Dominika Korová
C LAT, B STT

Mistrovství Moravy II. část B-LAT

Zpět na přehled témat

Přidat nový příspěvek

Reagujte prosím na konkrétní vzkazy, pokud je to možné (diskuse bude přehlednější)

Legenda: Nepřihlášený pisatel    Registrovaný uživatel   Ověřený uživatel

Příspěvek 2021-03-02 19:47:54

Soutěže v Brně =Starlet 8.02.2011 15:07:06

Pan Burian MÁ pravdu !. Ale víteco Proč myslíte že tady píšete všechno o Vítkovitcích párech no?! To je závislost.(Oni za to nemůžou jsou dobří! tryská znich energie,baví je to, a de to na nich poznat). Navíc také mají moc hezké holky:).Je to jenom ubahá závislost. Vítkovické páry se mi moc líbí a doufám že i nadále vtom budou pokračovat a dotáhnou to daleko :)

[reagovat]

>Soutěže v Brně =Starlet 8.02.2011 18:15:30 | Na co to je reakce?

Nevím no, co jsem měl tu čet vidět, tak Vítkovické páry byly stylem – on tam má samé pózy, ona kolem něj lítá a kroutí se. Zrovna tento styl se mi moc nelíbí.

[reagovat]

pedro
SOORY 7.02.2011 11:58:30

Soory ale tu haldu písmen fakt číst nebudu......:-P

[reagovat]

barbie-girl123
Soutěže v Brně 20.12.2009 14:26:21

Já netancuju moc dlouho, ae pár soutěží už jsem objezdil … a soutěže v Brně přesněji řečeno soutěže pana Buriana mají nejpříjemnější atmosféru ze všech(uznávám že tohle může být individuální) ae působí velmi rodinně a upřímně. Určitě to je zde napsáno, na které soutěži dostanete koláček, oplatek či jiný pamlsek? … myslím si že tancování není jen o tom valit body a efka a být nejlepší, ae je to hlavně o tom užít si to a tancovat ne pro body, ale pro lidi:-)…prostě závěrem, soutěže pana Buriana jsou nejlepší a jezdíme na ně s celým naším sdružením rádi. A závěrem bych chtěl poděkovat panu Burianovi za to, že mě naučil jak správně políbit ruku dámě…děkuju :-):-*

[reagovat]

Ladislav Smítal
>Soutěže v Brně 23.12.2009 16:34:58 | Na co to je reakce?

já myslím, že ruka dámě se nelíbá, ale rty se zastavují centimetr nad nad nataženou dlaní…ne??:-)

[reagovat]

Seminko
>>Soutěže v Brně 23.12.2009 17:04:55 | Na co to je reakce?

Jj, podle etikety by to tak správně mělo být…a v době epidemie prasečí chřipky vůbec :)

[reagovat]

DaveChomi
>>>Soutěže v Brně 24.12.2009 10:45:46 | Na co to je reakce?

takže pro rejpaly: to jsem měl jako napsat …„A závěrem bych chtěl poděkovat panu Burianovi za to, že mě naučil jak správně pozastavit rty nad nataženou rukou dámy.“ hmmm … to zní teda velice dobře … běžte s takovýma kecama někam a jestli si chcete do někoho rejpat tak si račte pořídit plastelínu a do ní si můžete rejpat až do haleluja … nazdar !!

[reagovat]

L.S.
Nazor 7.12.2009 16:57:18

Ať už je zde kritika jakákoliv – musím říct, že soutěže ve Starletu jsou trochu jiné než ostatní. Třeba já osobně jsem na těchto soutěžích potkal a seznámil se se spoustou přátel (za dobu spoždění na Špitálce:-):-), lidé i prostředí jsou velice přátelští a proto tam rád jezdím. Proslulé moderování pana Buryana – jistě, někdy to někomu přijde zdlouhavé – ale kdybyste se nad všemi těmi věcmi co říká zamysleli – sděluje nám hodnoty a informace, které naší generaci chybí a které jsou dnes vzácné. Já bych se s tím taky nesmířil být jím…Určitě ne vše je pro nás tanečníky příjemné(např. rýpání při počtu bodů či dělání si legrace z páru:-D )ale každý máme své mouchy… A o té organizaci – dnešní doba je taková že chceme jen: přijet, rychle odsoutěžit,zkri­tizovat, odvézt si body, popřípadně Fko…a vypadnout domů. Já myslím že to je něco víc než jen tohle…

Který pořadatel rozdá našim „ženám“ maličkosti při nástupu,který pořadatel se snaží, aby i v dnešní době bylo soutěží maximum i přes nulové výdělky – jsou to „maličkosti“, které v dnešní době nikdo neocení…

Takže já osobně jsem byl na Špitálce i Stadionu asi 6× a hodlám tam jezdit i nadále, i když nejsem zrovna z Brna…a věřte, že mě ani nevadí to dvouhodinové spoždění. Až bude mít někdo tolik letitých zkušeností co on – možná se dokáže vcítit a pochopit… Prosím nezabíjejte mě za to, že mám jen třídu C a že bych měl držet hubu a víc makat:-D

[reagovat]

Zdeněk Selzer
>Nazor 7.12.2009 17:10:06 | Na co to je reakce?

na druhou stranu je ale škoda že slovenským a polským párům co přijedou je dáváno jasně najevo, že jsou tam VELICE vítanými hosty – a my, české páry jen dobrý bonus../vím že je to blbost, ale minulou soutěž tančily 2 páry ze slovenska C stt v modré a červené košili a absolutně nikdo se nad tím nepozastavil…proč ne??? A my Češi protest nepodáme..nejsme přece hajzl*i..nebo jo?:-D

[reagovat]

Z.S
>>Nazor 7.12.2009 17:17:33 | Na co to je reakce?

Toto se bohužel neděje jen na soutěžích v Brně(mj. si pamatuji případ, kdy soutěžní dozor velmi tvrdě kritizoval barvu košil a motýlků při soutěži na Stadioně), je to otázka celé ČR. Nutno dodat, že je to opravdu na pováženou :-/

[reagovat]

pan Barč
>>>>>>>>>>>Mistrovství Moravy II. část B-LAT 7.12.2009 14:22:52

Nezlobte se na mě, ale on má pan Buryan naprostou pravdu. Který jiný klub tady na Moravě pořádá ročně tolik soutěží co Starlet? Já s partnerem i s našími trenérem a ostatním páry z našeho klubu jezdíme na jejich soutěže často a moc rádi a myslím si, že jim za to, jakým způsobem soutěže organizují a že je VŮBEC organizují patří obrovský dík, který by si zasloužili od vás všech, kteří tady místo toho kydáte s prominutím srance, když nemáte možná ani představu, jak náročná příprava na soutěž pro ně je. Možná to je ale tím, že si do vás pan Buryan někdy rýpnul (do nás si rýpnul taky a nejsem ze Starletu, aby někteří chytrolíni neměli poznámky o zaujatosti) a vaše křehká dětská psychika to zkrátka neunesla:)))).

[reagovat]

M.
MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 12:04:32

To oslovení VÁŽENÍ myslím vážně !

Celý život ( A JE MI JEDNAOSMDESÁT LET )jsem byl kritický, kritizoval jsem kde co a posledních dvacet let orientaci práce a způsob práce naší organizace. Jsem tedy rád, když se setkám s kritikou a mám nad čím uvažovat.

Myslím si, že naše soutěže nejsou samé zlato, ale současně si myslím, že patří mezi dobře organizované, setkávající se spíše s kladným hodnocením soutěžících i diváků ( zejména zahraničních ).

Nyní mi dovolte, abych se vyjádřil k mnoha nepřesnostem, záští čpějící kritiky.

1. Soutěžní řád byl zcela dodržen.
  • velikost parketu dovoloval více jak 15 párů a bylo jich nejvíce 13
  • mezi jednotlivými koly byly vložené soutěže jiných skupin ( HOBBY DOSPĚLÍ A SENIOŘI )
  • kvalita parketu byla dostačující
  • reprodukovaná hudba obvyklá
  • porota rozmístěna kolem celého parketu
  • všichni porotci byli porotci první třídy
  • soutěž třídy B LATINA moderovala paní učitelka Jelínková, inteligentní to dáma. Já jsem porotoval s obtížemi
  • pravdou je , že soutěžící tančili vždy všech pět tanců ( ne deset, jak uvádíte ) po sobě. Ptám se ? Bývá to někde jinak ?
  • pravdou je, že si mezi jednotlivými tanci soutěžící příliš nevydechli. Mysím si, že by to nemělo být problémem. pokud soutěžní pár se správně trénovaný. Jinak se mi líbí, je-li mezi tanci chvíle oddechu – já zde zpravidla něco povídám ( co se líbí a někdy nelíbí ).

Chce-li kdokoliv ze soutěžících podat protest, rád mu těch dvěstěkorun věnuji. Alespoň se dovíme oficiální stanovisko !

2)na soutěži se pořadatel napakuje !!! Cha, cha ! Možná, že na některé soutěže jsou shromážděny peníze z různých klubových, divizních i ústředních fondů. U nás tomu tak není.Jsme nedovední !!!!!!

Vzhledem k tomu, že se tento názor častěji opakuje, dovolím si Vám napsat velmi stručný rozpočet.

PŘÍJMY :

1. PRŮMĚRNÉ STARTOVNÉ ( dvěstě párů )....... kč 14.000,–
  2. PRŮMĚRNÉ VSTUPNÉ(stopadesát plat.diváků ) kč 15.000,–
  3. OBČASNÁ DOTACE .............­............. KČ 5.000,–
  4. CELKEM .............­.............­.......... KČ 34.000,–

NÁKLADY :

1. POPLATEK ZA POŘÁDÁNÍ SOUTĚŽE / 60% )… KČ 2,000,–
  2. SČÍTACÍ KOMISE ( 4 osoby ).............. kč 7.500,–
  3. POROTA ( osm porotců včetně cestovného). kč 11.000,–
  4. POŘADATELÉ ( včetně pokladních – 3 osoby)kč 3.000,–
  5. POMOCNÍCI ( včetně disjockeje – 5 osob ) kč 2.500,–
  6. OBĚDY ( 15 osob ) .............­..........kč 1.200,–
  7. OBČERSTVENÍ ( chlebíčky, káva, ovoce . ).kč 1.500,–
  8. DIPLOMY ( příprava, tisk – 120ks ) ......kč 360,–
  9. MEDAILE ( bronz., stříbr., zlaté – 120 kskč 3.000,–
  10. CENY( 120 cen a kč 60,* ) ...............kč 7.200,–
  11. MODERÁTOR .............­.............­.....KČ 1.000,–
  12. ADM. PŘÍPRAVA .............­.............­.KČ 2.000,–
  13. NÁJEMNÉ .............­.............­.......KČ 18.000,–
  14. CELKEM .............­.............­...........KČ 60.260,–

REKAPITULACE :

1. PŘÍJMY ........... KČ 34.000,–
  2. VÝDAJE ........... KČ 60.260,–
  3. ZTRÁTA(DOTACE STARLETU)....­........kč 26.260,–

Naše škola každý rok organizuje nejméně deset soutěží ( to je náš dar soutěžícím a oboru ), tak je to pořádná dávka peněz.

Dobře vím, že mnozí pořadatelé více nabízí, mají více sponzorů, ale u nás to vypadá právě takto. Někdy je to nákladů méně, jindy více.

1. MODEROVÁNÍ – s moderováním jsem měl celý život problémy i když jsem moderoval před mnoha léty mnoho celostátních akcí, přednášel moderování na odborných seminářích, napsal mnoho odborných článků na toto téma, přece se to neobešlo bez konfliktů. Prostě, dělal jsem to jinak, nechtěl jsem být pouze hlasatelem, zdálo se mi, že soutěž má vyšší kvality než prosté sportovní zápolení, že divák za to stojí, aby se něco dověděl, aby byl veden a vychováván. Většinu nepřátel jsem našel mezi citlivými dušemi, mezi lidmi, kteří si neveřili atd. Za své moderování jsem sklidil mnoho uznání ( a je tomu doposud ), ale i neuznání. Prostě už to tak neumím, doba je jiná. Na našich soutěžích mluvím velmi málo, nebavím obecenstvo a jsem ve svých komentářích docela skromný. Nelíbí se mi to, ale je to tak.

Jsem samozřejmě znechucen hodnocením, se kterým se setkal ve Vašich komentářích. Jsem překvapen. Poslední část soutěže jsem vlastně ani nemoderoval,ale nepřátele se přece jen ozývají.

1. OPOŽDĚNÍ – jeden z pisatelů uvádí, že program měl tříhodinové zpoždění, což je samozřejmě nesmysl. Prezence byla ukončena v 16,30 a celá soutěž i s vyhlášením vítězů byla ukončena v 19,10 minut.

Mezi vlastnosti, které by ěl mít tanečník, patří mravnost a lhát je jistě nemravné !

1. ODBORNOST POROTY – porotuji již více jak padest let. Celou dobu slýchávám jak je porota neodborná, jak je ten který porotce záludný, neodborník atd.

Radím Vám, aby jste své osobní prohry nevysvětlovali porotou. Ano, poroty a porotci jsou mnohdy problematičtí, straničtí, nejsou schopni zapomenout, že porotuji pár , který trenují, ale horší jsou Vaše postřehy než kvalita porotců.

Závěrem bych Vám chtěl říci, těm párům třídy B, co se na nich značně nelíbilo a svědčilo často o značném tanečním neumění.

Tady to je :

1. fyzická připravenost u Vás za mnoho nestojí
  2. orientace na parketě téměř žádná
  3. nerozlišujete jednotlivé tance , jejich náladu a obsah. Jen to pálíte, pálíte a je to často takové DUC,DUC. Myslím, si, že mnozí z Vás o tancování moc neví.(Pokuste se na přílad hodinu hovořit o RUMBĚ ! Je to minimum a pokud to neumíte, nic o ní nevíte – jste nacvičené loutky ne tanečníci ).
  4. když ve třídě B tančí část párů rytmicky prapodivně, je to na pováženou. Škoda, že to porota příliš nepotírá !
  5. o parketové moudrosti jste toho příliš neslyšeli
  6. velmi omezený dialog mezi mužem a ženou. Barva kostýmu by neměla být jedinou rozlišovací jednotkou. Holt z našeho života zmizeli chlapy. A není-li chlap, nemá tanečnice pro koho tančit a snad to víte, že tanečnice netančí jen s chlapcem, ale hlavně pro něho, v teritoriu, které ji on vymezil.

Něco se mi však líbí :

1. mládí Vašeho tancování
  2. nasazení
  3. vkus partnerek
  4. zanícenost

Nevím, jestli jsem měl vůbec psát. Ani se moc neobhajuji, spíše vysvětluji. Tanečník i tanečnice to je něco a někdo. Měla by to být osobnost, ne naříkající utlačenec, ublížený jedinec.

Přeji Vám odvahu, schopnost sebekritiky a pěkné VÁNOCE ! Rád Vás na našich dalších soutěžích uvítám, nad Vašimi přípomínkami se zamyslím a vynasnažím se Vám vyjít vstříc.

Nesnážím pojem anonym. Buďte důstojnější, stůjte si za tím, co říkáte, píšete, tvrdíte.

Tak Ahoj! Omlouvám se za překlepy a nedoklepy! Vladimír Buryan

JĚŠTĚ BYCH DODAL :

1. všimli jste si, že jsme také pro Vás opravili parket
  2. ocenili jste, že jsme pro obecenstvo připravili a zdarma rozdali občerstvení
  3. zaregistrogali jste, že uprostřed jeviště bylo velké plátno, na kterém bylo mnoho informací zejména pro Vás ( stálo to kolem 70 tisíc )
  4. všimli jste si vůbec, že jsme se radovali nad Vámi, přáli Vám úspěchy a děkovali Vám za Vaší účast na soutěži.
 [reagovat]

buryan vladimír
>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 12:24:54 | Na co to je reakce?

Ačkoli jsem již trochu jiná generace, žádné „Vaší“ soutěže jsem se doposud neúčastnil a vůbec – ani přesně nevím, proč to sem vůbec píšu – velmi se mi líbí způsob, jakým uvažujete (a píšete) – nejenom o tanci. Jsem nadšený, že stále existuje někdo, kdo nechápe kritiku jako klacek pod nohy hozený, ale jako podnět k rozvoji a zdokonalování. Křičet je snadné, kritiku přijímat je obtížnější, ale o to prospěšnější :) Jsem rád a děkuji za to, že jsem si mohl tento příspěvek přečíst :)

[reagovat]

Aleš Talácko
>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 13:10:09 | Na co to je reakce?

Přidávám se.. díky za tento příspěvek, který je jako jeden z mála na úrovni a psaný s očividnou láskou k tanci a k nám, tanečníkům..:-)

[reagovat]

Lůca
>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 15:01:52 | Na co to je reakce?

Na žádné Vaší soutěži (troufnu si dodat bohužel) jsem zatím nebyl. Přesto po přečtení toho příspěvku se s ním stotožnuji. Zmiňujete vesměs vše co se i mě na dnešním tanečním prostředí líbí i nelíbí a nezbývá mi než vyjádřit souhlas. Doufám, že se mi podaří si do Brna na nějakou vaší soutěž přijet zatančit (přeci jen to je od nás dálka :-) ),vzbudil jste dojem, že by to mohlo stát za to.

Děkuji za možnost si přečíst takto zajímavý příspěvek …

S pozdravem ..... Michal Hažlinský

[reagovat]

Ares (Michal Hažlinský)
>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 18:16:54 | Na co to je reakce?

Od Vás z Prahy je snad dálka všechno, kam se nejede metrem, ne? Ne, promiň, nic proti, ale když mi Slezáci jezdíme na soutěže na jih moravy nebo do Prahy, tak myslíš, že pro nás to není dálka? Viz teďka víkendová Praha.

PS: co tak sleduji, tak vy čecháčci moc na Moravu nejezdíte.

Pan Buryan: tak jak jste to podal, tak to zní opravdu velmi hezky a souhlasil bych s Vámi, ale bylo tam prostě to ALE. (nestěžuji si na porotu)

[reagovat]

pedro
>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 18:17:21 | Na co to je reakce?

pardon..chtěl jsem napsat Slezané

[reagovat]

pedro
>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 18:29:14 | Na co to je reakce?

Vám slezanům asi to naše metro hodně leží v hlavě co? :D Ať jsme jaký jsme, když máme na výběr ze tří soutěží za víkend a dvě z toho jsou do 100 km, nejspíš dáme jedný z nich přednost před těma „vašima“ ;) a jestli nám (čechům – podle tebe asi úplně jinýmu národu) ten výběr závidíš, přistěhuj se sem, nebo nedržkuj. :)

[reagovat]

H.
>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 05:11:25 | Na co to je reakce?

ne, já se raději projdu pěšky :-). Nepovažuji vás za jiný národ, jenom prostě vám závidím to, že nemusíte vynakládat takové finance na dopravu a další věci spojené se soutěžema :-). Ikdyž o ty finance ani tak nejde jako spíše o to, že když člověk cestuje 4 hodiny do Prahy, tak je to poněkud vyčerpávající.

A promiň, ale nedržkuju, ruku na srdce, kdyby byla o víkendu jediná soutěž třeba v Českém Těšíně…přijel(a) bys?

[reagovat]

pedro
>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 05:18:53 | Na co to je reakce?

nepřijel, protože příští víkend by byly zase nejmíň dvě tady :D ale to vzpomínám na staré časy, teď v Ačkách už mi metro nepomůže :))

[reagovat]

H.
>>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 05:24:16 | Na co to je reakce?

To je to :-D, dáte si voraz 1 víkend, ptž další máte zase soutěž u Vás. Chjo, no nic, užiju si ještě poslední (snad) soutěž v B a potom budu pyskovat, že Ačka jsou všude po republice.

[reagovat]

pedro
>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 3.02.2011 01:13:40 | Na co to je reakce?

Co se týče většiny soutěží (u mě třída A) konající se sto kilometrů kolem Prahy, obrať se na pana Kojetína.

[reagovat]

Equus
>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 2.02.2011 15:49:35 | Na co to je reakce?

a pak se jeste divi, ze dopadnou spatne, kdyz jsou zvykli jen na svoje super prazske teritorium a nevytahnou paty z domu! melo by se jezdit vsude, zkouset nova mista, nove souteze a ne jenom na jedno misto, jestli clovek chce tancovat, v budoucnu bude hodne cestovat, tak proc se na to nepripravit uz ted? a nemit blbe reci? trosku myslet by to chtelo… ;)

[reagovat]

>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 18:24:58 | Na co to je reakce?

No ja vím, že jsou aktivnější lidé než já :-) Proč bych jezdil na moravu, kdyz mám soutěže tady … :-) Ted se mi naskyt důvod, tak si někdy výlet udělám … ;-)

P.S. Nejsem z Phy … :-)

[reagovat]

Ares (Michal Hažlinský)
>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 18:30:15 | Na co to je reakce?

nmyslím to nijak utočně ..... prostě tak to je … a vážim si když sem k nam jezdí páry i z větší dálky, zvedá to kvalitu místních soutěží.

[reagovat]

Ares (Michal Hažlinský)
>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 05:08:19 | Na co to je reakce?

to nebylo nic proti, spíše to bylo myšleno jako vtip. Pochopitelně, že tam máte dostatek soutěží, taky bych asi nejezdil nikam extra daleko mít to všechno poblíž. Ale ruku na srdce…kolika párů z čech jsem se ptal jestli pojedou na Moravu a oni se na mně podívali, jestli jsem normální.

Nám nějak nezbývá nic jiného než pocestovat půlku republiky, ale abych Moravě nekřivdil, taky tady jsou soutěže občas (hlavně v Brně teda :-D ) :-).

[reagovat]

pedro
>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 10.12.2009 16:55:56 | Na co to je reakce?

Tak samozřejmě…když je soutěž „za humny“ tak ais těžko někdo pojede někam dál. Na druhou stranu je občas fajn vyjet někam daleko. Osobně mám rád, když to s partnerkou třeba spojíme i s nějakou jinou aktivitou, výletem a podobně. I když je fakt, že ne vždy to síly po soutěži umožňují :D

[reagovat]

Roco
>>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 10.12.2009 17:31:01 | Na co to je reakce?

naprostý souhlas Roco :-)

[reagovat]

Semínko
>>>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 10.12.2009 17:53:14 | Na co to je reakce?

rektální alpinisto :-D (just joke)

[reagovat]

pedro
>>>>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 10.12.2009 17:55:14 | Na co to je reakce?

hele ty…neštvi mě…ještě mi dlužíš pivo!!!!:-D

[reagovat]

Semínko
>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 03:57:42 | Na co to je reakce?

Pedro, jestli sis nevšiml tak čecháčci nejsou schopni dojet z jednoho konce Prahy na druhý – viz sobotní a nedělní účast pražských soutěží. Nějak jsem to nepochopil.

B.

[reagovat]

>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 04:44:34 | Na co to je reakce?

Má to stejný důvod, jako že nejezdíme za slezanama :) máme toho tady dost, tak si někdy dáme pauzu ;) ne že by mě těšilo, že soutěže nemaj prestiž, ale nenaděláš nic

[reagovat]

>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.12.2009 17:27:51 | Na co to je reakce?

To je „slovo“ do pranice! Zvláště když jde o někoho, kdo k tématu skutečně má co říci. Všechna čest! :)

[reagovat]

Honzis
>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 04:00:42 | Na co to je reakce?

Krásné slova pane Buryane. Přeneste je ale na vaši soutěž tak abychom si toho všichni všimli a odjížděli s pocitem blaha tak jako po přečtení těchto řádků.

[reagovat]

Petr
>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 04:06:12 | Na co to je reakce?

Myslím Petře, že někdy stačí jen otevřít oči, abys viděl.. Přijde mi, že jsme všichni děsně negativní a jen si stěžujeme, místo abychom ocenili, když pro nás udělá někdo něco navíc.

[reagovat]

Lůca
>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 04:57:37 | Na co to je reakce?

Ale já se snažím najít na každé soutěži něco pozitivního. Jenom mi třeba poslední dobou na souěžích chybí nástupy před samotou soutěží.

Co mi přišlo hodně negativní na tom Brně bylo, že mi to přišlo celé zmatené. Roztanc – 1., 2. skupina (??? Bčka i myslím, že to byli hobby měli, měli taky jenom 1 skupinu). Potom se tam tedy míchali Bčka s Hobíkama a začátek soutěže Bček mi prostě přišel strašně zmatený, půlka párů nechápala, jestli už je jakože začátek soutěže nebo ne.

Zajímalo by mne, proč tu soutěž tak hnali. Fajn, parket je tak velký, že dovolí 15 párů. Parket v Lucerně byl taky velký jak kráva a přesto nás tam netancovalo 15 najednou.

Já se pouze ptám PROČ??? Proč ty Bčka tak hnali když dopolední část byla v pohodě. Nejezdím na soutěž abych přijel, rychle si odtancoval a jel domů, přičemž 3/4 času je cesta tam a zpět.

[reagovat]

pedro
>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 05:04:51 | Na co to je reakce?

sakra, ten prázdný příspěvěk jsem odeslal nechtěně..se omlouvám

Ale já se snažím najít na každé soutěži něco pozitivního. Jenom mi třeba poslední dobou na souěžích chybí nástupy před samotou soutěží.

Co mi přišlo hodně negativní na tom Brně bylo, že mi to přišlo celé zmatené. Roztanc – 1., 2. skupina (??? Bčka i myslím, že to byli hobby měli, měli taky jenom 1 skupinu). Potom se tam tedy míchali Bčka s Hobíkama a začátek soutěže Bček mi prostě přišel strašně zmatený, půlka párů nechápala, jestli už je jakože začátek soutěže nebo ne.

Zajímalo by mne, proč tu soutěž tak hnali. Fajn, parket je tak velký, že dovolí 15 párů. Parket v Lucerně byl taky velký jak kráva a přesto nás tam netancovalo 15 najednou.

Já se pouze ptám PROČ??? Proč ty Bčka tak hnali když dopolední část byla v pohodě. Nejezdím na soutěž abych přijel, rychle si odtancoval a jel domů, přičemž 3/4 času je cesta tam a zpět.

[reagovat]

pedro
>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 05:08:44 | Na co to je reakce?

to máš pravdu, absence roztanců a nástupů je poslední dobou běžnou praxí. .trošku to ubírá soutěžím na úrovni a člověk si pak nepřipadá jako někdo, kdo přišel diváky pobavit a potěšit, ale jako „fajn, odtancuj si to a vypadni“..

[reagovat]

Lůca
>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 07:03:52 | Na co to je reakce?

Teď je otázka co chceme. Na soutežích v Pze a okolí se setkáváme s perfektním dodržením časového harmonogramu. Je to ale na ukor právě představování a delšího projevu moderátorů,kteří téměř do soutěže nezasahují. Bohužel ani ve finále se nedozvíme kdo nám ho tančí. Líbí se mi ale prolínání jednotlivých kategorií po tancích,protože člověk má možnost zkoncentrovat svůj výkon na co nejlepší výsledek a nebojuje tak jen se svou fyzickou kondicí! Připadnou mi ty soutěže hodně anonymní a neatraktivní pro diváky z toho důvodu jich tam většinou moc není a není pro koho tančit.

[reagovat]

B.
>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.12.2009 07:18:25 | Na co to je reakce?

Tak to je zase o tom, jak kvalitní ten časový harmonogram si organizátor udělá, tjst. pokud počítá s nástupem a roztancem, ten harmonogram se podle toho dá udělat.

[reagovat]

DaveChomi
>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 10.12.2009 12:53:12 | Na co to je reakce?

To co říká pan Buryan ohledně financí platí pro 90 procent soutěží. Každý má pocit, jak se pořadatel napakuje, ale opak bývá pravdou. Páry prskají, že vyhráli JEN 1 zlatý pohár dohromady, nebo JEN 2 hrnky a bomboniéru, ale uvědomí si vůbec někdo, kolik to pořadatele stojí, a také že na běžnou (DCB+junDCB+hobby) soutěž potřebuje víc jak 130 cen??? Hodně lidí to vůbec netuší. A za 1. místo v Dčkách očekávají minimálně zlaté hodinky :-) a pokud je nedostanou, automaticky počítají s tím, že se na jejich úkor pořadatel obohatil.

[reagovat]

>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 3.02.2011 02:54:41 | Na co to je reakce?

Pane Buryane, v mnohé se soutěž zlepšila, zejména v časovém uspořádání a vytvořením příjemnějšího tanečního prostředí pro páry (parket,pozor­nosti,plátno apod co jste zmiňoval). Nicméně v jedné věci je mi vaše soutěž nelibá a to se zcela nestotožňuji s tím co píšete na konci článku o porotě a také o tom co chcete vidět v tancování u párů třídy B a výše. Vaše porota je totiž zcela neodborná (většina členů pototuje pouze u vás a nezná mapu),zbytek členů protuje pro vás a pro zbylé členy poroty – jinak si nedokážu představit výsledky v jednotlivých kategoriích,které jsou zcela odlišné od výsledků na jiných soutěžích. To že je u vás zcela protěžováno taneční studio Vítkovice z jejich spartakiádním stylem rozporuje vše co jste zde napsal a proto si vás nemohu vážit,protože realita je zcela opačná než se nám svými moudrými slovy snažíte kázat.

[reagovat]

P.
>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 3.02.2011 04:23:41 | Na co to je reakce?

Nesouhlasím:

áčka – pár z Vítkovic u většiny poroty 6 místo (http://www.csts.cz/…zky_kolo.php?…)

béčka – pár z Vítkovic třetí (http://www.csts.cz/…zky_kolo.php?…)

céčka – pár z Vítkovic druhý, měl i známky 5a6 (http://www.csts.cz/…zky_kolo.php?…)

Navíc áčko hodnotila většina porotců, kteří jezdí po celé republice a po zahraničních soutěžích (Felcman, Kosmák, Matoušek, Kazda).

[reagovat]

>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 3.02.2011 14:18:58 | Na co to je reakce?

Kdyz uz tady zminujes s cim nesouhlasis :D… druhy uvedeny odkaz je sice z Vitkovic, ale s dalsimi nema nic spolecneho… jedna se o odlisne kluby :), a jak muzes prosim te ty s necim nesouhlasit? porotujes snad? jsi tak chytry, ze vse dokazes posoudit? :DDDD at jsi kdo jsi, tak nesouhlasit muzes s cimkoli, ale bohuzel s tim nic nenadelas… jak to je tak to je… a viz k vyssimu prispevku, jaky „spartakiadni styl?“ nedelejte chytre… :D

[reagovat]

>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 3.02.2011 15:59:05 | Na co to je reakce?

No tak se v druhém odkazu podívej místo druhého místa na osmé místo a to už s tím něco společného má, tudíž z toho plyne, že s upřednostňováním vítkovických párů to až tak horké nebude.

[reagovat]

>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 3.02.2011 16:17:13 | Na co to je reakce?

V tom pripade souhlasim s tebou :) nikdo nikoho nevyzvedava… trosku spatne jsem te nejprve pochopila, pak az mi doslo jak jsi to myslel/a

[reagovat]

>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 4.02.2011 02:41:21 | Na co to je reakce?

Z celého toho je zřejmé že Kosmák,Buryno­vá,Buryan pískali pro TK Vítkovice. V kategorii A to je ale již nepřípustné aby zdvihali jedničku pro tento pár,který nezatančí základní krok a maskuje tuto zásadní neznalost cvičením.

[reagovat]

P.
>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.02.2011 11:23:51 | Na co to je reakce?

Včera jsem napsal delší odpověď na různé otázky, jež kolem naší tradiční soutěže v Brně nastaly a pak neznalec jsem článek ten smazal. Mrzí mě to. Pokusím se odpovědět alespoň stručněji na třířádkové konstatování, že KOSMÁK, BURYAN,BURYANOVÁ pískali pro Vítkovice. Pokud je to pravda, tak jsem rád za podobné ocenění. Asi ti tři tomu docela rozumí, myslím tomu tancování. Snad nejdříve, že toto konstatování je mylné. Tak tedy : ( Vždy vám budu psát hodnocení vítkovického páru ) 1/ JUNIOR IID LATINA – 6 PÁRŮ
+ KOSMÁK – 1,1,1,1,1
+ BURYAN – NEHODNOTIL
+ BURYANOVÁ – NEHODNOTILA
Pár se umístil na prvním místě . Ve finale měl pouze jednu dvojku, ostatní jedničky. 2/ JUNIOR IIC LATINA – 4 PÁRY
+ KOSMÁK – NEHODNOTIL
+ BURYAN – NEHODNOTIL
Byla zde však další BURYANOVÁ – dcera a hodnotila :
+ BURYANOVÁ – 4,4,4,4,3
Pár se umístil na prvním místě. 3/ DOSPĚLÍ D – LATINA – 25 párů
+ KOSMÁK – 2,2,2,3
+ BURYAN – 6,4,4,2
Pár soutěž vyhrál. 4/DOSPĚLÍ C- LATINA – 12 párů
+ KOSMÁK – NEHODNOTIL
+ BURYAN – NEHODNOTIL
+ BURYANOVÁ – 1,1,1,1,2
Pár se umístil na druhém místě . 5/ DOSPĚLÍ B – LATINA – 15 párů
+ KOSMÁK – 1,1,1,1,1
+ BURYAN – NEHODNOTIL
Pár se umístil na třetím místě. 6/ DOSPĚLÍ A – LATINA – 24 párů
+ KOSMÁK – 1,2,1,1,2
+ BURYAN – 2,1,2,3,3
Pár se umístil na 6 místě.
Z přehledu je patrno, že jmenovaní porotci hodnotili v podstatě průměrně až dobře vítkovické páry. Vážený slídiči ! Vaše konstatování není pravdivé, ale Vaše neznalost a neschopnost příjímati správné uzávěry Vás přece jen omlouvá.
Byl byste tak laskav a přišel na některé soutěži za mnou a předvedl mi všechny základní kroky všech soutěžních tanců, neb se mi zdá, že je neumíte. Poradím Vám,vyšlo nekolik moudrých knih a zde jsou popsány. Ty knihy mám, mám dokonce ještě popisy od pana Alexe MOORA. Nepůjčím Vám je, ale poradím Vám.
Chtěl bych přece jen něco říci o tancování. Jak se mi líbí, když v některých příspěvcích v tomto povídači, dokonce zřejmě Vaši stárníci nalézají v tanci poněkud více než sportovní vyjadřování pohybů, kde by pak mělo platit : " Více a rychleji se otočíš, přesněji zatančíš každý krok, ve QUICKSTEPU nejdále doběhneš či vyskočíš, partnerku častěji překročíš, ohneš, přelomíš, uši máš natočeny ve správném směru, nosní dírky se ti správně v rytmu otevírají a zavírají, správně jsi nastoupil na hranu tam, kde jsi měl … jsi první, jsi nejlepší , to Tě za velký peníz naučili Tvoji trenéři, to Ti schválil sám největší sportovec prezident naší organizace.
Celý život se mi tanec zdál býti kategorii krásná. Nemusíš hýbat palci tam kde to předpisuje přísná technika, ale použij této techniky, aby jsi vyjádřil pocity ( třeba i palci ), náladu, přání, odříkání. Červenou, modrou, zelenou, tryskající, padající, valící se, smutnou či veselou, křičící či se bojící, trojúhelníkovou, čtvercovou, dřevěnou, železnou, zlatou, no prostě nějakou, ale pravdivou a tvoji osobnost. Kruci ! Tancování je trochu víc než mnozí si myslíte, k čemu jste mnozí vedení svojí organizací, svými trenéry ( jistě ne všemi ). Je to povídání, svěřování, je sdělování citů a pocitů. Je to dialog mezi mužem a ženou, je to stále se opakující životní hra těchto dvou a já si, možná bláhově, myslím, že společenský tanec svázaný s dobrou hudbou takový může být. JÁ SI DOKONCE MYSLÍM, ŽE TAKOVÝM MUSÍ BÝT !
Hledejte v tancování trochu víc, než předádění složitých figurací, variací, Přece nejste jen demonstrátoři složitých kreseb, pádů a výpadů, útěků či zastavení.
A těď k těm VÍTKOVICÍM . Vůbec se nedivím, že dráždí. Oni jsou totiž podražďující. Tančí poněkud jinak než interpreti mrtvých kreseb, sice někdy dokonce přesných a líbivých, ale neživých a nepravdivých.
Nechtěl bych, aby naše tancování, naše radostná a citově bohatá mentalita se stala trubičkou, kukátkem s přesýpajícími se barevnými kamínky, kde je všechno přesné, dokonale, ale nemá s osobou, co kukátkem toči, nic společného mimo použité energie s otáčením.
Prostě vítkovičtí jsou u toho. Mluví pohybem, překypují energií, tančí spolu, jsou dva i jeden, je jim dobře na světě, většinou pochopili co jim hudba u jednotlich tanců říká. MLUVÍ PRAVDU ! A to většina z Vás tanečníků rozličných kategorií neumí. LŹETE ! PŘEDTÍRÁTE POCITY ! LŽETE !
Jsem rád, že je na světě HOŠEK SE ŠVRČKOVOU ! Štve mě, že jsou z Ostravy a ne z Brna, ale těším se, že jsou z mé vlasti.
Asi se budete bránit pane anonýme, braňte se ! Vůbec si nemyslím, že mám ve všem pravdu, ale proč také.
Mějte více úcty k takovým lidem jako je pan KOSMÁK, moje hodná žena a trochu déle přemýšlejte než něco řeknete a NAPÍŠETE . Mě se to nikdy moc nedařilo a doplatil jsem na to !
Tak dobrý večer a omlouvám se, pokud jsem vás techniky a inženýry tancování naštval. Prostě je před Vámi světlo, které můžete ještě rožnout.
Jistě mi budete nadávat, tak do toho !Ale, že je tancování docela dobrá věc, že se někdy bez něho nedá ani žít. Vladimír Buryan

[reagovat]

Buryan Vladimír
>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.02.2011 12:42:50 | Na co to je reakce?

Dobrý den, pane Buryane, nevím, jestli je tahle diskuze k něčemu, ale zajímala by mě jedna konkrétní věc, která vyplývá z Vašeho přehledu hodnocení. Pozastavují se porotci nad svým hodnocením, když pár umísťují na první až třetí místo a on skončí šestý, nebo naopak dávají ho na páté místo a on je druhý? Nebo mu dají všechny kříže na postup do dalšího kola a on nepostoupí? Je to jen pro mou zvědavost, jestli porotci o soutěži přemýšlejí i po jejím konci a srovnávají ho s názorem ostatních porotců. Děkuji

[reagovat]

Equus
>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 7.02.2011 16:10:40 | Na co to je reakce?

Káždý porotce preferuje něco jiného. Bavil jsem se např. s paní Henzélyovou st., když si prohlížela výsledky soutěže. Řekla to co je v první větě – nic nového. Kdyby porotovali všichni stejně, stačil by jeden. :-)

[reagovat]

Voldik
>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.02.2011 15:32:10 | Na co to je reakce?

Jsou-li chytří, přemýšlejí.Pokud si to pamatují, snaží se pochopit proč ten který porotce hodnotil tak, jak hodnotil, podtrhují si sámi v sobě, že jejich hodnocení bylo správné.
Objektivní hodnocení, po kterém se tak často volá, je tak trochu či více nesmysl. Konečné většinové hodnocení je hodnocení tu pěti, tu sedmi subjektů se subjektivním hodnocením.
Jsou i tací, kteří tvrdí, že je správné to hodnocení, které se nevíce blíži tomu průměrnému, věšinovému hodnocení, což je, dle mínění mého, NESMYSL. Dokonce vedení naší organizace chtělo zavádět hodnocení porotců dle toho, kdo se od toho výsledného nejméně vzdaluje, ten prý je nejlepší.
V porotě zasedá pět porotců, jeden z nich tomu rozumí, čtyři méně. Dle tohoto hodnocení se ten, který tomu rozumí stane nejhorším .
Někdy, pane, rozdílné hodnocení je to nejsprávnější, jindy nesmyslné.
Píše se zde docela moudrých řečí. Dokonce někteří pisatelé začínají užívat označení našeho oboru, co by oboru SOUTĚŽNÍHO SPOLEČENSKÉHO TANCE místo sportu. To už je pokrok .
Ptáte se, zda-li se porotci pozastavují nad svým hodnocením, když pár je v soutěži pátý a oni ho hodnotili na místo třetí. Zbabělci, uhýbači, osoby nestabilní se nad tím určitě pozastaví neb netouží koukat z davu, snadnější je schovat se mezi či za něj. Naopak osobnosti si věří a jak jsem již jednou řekl, rozličných známek může býti habaděj, jen když tomu ti co je dávají rozumí a ví proč je dávají.
Mějte se dobře, pokud to jde ! Vladimír Buryan

[reagovat]

Vladimír Buryan
>>>>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 8.02.2011 16:36:03 | Na co to je reakce?

Nevím, o čem je tady přesně řeč, ale musím souhlasit! Tak to už je. Ze své vlastní zkušenosti vím, že bych u některých pořadí viděl pár na konci finále třeba na 1. – 3. místo, byl bych já ten „nekvalitní“ porotce, který vybočuje? Zamyslete se prosím…

[reagovat]

Pavel Bič
>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 4.02.2011 07:58:47 | Na co to je reakce?

To ze skoncil par v A-lat na 6. miste neznamena ze nebyl protezovan. Podle toho co jsem videl, nemeli sanci postoupit z 1. kola. Natoz aby ve finale dostavali jednicky a dvojky.

[reagovat]

BrouQ
>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 4.02.2011 08:17:33 | Na co to je reakce?

Souhlasim s pochybami o zpusobilosti poroty. Znamky ve finale jsou toho dukazem. Existuji zakladni kriteria podle kterych ma porotce posuzovat pary (hudba, pohyb, postaveni, charakter tance, spoluprace v paru, …) az pote podle osobnich sympatii. V tech zakladnich se pary ve finale jednoznacne lisily. Jak tedy muze par dostat znamky 6156126!?! Z pohledu laika mohlo byt finale vyrovnane, ale z pohledu tanecnika ci porotce byl vysledek jasny. Tomuto vysledku se priblizil pouze jeden max. dva porotci ze sedmi!!

[reagovat]

BrouQ
>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 4.02.2011 08:36:21 | Na co to je reakce?

Můžeš napsat jaké pořadí (dle tebe) mělo být jasné? A který z porotců (dle tebe) se přiblížil jasným výsledkům?

[reagovat]

>>>>MISTROVSTVÍ MORAVY - BRNO 4.02.2011 17:30:30 | Na co to je reakce?

To snad není možné :D Vy jste tak závistiví lidé :D hledáte jenom chyby na tanečních párech, místo toho, abyste pochopili, proč se ten či onen pár porotě líbil, proč někdo někoho dal na 1. nebo na 2. či 6. místo. Každému porotci se snad líbí něco jiného, někteří porotují tak, že na páru vyhledávají to kladné, dívají se na to, jakým dojmem působí celkově, jiní, kteří se drží podle jiných pravidel a porotují i přes značné změny v čase spíše vyhledávají jednu jedinou věc, aby mohli podržet své páry a při dotazu, proč to tak udělali odpoví právě jako vy. Je tanec snad založen pouze na základních krocích? Já si to nemyslím. Pokud pár zaujme, ať už čímkoli, vzhledem, rychlostí, efektivitou variace – pokud zatančí tak jak chce a maká na tom, všechno se má ocenit. Proč si třeba ty myslíš, že jmenovaná trojice porotců má na tyto případy párů špatné mínění? Každému porotci se snad líbí něco jiného. Každý zažil tancování jinak a také ho vidí jinak. Nelze tedy určit, který z porotců porotuje správně. Všichni mají jiné požadavky k páru, které od něj očekávají, aby je poslali do dalších kol. Nevím, jak můžete mít vůbec na někoho názor, že někoho někdo protlačuje apod. Každé oko to vidí jinak ;) jen byste to už asi tady měli pochopit a nehádat se a nepomlouvat tyto soutěže.

[reagovat]

korna
2.12.2009 15:44:30

Všem kritikům – prostředí i celá soutěž byla mnohem lepší, než stejné soutěže pořádané na Špitálce. Prostorné šatny a tak velký parket na moc soutěžích nebývá.

[reagovat]

> 2.12.2009 16:15:33 | Na co to je reakce?

ale o šatnách a parketu tu není ani jedna kritika. Mimochodem šatny a velikost parketu je určitě jedna z nejdůležitějších věcí ale kvalitu soutěže určuje spousta dalších kritérií

[reagovat]

>> 3.12.2009 02:02:28 | Na co to je reakce?

To jo ale tady se objevují jen negativa. Tak pro vyvážení když něco kritizuju, tak bysem měl napsat taky co je dobrý – pokud to bobrý je. Nebo se tady může jen nadávat??

[reagovat]

2.12.2009 15:09:29

Nevíte kdo trénuje páry z Maestra? http://www.csts.cz/…zky_kolo.php?…

[reagovat]

> 2.12.2009 15:29:31 | Na co to je reakce?

A proč zde zmiňuješ soutěž z Příbrami, když je to vlákno o Brně?

[reagovat]

pedro
> 2.12.2009 15:30:13 | Na co to je reakce?
>> 3.12.2009 02:13:54 | Na co to je reakce?

Nevím kdo vám dal právo navážet se do Pavly Landsfeldové. Je to jedna z nejlepších trenérek standartu v republice. A když někoho hodnotí nejlíp a ostatní porota nejhůř, tak to neznamená že její hodnocení je špatné. Každý porotce musí projevit svůj názor. Jinak by stačil jenom jeden. A všichni neuznaní hopsálci co sem píšou by měli raději hodně makat, aby dostávali lepší známky a někdy se dostali třeba až do třídy B.

[reagovat]

>>> 3.12.2009 05:21:29 | Na co to je reakce?

Nechci nikoho naštvat, ale nikdo se tady do Pavly Lansfeldové nenavážel. S jedním ale polemizovat můžu (pokud chceme slovíčkařit), a to „Každý porotce musí projevit svůj názor“, odpověď je, že nemusí – pokud se totiž podíváme na tzv. skupinovou dynamiku (v psychologii či psychoterapii), tak zjistíme, že většinový názor může „smést“ ten náš. Proto mohou být rozdílné názory i stejné názory a je velmi těžké posoudit, který je ten „správný“. :)

[reagovat]

Pavel Bič
>>>> 3.12.2009 06:59:04 | Na co to je reakce?

Nechci Pavla naštvat, ale proč sem teda dával odkaz na hodnocení Pavly, pokud se do ní nechtěl navézt a spustit další vlnu napadání? A co se týká slovíčkaření, tak já si myslím, že porotce nemusí, ale MĚL BY projevit svůj názor. Jinak by na soutěž ani nemusel chodit, že jo?

[reagovat]

>>>>> 3.12.2009 07:03:42 | Na co to je reakce?

Bohužel jsem tady ten odkaz na hodnocení Pavly Lansfeldové nedával (pod své příspěvky se podepisuji). Nemám to zapotřebí zveřejňovat a je mi jedno hodnocení toho či onoho porotce. Porotce by rozhodně MĚL projevit svůj názor, ale chtěl jsem poukázat na to, že to není v některých případech možné. Nějaké další otázky či připomínky? :)

[reagovat]

Pavel Bič
>>>>>> 3.12.2009 07:42:50 | Na co to je reakce?

Jejda a v kterých?

[reagovat]

>>>>>>> 3.12.2009 08:05:35 | Na co to je reakce?

Protože jsme všichni individuální bytosti, které podléhají tlaku skupiny a dalším zájmům. Tyto situace mohou nastat např. jestliže mám v porotě kamaráda – porotce, od kterého trénuju páry a to si chci udržet, takže je nadhodnotím, i když to tak třeba nevidím. Hraje v tom roli spousta věcí. Nebo to může být například tlak aby někdo dával křížky určitému páru, jinak si už příští soutěž „nezapíská“.

[reagovat]

Pavel Bič
>>>>>>>> 3.12.2009 08:13:31 | Na co to je reakce?

Že vás ty kecy pořád dokola baví. Je to neměřitelná činnost,většina veřejnosti to bere ne jako sport ale jako zábavu. Udělejte anketu mezi netačníky,kdo zná významného současného českého tanečníka!! A uvidíte – nejznámější není ani Máca,ani Kosťa,ale ze stardance profláklej Čadek,kterej nebyl nikdy ani ve finále MČR (pozor – neberu seniory,kde byl mistr ale nikdo proti němu:-D:-D. Tak si konečně přestaňte myslet,že vám někdo křivdí,šidí atd. – vždyť je to k smíchu

[reagovat]

>>>>>>>>> 3.12.2009 08:30:44 | Na co to je reakce?

no mezi nami devčaty myslim že vzheldem k věku čadek nevyhral seniory ale mistrovstvi profesionalu organizovane (snad již) nefungujicim českym profi svazem, a mylim taky za tam byli asi 4 pary celkem, no mozna 5 .-) na druhou stranu měl aspon petr řadne vytančena M a v 2003,2004,2­005 byl v semifinale…

[reagovat]

honza b.
>>>>>>>> 3.12.2009 09:55:14 | Na co to je reakce?

No potěš pánbůh až budeš v porotě …

[reagovat]

>>>>>>>>> 3.12.2009 13:43:07 | Na co to je reakce?

Já s Pavlem souhlasím, všichni jsme jen lidi. A hoď kamenem, kdo jsi neuplatitelný..

[reagovat]

Lůca
> 2.12.2009 15:35:11 | Na co to je reakce?

To je úplně fuk kdo je trenuje. Na každý soutěži najdeš podobný hodnocení hlavně u tříd DCB. A je jedno jestli od porotce-trenéra nebo někoho jinýho.

[reagovat]

2.12.2009 06:20:33

Mazec, mazec, mazec… Bez jakéholiv komentáře !

http://www.tknikebrno.wbs.cz/Souteze.html

[reagovat]

> 2.12.2009 06:45:42 | Na co to je reakce?

Petr s Eliškou předvedli nejkvalitnější výkon ze všech finalistů. ( hodnocení na webu Niké )+ výsledky http://www.csts.cz/…z_soutez.php?…

BEZ KOMENTÁŘE

[reagovat]

1.12.2009 17:13:58

Tak abych přidal svou trochu do mlýna. Navštívil jsem intern. stránky klubu NIKÉ BRNO a posuďte sami. Trenér a porotce p.. Matoušek v hodnocení párů zde uvádí doslova " 22.11.2009 – Austrian Open 2009 Účast byla poznamenána asi chřipkovou epidemií, navíc některé české páry, které dopadají dobře na tuzemských soutěžích před cizí porotu raději nejezdí. Odpověď na otázku proč je asi zřejmá :-)).

15.11.2009 – Kometa Cup 2009 – Brno Stejně tak ve standardních tancích skončili Michal i Petr před branami finále, což jsem moc nechápal. Když jsem pak viděl, které páry do finále postoupily, pokoušely se o mne mrákoty. Dodržím ale pravidlo a nebudu se k hodnocení některých porotců vyjadřovat :-)))). " Nedalo mi to a proletěl jsem si účast a hodnocení „jeho“ jun. párů na cca 5 posledních soutěžích. A čirou náhodou na všech porotoval p. Matoušek a všechny byly v okruhu Brna. K Vídni bych jen podotknul, že kvalitní páry se obvykle Open soutěží neúčastní z důvodů technických, zdravotních či finančních, ale určitě ne proto že by se bály párů z Niké Brno. Mimochodem nepamatuji si, že by se tyto páry v minulosti zúčastnili jakékoliv OPEN v zahraničí. Co se týká druhého hodnocení, stačí se podívat na hodnocení JUN 2 stt na MISTROVSTVÍ MORAVY na Starletu a předchozích 5 soutěží párů zmíněného klubu. Je to celkem nářez. ( http://www.csts.cz/…z_soutez.php?… ). Hodnocení na předchozích soutěžích těchto párů jsou pouze věrnou kopií brněnské soutěže. Osobně si práce porotců hodně vážím ale tohle mi příjde min. k smíchu.

[reagovat]

> 1.12.2009 17:35:01 | Na co to je reakce?

Musím přiznat, že jsi „uhodil hřebíček na hlavičku“. Takové hodnocení na klubových stránkách je na mě příliš „silné kafe“. Nic nenamítám proti vlastnímu názoru (sám mám v některých věcech hlavu pěkně natvrdlou), ale i pro mě existují jisté hranice, přes které si nedovolím jít. P.S. Nemám rád spekulace…

[reagovat]

Pavel Bič
> 1.12.2009 17:44:50 | Na co to je reakce?

Když jsem před cca 10-ti minutami psal svůj příspěvek (k vidění níže), musím podotknout, že o juniorech jsem nevěděl (a nevím) skoro nic – od doby, co Skuhravý, Martínek a Horníček přešli do mládeže, málem ani nevím, kdo je mistr republiky… Pakliže je to o Niké a p. Matouškovi pravda (což tedy evidentně je), tak je to mazec… Sám většinou stíhám „pobírat“ jen některé „kauzy“ ze soutěží dospělých, ale děti a juniory už fakt nestíhám.

[reagovat]

Vojta
>> 2.12.2009 06:51:40 | Na co to je reakce?

Já si myslím, že na svých stránkách si může psát co chce. Stejně jako tady si píše kdo chce co chce. A jestli to někomu vadí, tak přeci nemusí na ty stránky koukat ;-)

[reagovat]

Lenka
>> 2.12.2009 06:56:45 | Na co to je reakce?

Já si myslím, že na svých stránkách si může psát co chce. Stejně jako tady si píše kdo chce co chce. A jestli to někomu vadí, tak přeci nemusí na ty stránky koukat ;-)

[reagovat]

Lenka
>>> 2.12.2009 07:43:22 | Na co to je reakce?

Souhlasím, piš si na svých stránkách , co chceš, ale v tom případě neporotuj soutěže které kritizuješ a nechval své páry které zjevně protlačíš a nekritizuj další páry ( z pozice porotce ) . jinak budeš házet hnůj do vlastních řad.

[reagovat]

> 2.12.2009 07:05:56 | Na co to je reakce?

Taky si přisolím. S těma porotcama to není lehké. Byl jsem na soutěži v Olomouci (Memoriál dr. Hýži). Překvapilo mne vítězství páru Zárybnický-Hýžová a extra jejich známky od bratrů Landsfeldových, kteří jezdí do Olomouce trénovat. A když se dívám na jejich hodnocení tohoto páru na jiných soutěžích, moh bych říct že je to taky síla. I na OPENU v Ostravě v semku 6 křížů, z toho 5 od ZL.

[reagovat]

>> 2.12.2009 07:45:28 | Na co to je reakce?

Naprosto souhlasím, to bylo hodně silný kafe

[reagovat]

>> 2.12.2009 07:45:38 | Na co to je reakce?

Naprosto souhlasím, to bylo hodně silný kafe

[reagovat]

>> 2.12.2009 07:47:43 | Na co to je reakce?

a čemu se divíte??? zrovna u výše jmenovaných to je pravidlem, a nejen u nich. je to bohužel u některých porotců=trenérů zažitá praxe v tomto sportu.

[reagovat]

>> 2.12.2009 08:09:08 | Na co to je reakce?

Nevím co se ti na tom zdá síla. Když je trénují tak asi splňují to co trenéři chtějí vidět a čemu dávají přednost. Pak je úplně logický, když dal Zdeněk všecky kříže v Ostravě. V Kralupech 1.11. dával pan Horák na 1 místo pár, který skončil až 6. Slyšel jsem jak se po soutěži bavil s panem Zitou – pár podle nich jako jediný správně pracoval nad stojnou nohou. Od toho je víc porotců aby se názor nějak zprůměroval. Je dobře že všici nemaj stejný názor !!!

[reagovat]

>>> 2.12.2009 14:34:27 | Na co to je reakce?

Super, v tom případě mám návrh. Zrušit finále, trenéři v porotě si rozdělí umístění svých párů a o zbytek bodů si to rozdají ostatní páry bez zastoupení v porotě. Ušetří se tím spousta času a pořadatelé budou moci v klidu připravit diplomy už před soutěží.

[reagovat]

>> 4.12.2009 16:53:24 | Na co to je reakce?

K panu Landsfeldovi jen toto(pro případ,že by chtěl někdo polemizovat a obhajovat ho tím,že viděl to co je pro něj prioritou). Jistě všichni víme, že Zdeněk a Hýža jsou velcí kamarádi. Když jsem se sám se Zdeňkem bavil, nadával na Miru a kritizoval ho a měl k tomu objektivní důvody. Když to zkrátím…prostě vyjádřil jakousi formu nechuti k Hýžovic tancování. Pokud si však povšimnete Zdeňkova hodnocení, nikdy se nestalo, že by mu nedal kříž, dal mu vše v jakémkoli kole za jakékoli konkurence. A co je na tom horšího tak je to tak i v latině. Já jen kdyby chtěl někdo tvrdit,že viděl zlepšení tancování Hýži v důsledku jejich stejných priorit. Věřte mi opravdu to tím není

[reagovat]

Strana: 1, 2

Nadpis
Text
Podpis Přihlaš se! Příspěvěk bude mít větší hodnotu.
Email