Dominika Korová
C LAT, B STT

Poplatky 2011

Zpět na přehled témat


Přidat nový příspěvek

Reagujte prosím na konkrétní vzkazy, pokud je to možné (diskuse bude přehlednější)

Legenda: Nepřihlášený pisatel    Registrovaný uživatel   Ověřený uživatel


Příspěvek 2021-03-05 19:35:13

Rozpočet ČSTS 2.01.2010 19:19:10

Možná si ještě vzpomenete na dobu, kdy zde byl k vidění rozpočet ČSTS, který pak byl stažen s vyjádřením pana Odstrčila, že jako členové svazu si ho máme vyžádat na sekretariátu v Litoměřicích. Psal jsem tam 1. prosince, utekl tedy měsíc a zkuste hádat, kolik odpovědí mi přišlo…

 [reagovat]

Equus
>Rozpočet ČSTS 3.01.2011 11:41:50 | Na co to je reakce?

Napsat znovu!!!

 [reagovat]

>>Rozpočet ČSTS 3.01.2011 13:46:41 | Na co to je reakce?

Pane Odstrčil, my víme, že to tu čtete, tak to prosím, popožeňtě, když jste řekl, že to k dispozici…

Ale počkat, kde se to psalo, nebylo to na sekretariátu K NAHLEDUNTI?

 [reagovat]

Petr Š.
>>>Rozpočet ČSTS 3.01.2011 15:40:15 | Na co to je reakce?

Přesnou formulaci bych tady musel hledat, tuším, že to bylo v tom smyslu, že je přístupný každému členu na sekretariátu nebo prostřednictvím divize. Ale tuším, že kdybych nějakou odpověď dostal, tak právě takovou, že je k nahlédnutí. Takže by mě nechali nahlédnout, ale bez tužky a papíru v ruce.

 [reagovat]

Equus
>>>>Rozpočet ČSTS 4.01.2011 03:37:46 | Na co to je reakce?

Jako v muzeu, nebo elektro prodejnách. Vytáhneš mobil nebo tužku a už ležíš na zemi pod ochrankou. :-D :-D

 [reagovat]

Voldik
Příspěvky čsts 23.11.2010 06:48:55

Docela by mě zajímalo, k čemu je ČSTS vlastně dobrý. Všichní mu platí přispěvky, i ten kdo pořádá soutěž platí ČSTS. Ročně se nevybere málo peněz, jde řádově o miliony. Nedávno jsem zahlédl jednu kalkulaci, kde si dal někdo tu prácí a vše sečetl. A co nám dává ČSTS na oplátku? Každý rok vytiskne uplně zbytečně znova kartičku (aby měl Tancibudek kšeftík) a udržuje web. Přijde mi to jako naprosto neadekvátní poměr. Obzvláště pikantní jsou pak takové stóry, např. jak pan Barnát pronajímá své PC ČSTS za naprosto nehoráznou častku (v komeřční sféře bychom to nazvali tunelovaní).

Letošní částka 1350,– je už vážně naprostým výsměchem, aneb pořádně je podojíme, stejně to zaplatit musí. Kolik to bude příště? Jak daleko sahá nenažranost vedení? Že by si někdo stavěl další barák a potřeboval si zase dát nějakou dotací? CŠTS už dávno není svaz, který by podporoval taneční sport a zaštiťoval jeho rozvoj, ale je to obyčejná soukromá firma, jejíž učelem je podpora několika funkcionářů, aby se měli dobře. S českým tancováním to jde od 10 k 5, neustále klesá členská základna, takže tohle jsou zřejmě poslední snahy to ještě nejak podojit, dokud to nese.

Otázka je, zda vůbec Češi mají na to se tomutu systému nějak postavit a například zabojkotovat mistrák (tak jako se už stalo v cizině). ČSTS jako takové nikdo nepotřebuje, udržovat databázi a web není technicky ani finančně žádný problém, čili teoreticky by vůbec nebyl problém poslat celé ČSTS tam kam patří a založit alternativní svaz. Je mi jasné, že takto triviální to není, nicméně pokud by se dohodnul dostatečný počet lidé, tak to realizovatelné je. Nicméně obávam se, že tohle asi realné není, malokdo si dovolí jakkoliv vystoupit z davu, protože by na přístí soutěži nemusel dostat křížek a na tom přece v životě záleží úplně nejvíc.

Obávám se, že ne :(

 [reagovat]

Jirka
>Příspěvky čsts 23.11.2010 14:12:43 | Na co to je reakce?

Tak cele to stojí a pada s mezinarodni scenou, protoze svetovy ranklist idsf atd. osobne si myslim, ze se to ale stejne cele po… jelikoz uz ted isdf pritvrzuje pravidla, viz blackpool jako zakazana soutez a prvni briske federace se trhaji od idsf, jedna teda.

a svaz. co na to rici. barta prisel na dopravu a zjistil ze se tam maluji mistnosti za cenu 100× vyssi nez je trzni…

 [reagovat]

>Příspěvky čsts 23.11.2010 20:48:32 | Na co to je reakce?

viz. http://www.csts.cz/?…

moje postřehy z těchto zápisů:

 1. účast delegátů není 100% – chyba
 2. klubům a delegátům nebyly předběžně poskytnuty takové klíčové dokumenty jako účetní uzávěrka a zpráva kontrolní komise.

byly jim vytisknuty až na schůzi, ale to samozřejmě nestačí k jejich odbornému nastudování a oponování, zejména s ohledem na to, že většina delegátů nejsou účetní ani právníci.

 1. o účetní i právníky je zřejmě velká nouze, na všechny odbornější dotazy p. prezident odpovídal stylem „zjistím u účetní firmy“

ze stylu i obsahu zápisu je evidentní laickost a amatérskost (podivnosti typu hlasování o „tezi“) a vůbec špatné rozdělení na usnesení a diskuse

 1. chybí jakékoliv návrhy na dlouhodobé – střednědobé – krátkodobé cíle. jakýkoliv výhled, manažerské a marketingové nápady a jejich schvalování

co z toho plyne? jsou v zásadě dvě možné nerůžové interpretace:

 1. celé vedení je amatérské a neschopné, chybí odborníci na jiné věci než tanec: manažeři, markeťáci, účetní, právníci. jede ve vleku dvou firmiček z nichž jedna dělá IT a další účetnictví. jedinou vizí současného vedení je udržet se ve funkcích.
 2. vedení není -tak- neschopné, jak v bodu 1), a neschopnost je jen zástěrkou a prodlužovací taktikou, jak si držet od děla některé dotěrné a otravné delegáty (viz.) zápisy. je to mechanika, která má udržet současný penězovod.

i když někteří delegáti „dělají problémy“ a mají nepříjemné otázky na finance a účetnictví ( a že jista opoziční skupina existuje je vidět v hlasováních), většině delegátů je jedno co se děje, nebo drží basu a doufají, že přiště zas oni budou ve vedení.

toliko k zápisům. většina sportovců zřejmě netuší, jak to celé funguje
delegáti se volí z předsedů občanských sdružení registrovaných v čsts. (vždy majitelé přidruženýách tanečních klubů)
talže tlačit na majitele klubů, oni ale nejsou všemocní, protože z nich se na sjezdy dostanou jen ti delegáti – delegátů je mnohem méně než klubů, je za tim taky politika.

krize vysava z lidi penize, kdo tohle nepochopi a bude se držet starých způsobů, tak prostě skonční. tanec má pro vydělávající věkovou kategorii triliardy substitutů, z pohledu průměrného spotřebitele není to nic víc než další obskurní hobby.

 [reagovat]

>>Příspěvky čsts 23.11.2010 21:17:17 | Na co to je reakce?

finance, personální náklady

jakékoliv informace o financích nejsou zveřejňovány. jediná možnost je obrátit se na vašeho delegáta, ale domyslete si, proč to neuděláte a proč vám on nevyhoví.

jediná možnost je obrátit se písemně na prezidium a oni Vám to musí poslat. a pak to hodit na internet (ne celé, jen udaje o tom, kolik jde na provoz a platy) . myslim, že by se začali dít věci, ale chápu že k tomu asi nikdo jentak nevezme odvahu.

 [reagovat]

>Příspěvky čsts 23.11.2010 21:14:10 | Na co to je reakce?

http://www.csts.cz/?…

 1. k grafům. to je asi jediné, podle čeho lze úspěšnost svazu posuzovat, jelikož jako cíl si stanovilo podporovat růst členské základny, ovšem pouze u dětí a juniorů

2)cíl je sám o sobě dost prazvláštní, s ohledem na to, jak například ČT několik let zadarmo propaguje tanec, taneční praskají ve švech. souvisí s manažerskou negramostností představitelů.

 1. představitelé ale udělali i jednu dobrou věc. v zásadě jediné co se povedlo a stále má růstovou tendenci je kategorie hobby.

csts toho ale neumí využít díky svému neumětelství a nedostatku vizí, a místo toho se rozhodlo hobby zaříznout (viz. poslední rozhodnutí, která hobby dost omezují)

takzvaní hobbisti, a zejména starší, jsou terčem posměchu všech. z tanečního hlediska snad po právu. j

jenže také to byl možná zdroj peněz a financování. a zejména rozšíření a popularizace a obají – peníze a popularita pak mohli nepřímo použity i pro špičkové taneční páry.

 1. že prý se to snadno píše? tak tady je pár konkrétních návrhů na další schlůze csts:

tim že si dám cíl a odpovědné osoby to začne, vyhodnotí se za rok:

 • na dalším mistrovstí chci mít X sponzorů malých, středních, velkýc firem. co pro to kdo udělá?
 • na příštím mistrovství bude plná hala, co se pro to dá udělat?
 • během dvou let chci mít projekt částečné registrace tzv, hobbistů, a chci tu kategorii propagovat a hlavně monetarizovat a chi mít X těchto párů. kdo IT, kdo finanční rozvahu, kdo marketing
 • mám málo aktivních tanečníků. drtivá většina končí okolo 19–20, tedy přesně v době, kdy začínají vydělávat. kdo udělá kvalitativní šetření,

kdo udělá kvantitavní šetření, kdo na základě těchto četření spočte cost-benefit analýzu

atd. atd. atd. chytrému napověz, hloupého trkni. csts by mělo fungovat jako soukromá firma s dynamickým vedením a plánem, a ne jako zapšklé OPBH, kde se každý drží, dokud to jde a občas něco kápne i bokem

 [reagovat]

>>Příspěvky čsts 24.11.2010 03:08:08 | Na co to je reakce?

Reaguji na větu „takzvaní hobbisti, a zejména starší, jsou terčem posměchu všech. z tanečního hlediska snad po právu“

Proč to tak je? Proč vy mladí, krásní a perspektivní upíráte starším, ne tak krásným a ne tak perspektivním lidem věnovat se svému koníčku, byť jsitě nikdy nebudou tak skvělí jako mladí, …? Proč se jim smějete místo toho abyste ocenili, že se nebojí vystupovat, soutěžit, že je to baví, mají náplň volného času atd.? Podívejte se do Rakouska, Německa, Ameriky, kolik je tam seniorských tanečníků a soutěží pro ně atd.

Je to jen můj povzdech a s poplatky nesouvisí.

 [reagovat]

>>Příspěvky čsts 24.11.2010 03:49:18 | Na co to je reakce?

Reaguji na větu „takzvaní hobbisti, a zejména starší, jsou terčem posměchu všech. z tanečního hlediska snad po právu“

Proč to tak je? Proč vy mladí, krásní a perspektivní upíráte starším, ne tak krásným a ne tak perspektivním lidem věnovat se svému koníčku, byť jsitě nikdy nebudou tak skvělí jako mladí, …? Proč se jim smějete místo toho abyste ocenili, že se nebojí vystupovat, soutěžit, že je to baví, mají náplň volného času atd.? Podívejte se do Rakouska, Německa, Ameriky, kolik je tam seniorských tanečníků a soutěží pro ně atd.

Je to jen můj povzdech a s poplatky nesouvisí.

 [reagovat]

>>Příspěvky čsts 7.01.2011 04:57:31 | Na co to je reakce?

Mno, plná hala při těch cenách ani omylem nebude.. naopak při tom dvojitém vstupném to bude zase o polovinu méně, než obvykle.. že byc chtěli mít klid po porotu a tanečníky? Že by se někdo rozhodl, že je tleskající diváci ruší?????

 [reagovat]

Lenka
>Příspěvky čsts 24.11.2010 00:34:24 | Na co to je reakce?

Majkle, nechceš tu udělat anketu, kolik budou poplatky příští rok?

 [reagovat]

Equus
>>Příspěvky čsts 24.11.2010 04:44:32 | Na co to je reakce?

Tak to mě pobavilo :-D A jaké možnosti?

 [reagovat]

Majkl
>>>Příspěvky čsts 24.11.2010 10:18:42 | Na co to je reakce?

Začal bych na 1500,– a pak po pětistovkách nahoru :-)

 [reagovat]

Equus
>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 08:31:25 | Na co to je reakce?

Zdar chlapci. Koukal jsem na ty příspěvky a jako nevim no … řekl bych že to není zase tak moc a věřím že by se nikdo nezlobil kdyby se to ještě zvedlo. Ale pouze za předpokladu že by bylo vidět nějaké pozitivum či činnost, na které by ty peníze šly. Ale bez toho se zatím na to každej usměje a zaplatí. Uvažuje se že se udělá jiná asociace. Klidně bych dal anketu kdo by nejezdil na čsts soutěže .. .. a počítám že se to do příštího roku o 20% zvedne :-)

 [reagovat]

>>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 10:08:17 | Na co to je reakce?

„se“ uvažuje? To je jako jak velká (vlivná) skupina lidi?

 [reagovat]

Majkl
>>>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 11:49:43 | Na co to je reakce?

nejde o to že se jednotlivec trhne … spíš co slyším a když se bavím s lidmi… dokonce jsem byl u toho když se vymýšlelo jak by to mohlo být a tak. Je tam však problém s databází členů. Na tom to asi hoří. Je v soukroméém vlastnictví a když by jsme vystoupili z čsts tak by nikde nebylo uvedeno naše třídy což by byl provar.

 [reagovat]

>>>>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 13:27:22 | Na co to je reakce?

ono vymyslet vlastni svaz s vlastnim(lep­sim,jinym) systemem procesniho fungovani neni otazka dvou veceru v 5 lidech u lahve vina,ze? takova pripadna revoluce by vyzadovala velkou pripravu (ten problem neni jen jeden),velke manazerske vedeni a velke penize.imho blbost

 [reagovat]

>>>>>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 15:10:06 | Na co to je reakce?

Hlavně by to skončilo na jedný věci…A to že zadarmo by to nikdo z vás nedělal…A tak byste si dali nějakou marži a museli byste jí někde najít a tak byste udělali členské poplatky a zjistili,že by byly asi stejný ne-li dokonce vyšší (vzhledem k členské základně nového svazu) než doposavaď…:D:D:D…a tak by tam nikdo stejně nešel…

 [reagovat]

Máca
>>>>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 15:43:13 | Na co to je reakce?

Tak mne prijde, ze dost velky problem by byl i s „reprezentaci“, nebot CSTS by mela (s nejvetsi pravdepodobnosti) jako jedina pravo na mistraky IDSF…

Jinak nad prispevkem od Maci se musim pousmat – tomu je hej, toho zvyseni poplatku nemusi vubec trapit, ze :-) a nejaka netransparentnost CSTS a jeho vedeni, nad kterou se pozastavuje docela siroka skupina lidi, asi taky ne…

Docela by me zajimalo, jakym zpusobem by resil soucasny stav hospodareni CSTS on, jestli teda vubec, treba mu soucasny stav naprosto vyhovuje…

 [reagovat]

>>>>>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 16:23:45 | Na co to je reakce?

Tak to jestli se mi to líbí nebo ne je jedna věc…To jak bych to řešil je věc druhá…ale jaksi nejsem ještě „zatím“ v pozici to jakkoliv ovlivnit…Ale co vím, je že pokud od svazu odešla Sazka tak to je s penězi těžký,takže ono je jednoduchý házet špínu na jedny, ale ty peníze na ten provoz opravdu si myslím nejsou tak růžové..a řešení typu: Založíme nový svaz a ten bude určitě lepší…tak nad tímhle příspěvkem se zase musím pousmát já.. A upřímě 1350,– za rok je stejně dosti nijaká částka oproti tomu kolik do tancování lidi dávájí (nebo alespoň já se Zuzkou)

 [reagovat]

Máca
>>>>>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 16:35:20 | Na co to je reakce?

Tady se to zase semele, ale teď na začátku, kdy je to ještě nezamotané, něco přispěji.

1. V principu myslím, že o výši poplatku asi nějak výrazně nejde, v porovnání s roční investicí do tance. Kolik? 3–5% u pruměného DCB páru.
2. Rozumim požadavku na to, že chcete vědět, na co se aspoň poměrově ty částka rozpadá.
3. Myslím, že jednoduší se nějak politicky angažovat v současném systému, a ten se pak pokusit zevnitř měnit, než na to jít od lesa a dělat jiný svaz. Souhlasím s tím, co tu zaznělo. Ono „vyfiknout tu novy svaz“ není vážně tak jednoduchý nápad.
4. pojďme mluvit třeba jen o jediném bodu. Na jaký uvázek myslíte, že je prezidentování a kolik by za tuto funkci měl současny prezident nebo i ten nový v tom novém svazu brat?

 [reagovat]

Majkl
>>>>>>>>>Příspěvky čsts 30.11.2010 18:33:27 | Na co to je reakce?

„1. V principu myslím, že o výši poplatku asi nějak výrazně nejde, v porovnání s roční investicí do tance. Kolik? 3–5% u pruměného DCB páru.“ Souhlasim, ze vhledem k rocnim vydajum i prumerneho DCB paru je to zadedbatelna castka.

„2. Rozumim požadavku na to, že chcete vědět, na co se aspoň poměrově ty částka rozpadá.“ No podle me urcite chceme vetsi transparenci – to je rocni naklady, platy vedeni, …

„3. Myslím, že jednoduší se nějak politicky angažovat v současném systému, a ten se pak pokusit zevnitř měnit, než na to jít od lesa a dělat jiný svaz. Souhlasím s tím, co tu zaznělo. Ono „vyfiknout tu novy svaz“ není vážně tak jednoduchý nápad.“ Tady bych si dovolil trochu skepticismu – podle me by bylo snazsi pokusit se zalozit novou asociaci, nez se nejak vyrazne pricinit, politicky, v soucasnem systemu :) a to naprosto souhlasim s tim, ze zalozit novou asociaci neni jednoduchy napad :)

„4. pojďme mluvit třeba jen o jediném bodu. Na jaký uvázek myslíte, že je prezidentování a kolik by za tuto funkci měl současny prezident nebo i ten nový v tom novém svazu brat?“ Rozhodne by me zajimalo, jak to bylo a je v soucasnem systemu doposud, tj. velikost uvazku a velikost platu.

Dle meho nazoru, by to urcite mela byt funkce na plny uvazek a velikost mzdy bych nejspis resil takto – nejaka pausalni cast a zbytek systemem odmen za „uspesne prezidentovani“, cimz myslim uspesne schaneni sponzoru, rozvoj a propagace tancovani, a dalsi…

 [reagovat]

>>>>>>>>>Příspěvky čsts 1.12.2010 11:24:44 | Na co to je reakce?

Já vim že nikdo nebude zakládat novej svaz a byla by to i pitomost ..stačilo by jen ukázat co se s penězma děje .. oficiální rozpočet … a pak taky řádný důvod proč se zdražuje tak razantně

 [reagovat]

Poplatky nejsou schálené! 6.10.2010 05:21:39

Dokument uveřejněný na www.csts.cz je zcela nezávazný výtvor pana Barnáta, který k tomu nemá žádné oprávnění. V sekci legislativa si můžete stáhnout skutečnou, prezidiem schválenou výši poplatků. Dokud prezidium neodhlasuje změnu, zůstávají stejné jako v roce 2010. Naprosto nechápu aroganci, se kterou si někdo dovolí zveřejnit dokument, který není schválený.

Vážení členové ČSTS, peníze vybrané na poplatcích jsou VAŠE peníze, rozhodujte o nich. 7.11.2010 bude zasedat prezidium, které o nich bude skutečně rozhodovat. Apelujte na svého zástupce v prezidiu, aby nehlasoval pro zvýšení poplatků, ale naopak pro taková opatření, která peníze uspoří! Je to jen na Vás.

 [reagovat]

Rozpočet 3.10.2010 05:57:49

Myslím si že dražení by nemuso být tak veliké a poku ano, tak by měl být veřejný přehled o platbách ve svazu. Co se kam platí aby lidi, co platí příspěvky viděli kam jejich peníze jdou. Odbourala by se tím tak diskuze, zda jsou poplatky malé či velké a zda si z toho jen někdo nepostaví nový dům. Takže jsem pro zveřejnit rozpočet ČSTS. Pokud to ovšem vedení bude silně odmítat tak si můžete lehce domyslet proč :-) ..Souhlasíete se mnou ?

 [reagovat]

Pavel Both
OSA 1.10.2010 19:23:27

Nejsem ekonom, ale mám jisté pochyby, že by si internetová evidence a správní činnost vyžádaly více než 3 miliony ročně :-) Jak to je s OSA ? Licence na hraní písní si má platit každá soutěž zvlášť, ne?

 [reagovat]

pan Barč
>OSA 2.10.2010 01:37:11 | Na co to je reakce?

Přesně naopak…

 [reagovat]

>OSA 2.10.2010 03:44:07 | Na co to je reakce?

Tím, že je svaz uveden jako spolupořadatel, nikdo nic platit nemusí.

 [reagovat]

Voldik
Příjmy svazu (hodně hrubé) 1.10.2010 18:06:55

Tak mi to nedalo a zkusil jsem hrubě spočítat příjmy svazu.

Data jsem bral pro aktuální rok 2010.

Z grafu členů víme, že Dětí a Jun I,II je 756, ostatních 2 223. Porotců, trenérů a funkcionářů „jedniček“ je 82, 23 a 29, porotců, trenérů a funkcionářů „dvojek“ a „trojek“ je 63, 30 a 30.

Pokud uvážíme, že registrované děti jsou v poměru 1:3 k juniorům, pak máme 252 dětí, které platí 900,– (400 + 500). Juniorů je 504 a spolu s ostatními (2 223) platí 1 050,– (400 + 650).

Děti – 226 800,00 Kč
Junioři – 529 200,00 Kč
Ostatní – 2 334 150,00 Kč

„Pohlaváři jedničkáři“ platí za licence 1 000,–, dvojkaři a trojkaři 700,–.

Porotci I – 82 000,00 Kč
Trenéři I – 23 000,00 Kč
Funkcionáři I – 29 000,00 Kč

Porotci II, III – 44 100,00 Kč
Trenéři II, III – 21 000,00 Kč
Funkcionáři II, III – 21 000,00 Kč

Suma sumárum: 3 310 250,00 Kč

A to ještě hodně porotců a funkcionářů platí základní členský příspěvek (400,–).

Plus si připočtěme příjem z poplatků za soutěže → hrubý odhad přes 400 000,00 Kč (200,– za většinu kategorií, do konce září se uskutečnilo přes 1 400 jednotlivých kategorií a do konce roku se dostaneme na ty 2 000,–).

A pokud se nepletu, tak v letošním roce ještě svaz dostal dotace (stát, sazka, …).

Výdaje jsou však zahaleny rouškou tajemství a tak my, platící stádo, se můžeme jen dohadovat, co se s našimi penězmi děje. :-?

 [reagovat]

Voldik
>Příjmy svazu (hodně hrubé) 1.10.2010 21:22:36 | Na co to je reakce?

Rozpočet býval okolo 4 mega. Největší položky jsou platba za program Dance, pronájem kanceláře v Ústí (sekratariát), nějaka paní tam zvedá telefény, plus denní operativa, pronájem počítačů. Dále pak nějaký ten plat pro Prezidenta (kdo a hlavně proč by to dělal zadarmo) a více prezidenta. Něco sežere repre (cestování vedení svazu – na vedeni IDSF a podobně), něco web, něco vyhlášení taneční ligy (ceny, poháry, organizace), neco málo se proplácí párum když se umístí na mistrákách. Kongres taky taky něco stojí. VR se taky někde schází a něco k tomu zakousne…

 [reagovat]

>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 2.10.2010 04:07:51 | Na co to je reakce?

Platba za program Dance napsaný v DOSu? :-D ach bože… Co takhle zaplatit pár set tisíc, nechat si udělat fungující nový program, který budou mít poté ve svém vlastnictví a nebudou muset platit každoroční licenci?

A jinak taky předpokládám, že na straně svazu došlo k úsporným opatřením a že se nepřenesla veškerá opatření pouze na členy…

 [reagovat]

Voldik
>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 2.10.2010 04:14:33 | Na co to je reakce?

Sčítals někdy? Pochybuju… :-D

 [reagovat]

>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 05:14:23 | Na co to je reakce?

Kdo ho někdy používal ví, že DANCE přes svůj silně archaický kabátek, funguje naprosto skvěle a je promakaný skutečně do detailů. Jeho autor sám víkend co víkend funguje jako sčitatel a program stále vylepšuje. Psaní nového softwaru by bylo zbytečné.

Na druhou stranu, jednodenní licence DANCE stojí kolem 350,– KČ. Roční licence bude jistě výrazně nižší než 350×365…ale i kdyby ne o moc nad 100 000,– za rok se to nedostane…

 [reagovat]

Roco
>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 05:20:50 | Na co to je reakce?

mozna je napdany v DOSu ale je rychly jednoduchy a hlavbne UCELNY, nase zpracovani vysledku ze soutezi na pry zavidi v cele evrope .-)

 [reagovat]

h
>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 06:19:23 | Na co to je reakce?

Je pravda, že jakmile to nemáš pod wokna, tak to bude méně padat :-D A je pravda, jak tu pánové říkají, prostě netřeba dělat něco jiného…

 [reagovat]

Majkl
>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 07:48:42 | Na co to je reakce?

osobne jsem se ptal nekolika scitatelu jak se jim to ovlada a proc nemaj neco novejsiho, vzdy odpovedeli ze toto je nejdejdnodusi a nejrychlejsi zpracovani vysledku, navic vse pekne prehledne a naprosto funkci:-)

 [reagovat]

h
>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 08:11:48 | Na co to je reakce?

Na nové programy pod wokna nadávají i hodně úředníci, protože je pro ně náročnější vyklikávat než prostě bouchat neustále do entru a obřes do šipky :)

 [reagovat]

DaveChomi
>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.02.2011 20:40:24 | Na co to je reakce?

A víte, že existuje i Linux?

 [reagovat]

Trezorek
>>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 5.02.2011 01:53:42 | Na co to je reakce?

No a?

 [reagovat]

roumec
>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 15:20:52 | Na co to je reakce?

O funkcionalitě se tu nebavím. Bavím se o licenci, která je dlouhodobě nevýhodná pro svaz. Krom toho, např. připojení tiskárny k programu není triviální záležitost a nový typ tiskárny se musí doprogramovat…

 [reagovat]

Voldik
>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 16:35:35 | Na co to je reakce?

otazka je zda by program od ktereho ocekavate 110% funkcnost a ktery obsahuje takove mnozstvi dat a umi takove veci ktere zrovna potrebujete mohl vubec fungovat bez „dozoru“pro­gramatora. z vlstni zkusenosti vim, u nas ve firme byl stary dtb system, vyhodili Itaka ktery se o nej staral a do pul roku system padal cca 2× tydne nehlede na velke zpomaleni systemu. ted mame novou DTB pres net s mnoho funkcemi, stala pres 1 mil kc a stejne se mesice plati nevim kolik na udrzbu systemu… no a zpet k csts, to by znamelalo ze pri dtb on line pres net, coz by jiste bylo super by ale v kazde horni dolni kde poradaji souteze musel byt pristup na net (rychly a staly) a stejne by se nekdo o ten sytem musel starat… tak kde je uspora?

 [reagovat]

h
>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 5.10.2010 01:08:25 | Na co to je reakce?

Proč by musela být online? Fungovalo by to stejně jako ted, všechno. Rozdíl by byl v licenci.

 [reagovat]

Voldik
>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 6.02.2011 13:46:53 | Na co to je reakce?

No neni to napsane v dosu, ale ve stare dobre FoxPro 2.6. A po pokusech s demo verzi na W7 64b. staci mit Dosbox a vse zase dal zije. Pripadne XP Mode. Autor by to mozna do neceho novejsiho prepsal, ale rikal ze na to nema cas. Btw. to ze je neco pod Winy, jeste neznamena, ze se to neda ovladat klavesnici. Nejvetsi problem by mohla byt ctecka carovych kodu, ale pokud je na seriovem portu a pracuje jako emulace klavesnice, tak to jeste bude rel. dlouho virtualizovane. Kolega s obousmernym paralelnim portem uz takove stesti nemel. Ten zacina postupne mizet z podpory virtualizacnich nastroju.

 [reagovat]

>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 06:02:15 | Na co to je reakce?

Ano, přesně takhle budou plus minus vypadat výdaje a naprosto v pohodě dosáhnou výše příjmů. Když se náklady za něco zvýší, prostě se zvýší příspěvky, aby vzniklou díru v rozpočtu pokryly.

To že přesný rozpočet se nezveřejňuje je samozřejmě velice příhodné. Následná diskuse o tom zda jsou finance vynakládány efektivně by totiž skutečně mohla zlomit vaz i samotnému prezidiu, které je ve své funkci jinak bez větších problémů již od napoleonských vá­lek…

To, že vedení CSTS opravdu příliš neřeší nějakou revizi výdajů je dobře vidět na takové drobnosti jako soutěžní průkazy (jde opravdu o drobnost, ale dobře ilustuje zbytečný náklad). Každý rok nám přijde nová veselá barevná kartička s logem svazu, naším jménem a úplně totožným čárovým kódem jako rok předchozí. Proč? Při prezenci na soutěži samozřejmě úplně stejně funguje 4 roky stará. A to, že už nemám zaplacenou registraci počítač samozřejmě ihned pozná. A tisk a rozeslání těchto kravinek jistě taky nějakou tu korunu stojí.

A nebo ještě lépe…řekl bych že už cca 10 let (nevím přesně, to už z nás asi pamatuje málokdo :) ), jsou soutěže počítány pomocí DANCE, a uchovávány elektronicky. Proč nový člen svazu, který se zaregistruje v roce 2010 sakra potřebuje ten průkaz v podobě kožené knížečky? NA CO?! Osobně mám teorii že jich kdysi dávno někdo nakoupil půl milionu a sekretariát potřebuje dostatečně velké prostory v Litoměřicích, aby tenhle poklad ztrážil… :)

 [reagovat]

Roco
>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 06:14:37 | Na co to je reakce?

No tak následná diskuse by na 50% byla děsivá i bez lámání vazu. Každej by měl zaručený návod, jak by to šlo udělat lépe („rádoby“ chytrých nás je tu dost a ne vždy je vše černé nebo bílé)

Co se týče konkrétního případu s kartičkama. Ano, oficiální argument je, že s novým rokem poznáš, kdo má zaplaceno. Manažersky je ovšem správně porovnat ušetřené nákladů tím, že to nepotiskneš znova a s tím, jak to zesložití systém přímo na soutěži. Nevím, jak to dnes v praxi funguje. Ale pokud říkáš, že to lze i s těmi strými, tak je celkem jasné, že to přetištování je na pytel.

A „kožené“ průkazy jsou imho úplně na prd, kdo to dnes vyplňuje, fotky tam nemá polovina lidí…

 [reagovat]

>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 06:38:11 | Na co to je reakce?

pokud vím, tak kožené průkazy nejsou povinné

 [reagovat]

>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 08:11:30 | Na co to je reakce?

hmm ale na IDSFkách se bez něj nezaregistruješ :)

 [reagovat]

>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 5.10.2010 02:18:23 | Na co to je reakce?

Nejen na IDSF, ale i na běžné vesnické tancovačce třeba v Německu.

 [reagovat]

Equus
>>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 5.10.2010 03:18:22 | Na co to je reakce?

Zdravím Vás, nechci nic říkat, ale na IDSF, v České republice, Slovensku i v Polsku stačí i pouze občanský průkaz.

 [reagovat]

Dave
>>>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 5.10.2010 04:17:35 | Na co to je reakce?

Krom toho, tak 80% se zahraniční soutěže netýkají (z vlastní vůle), takže by to klidně mohlo být na vyžádání…

 [reagovat]

Voldik
>>>>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 6.02.2011 15:01:26 | Na co to je reakce?

Kartičku musíš mít povinně, soutěžní průkaz je na tvém rozhodnutí. Je to spíš na památku.

 [reagovat]

>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 8.10.2010 16:38:15 | Na co to je reakce?

A to je pěknej kec..že mi to šlo… divný… :D

 [reagovat]

Honzáč
>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 06:39:24 | Na co to je reakce?

Jistě, chytráků bude vždycky dostatek. Já bych nechtěl být zase moc velký negativista. Myslím, že současné vedení svazu dělá spoustu věcí dobře, má mnoho cenných kontaktů třeba v IDSF a za ty roky učitě české tancování někam posunulo.

Vadí mi však jeho reálná odtrženost od členské základny a taky značná nepružnost k změnám. Systém „něco se vám nelíbí“ řešte to přes divizi atd.." je samozřejmě nesmírně těžkopádný a pro organizace těchto rozměrů i zbytečný. Samozřejmě určitá stabilita vedení je nutná…aby nespokojenost s jedním opatřením ve dvou nebo třech klubech nemohla jeho existenci ohrozit.

Ale vezměte si, že zvolit prezidenta ČSTS je složitější než zvolit prezidenta republiky. Toho totíž volí poslanci a senátoři, které volí občané…tedy jakoby dva stupně. Naproti tomu prezidenta ČSTS volý Valné sromážnědí ČSTS, na němž jsou delegáti divizí zvolení na VS divize, na kterém jsou zase delegáti klubů (kolektivních členů), kteří se volí na jejich VH. Máme tu tedy stupně 3. Vzhledem k tomu, že voličů je asi 8 mil a členů svazu pár tisíc mi toto příjde lehce crazy :).

Tím samozřejme zaniká možnost nějaké účinné kontroly, a jakýkoliv správní orgán, který je bez kontroly prostě efektivně pracovat nebude, stejně jako nebude efektivně vynakládat finance. A to nemá společného nic s lidmi, kteří v něm jsou. Být tak kdokoliv zde, bude to stejné.

 [reagovat]

Roco
>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 07:17:15 | Na co to je reakce?

Je to vůči platícím členům nehorázné, že nemají možnost nahlédnout do hospodaření. Možná na to mají i právo. Ale většině je to hloupé a nechtějí na sebe negativně upozornit. Vždyť ONI nás pak mají „objektivně“ hodnotit. Cha cha cha

 [reagovat]

>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 08:11:43 | Na co to je reakce?

Tak jako právo na to mají, prostě když vstupuješ do svazu, tak tohle víš (nebo bys měla vědět)

 [reagovat]

Majkl
>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 7.10.2010 08:04:21 | Na co to je reakce?

Několik volně dostupných internetových informací:

Z webu ČSTS: 14. schůze prezidia ČSTS 6.6.2010 Dokumenty ke stažení: Příloha č. 1 Zpráva o hospodaření – nezveřejňuje se

O web ČSTS se zřejmě stará firma FINCORP s.r.o. Informace z webu této firmy: Společnost FINCORP spol. s r. o. zatím nemá vlastní zaměstnance a většinu činností provádějí společnice a současně jednatelky společnosti, které zabezpečení celého rozsahu činností zajišťují smluvně s třetími osobami. Dalšími smluvními partnery společnosti jsou zejména JUDr. Bohumil URBAN – REALITA a Petr BARNAT – BARI, JUDr. Pavel POLÁK – advokát, Jana ZÁVODNÁ – SIG ( účetnictví ), DIGRS spol. s r. o. Litoměřice ( grafické a tiskové služby ) a další. Kanceláře a doručovací adresa: Dominikánské náměstí 4, Litoměřice

Výpis z obchodního rejstříku firmy FINCORP s.r.o.: Jednatelé a společníci – Božena Barnatová, Jaroslava Urbanová

 [reagovat]

>>>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 7.10.2010 08:35:02 | Na co to je reakce?

No ale tohle všechno dávno (bohužel) víme. Jen tam je chyba, žena pana Barnata je po smrti, takže jednatel bude jen asi pani Urbanová. Celý je proháčkovaný. A vlastně, proc ne :-)

 [reagovat]

>>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 08:25:25 | Na co to je reakce?

myslim ze je videt ze nemate zatim moc zkusenosti ani ohledne csts ani ohledne tance, ten system je vicestupnovy prave proto, ze vetsine clenu svazu je to uplne fuk, a kdyz by byla valna hromada pro vsechny celny a oni pak resily volbu prezidia, nikdy nikoho nezvoli protoze se ani nesejdnou v potrebnem poctu, karticky a knizky jsou napr i proto ze mimo cr nemaji stejyn system carokoveho kodu jako my a tedy jedes li na idsf nebo na jakoukoliv souterz mimo cr, potrebujes knizku a dokald o zapalceni clenskych prispevku… nikdo nebude nic delat zadarmo a tak tedy nasi funkcinnari musi byt placeni (a je to tak spravne ani trener ti neda lekci zadara…), do hospodareni csts vidi krome prtezidia i clenove dorozci rady, system je mozna zkostnately ale prave proto aby nebylo mozne ho ovlivnit nekolika malo lidmy..

 [reagovat]

h
>>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 8.10.2010 16:37:27 | Na co to je reakce?

A já nemam ani tu knížečku koženou a jsem spokojenej… :-) Jsou totiž, ty knížečky, příšerně hnusný… :D

 [reagovat]

Honzáč
>>>Příjmy svazu (hodně hrubé) 4.10.2010 08:07:06 | Na co to je reakce?

Málokdy se stane, že mi tady někdo píše jak z mojí hlavy. Na to už začínají přicházet i zákonodárci, že je fajn v případě nedostatku peněz nejdřív hledat úspory, než rovnou zvýšit daně… i když o tom způsobu a účinnosti takových opatření by se taky dalo polemizovat. Rozhodně jak říkáš na těchto věcech by se dalo ušetřit a určitě se najdou i jiné položky v rozpočtu, které vzbuzují úsměv. Věřme, že prezídium má rozpočet dobře vymyšlený i bez dotací, aby nám na konci roku neposlali složenku, že jim to nevyšlo a máme nedoplatek :D

 [reagovat]

DaveChomi
>Příjmy svazu (hodně hrubé) 2.10.2010 03:19:29 | Na co to je reakce?

No ty jo, hotovej ekonom, že se ti to chtělo počítat:-D)

 [reagovat]

H.S.
>Příjmy svazu (hodně hrubé) 20.02.2011 13:32:33 | Na co to je reakce?

Mě se u svazu nelíbí malá podpora našich reprezentantů. Škoda – třeba spousta hlavně mladších párů by nás mohla celkem slušně hájit na zahraničních soutěžích ale je to pro ně příliš nákladné. O páry v kategorii hlavní ani nemluvě. Když to srovnám třeba se sokolem, tak tam je podpora o dost větší a příspěvky jsou nesrovnatelně menší. Tohle mi vadí – hlavně že pak vedení brečí že páry nechtějí reprezentovat. Nechtějí – málokdo má měsíčne 10–15 tisíc jen tak bokem na dvě evropské soutěže!

A plně souhlasím s tím aby finance svazu byly naprosto transparentní. Je to ostuda jestli se rozkrádá nebo jinak tuneluje… což se dle všeho asi děje :/

 [reagovat]

Sundancer
Poplatky 2011 1.10.2010 16:41:23

Tak nám zase zdražili… Před chvilkou byla zveřejněna výše poplatků pro rok 2011. A důvod zdražení? Zastavení dotací od státu a ČASPV. :-(

Jen mě tak napadá, jaké má svaz výdaje? Vždyt přece většina akcí se děje pouze pod hlavičkou svazu a svaz na ně nijak nepřispívá, ba naopak, dostává za ně zaplaceno (soutěže).

Co mě napadá, tak platí nějaké firmě (ab-tech?) za evidenci(?) výsledků ze soutěží a OSE poplatek za autorská práva…

Co dál? :)

 [reagovat]

Voldik
>Poplatky 2011 1.10.2010 17:06:37 | Na co to je reakce?

Tak si hlavně uvědom, že sekretariát a funkcionáři nepracují z lásky k tanci. Provoz webu. Pravděpodobně nějaký nájem kanceláře. Úrazové pojištění, které ale v případě úrazu údajně neplatíš a proto nemáš úrazy uplatňovat:-D)) Atd. Tím tedy nechci říct, že se zdražením souhlasím:-) Kolik že se bude platit? 1350Kč? A kolik se platilo letos – 1050Kč? A loni – 870Kč? Jestli počítám správně, tak ve 2011 se bude platit o 55% víc, než v roce 2009:-)

 [reagovat]

H.S.
>>Poplatky 2011 1.10.2010 17:37:18 | Na co to je reakce?

Jojo, na administrativu už jsem si taky vzpomněl. Ale, nevím teda na kolik tak pracují, protože na konci sprna jsem odeslal žádost o hostování, zaplatil správní poplatek a stále nic.

 [reagovat]

Voldik
>>Poplatky 2011 1.10.2010 18:09:14 | Na co to je reakce?

To s tím pojištěním jsem nepochopil.. funguje, nefunguje? Proč? Nějaké zkušenosti?

 [reagovat]

Voldik
>>>Poplatky 2011 2.10.2010 03:02:16 | Na co to je reakce?

Zkušenosti jsou. V červnu(po skončení měsíc a půl dlouhého léčení – sádry) se posílala zpráva od lékaře s úrazovým formulářem Generali na ČSTS. Z ČSTS to předali teď nevím, zda přímo Generali, nebo ČASPV a ti Generali. Koncem června z pojišťovny volali ohledně podrobností úrazu. A od té doby nic. Když se volalo na ČSTS, kdy to posílali, tak bylo řečeno, že neví, že se to posílá obyčejně a ani si to neokopírují:-). A prý to tanečníci neplatí(co příspěvky, že?):-). Že to je pojištění jako jen tak, že to z ČASPV nabídli, nebo co:-D). Na Generali se nedá dovolat, je tam univerzální linka na které ti nikdy nic neřeknou, nikdy se nedovoláš, komu potřebuješ, nikdo nic neví. E-mailu přidělí číslo dotazu a nikdy na něj nikdo neodepíše. Přes osobní návštěvu na pobočce se podařilo zjistit, že na pojišťovně to vůbec nemají(ač měli, protože volali) a máme to poslat znovu naskenované na konkrétní e-mail(ještě, že jsme chytřejší a máme aspoň kopie – jde o formulář pojišťovny potvrzený klubem, kde se stal úraz, dále lékařská zpráva a doklad o zaplacení za zprávu). No a nikdo už pár týdnů opět neodepsal… Jinak jak tu smlouvu hledala paní na pojišťovně, tak pod touto hromadnou je pojištěných asi 170 tisíc lidí – jde o různé sporty a chápu, co ona tak zmůže s tímto v maloměstské pobočce.

 [reagovat]

H.S.


Nadpis
Text
Podpis Přihlaš se! Příspěvěk bude mít větší hodnotu.
Email