Dominika Korová
C LAT, B STT

Rozloučení - Michael Skočdopole

Zpět na přehled témat

Přidat nový příspěvek

Reagujte prosím na konkrétní vzkazy, pokud je to možné (diskuse bude přehlednější)

Legenda: Nepřihlášený pisatel    Registrovaný uživatel   Ověřený uživatel

Příspěvek 2021-03-02 20:59:31

Milan 30.12.2010 16:19:49

někdy zapomínáme proč vůbec tančíme.......

[reagovat]

zdeněk
Rozloučení - Michael Skočdopole 29.12.2010 07:28:23

Dobrý den všem,

tento příspěvek se mně píše dost těžce. Důvod? Snad ten, že jsem kdysi žil jen tancem. Nic jiného kolem mě neexistovalo. Bylo to vše, co jsem měl a čemu jsem obětoval i svou pracovní karieru. Nicméně tanci vděčím za vše, co jsem kdy dokázal a to ne jen v tanci. Tanec mě naučil ovládat své emoce, vážit si výher i porážek.

Ne vždy to bylo jednoduché. Souvisí to i s obdobím, kdy jsme spolu s Monikou soutěžili a snažili jsme se dokázat, že tancování v tehdejším Česko – Slovensku má svou kvalitu. Nebylo to vždy lehké, jelikož vody tehdejšího tance byly dost těžké a povědomí o nás byla dost nízká v tanečním světě. Velmi se mně líbila parafráze nejmenovaného tanečníka, kterého si do dnes velmi vážím ne jen, že tancoval, ale proto, že měl velmi zajímavý pohled na to naše snažení (jistě bude dotyčný vědět): „Je těžké očekávat od Československých tanečních párů výkon na úrovni světových párů, když spí a připravují se ve svých vozech Škoda MB1000, jedí na oběd plechovku Lunchmeat a zapíjí to s radostí Šumákem“. Bylo to typické pro období, kdy jsme společně s některými ostatními tvořili dějiny novodobého tance České a Slovenské republiky. Ale co rozhodně to nebylo, je to co se nyní v IDSF a potažmo v ČSTS děje a to více politiky méně tance. Jako bychom si brali příklad z naší politické scény. Chybí nám jen korupce, ale to myslím, že probíhá, aniž bychom si to uvědomovali. Nechci se o tom dále rozvádět, ale pořádek u sebe si udělejte sami, a to všichni, …jak tanečníci, porotci, trenéři, funkcionáři, tak i nejužší vedení svazu.

Chtěl bych ujistit všechny, že si nemyslím, že bych to dělal lépe. Ale jde spíše o to, že se nesnažím dostat tam, kde tomu nerozumím. Rozhlédněte se kolem sebe.

Nikdo nejsme neomylní, každý máme své chyby.

Třicet let tancování……není to ani málo a ani moc. V současnosti jsou mé priority jinde a to i z důvodu jak a jakým směrem jde současné tancování. Není to sport, ale politika. Je mě líto mladých tanečníků. Stačí se podívat na televizi a pozorovat současnou politickou scénu, kam to vše spěje. Děkuji tancování za vše.

Ty co mě znají, ne jen jako porotce, ale v prvé řadě jako tanečníka, děkuji. V Novém Roce PF´2011, přeji v prvé řadě zdraví.

Tímto chci požádat Vedení tanečního svazu o zrušení veškerých licencí (trenéra třídy I.; porotce třídy I.; porotce IDSF).

Tanec není sport, tanec je život.

S pozdravem Michael Skočdopole:-)

[reagovat]

Michael
>Rozloučení - Michael Skočdopole 29.12.2010 08:51:06 | Na co to je reakce?

Tragedií života není smrt, ale to, čemu v sobě dovolíme zemřít, když jsme ještě na živu. A tanec je náš život.

[reagovat]

>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 08:38:36 | Na co to je reakce?

Michael Skočdopole myslím s tancováním neskončil, tedy tanečně nezemřel a myslím dlouho nezemře, ten kdo umírá je spíše IDSF a ČSTS,jelikož tanec již delší dobu není jejich život.

[reagovat]

tanečník
>Rozloučení - Michael Skočdopole 29.12.2010 10:11:35 | Na co to je reakce?

Děkujeme za příspěvek. Nejvíc schvaluju pasáž, kde říkáte, že bychom to asi nedělali jinak… já dodávám, že po nějakou určitou dobu možná ano, ale ne moc dlouho :-)

P.S. Na „místní“ přání Vám licence asi nezruší, ačkoliv i svaz místní diskuse čte.

[reagovat]

Majkl
>Rozloučení - Michael Skočdopole 30.12.2010 05:32:09 | Na co to je reakce?

Vážený pane Skočdopole, ač sděšen a velmi překvapen tímto Vaším veřejným prohlášením hluboce před Vámi smekám a velmi si tohoto kroku vážím. Ale proč právě Vy ? Vždyť v ČSTS je tolik " darmožroutů a lumpů ",kteří už měli dávno skončit a odstoupit a pokud tak neudělají v brzké době je k tomu vyzve členská základna svým otevřeným dopisem panu Odstrčilovi – začíná si ze svazu dělat rodinný podnik !!!

[reagovat]

>>Rozloučení - Michael Skočdopole 30.12.2010 09:23:00 | Na co to je reakce?

Michael – 24-ka v latině na GOC tím se hned tak někdo u nás nemůže pochlubit.(vyhrál tehdy Killik) Škoda,že opravdoví tanečníci odchází a přichází úředníci.

[reagovat]

>Rozloučení - Michael Skočdopole 30.12.2010 18:07:15 | Na co to je reakce?

Vážený pane Skočdopole,

nesmírně si Vašeho příspěvku cením a na druhou stranu mě mrzí, že je svým způsobem poslední..

Krédo „Tanec není sport, tanec je život“ je opravdu výstižné. Kéž by se někteří nad tímto alespoň pozastavili.

Děkuji…

[reagovat]

Pavel Bič
>>Rozloučení - Michael Skočdopole 30.12.2010 18:30:18 | Na co to je reakce?

Rodiný podnik je to už dávno, v četně IDSF a byl v posledních letech vždy, kam se vytratilo doopravdové taneční mistrovstí a krása ? Na druhou stranu, aby tomu tak mohlo být, nesmí to nikomu vadit a Skočdopolovým to vadí a to je dobře. Peníze tanec nenahradí, dobrý tanec se nedá nahradit ničím. A jen u dobrého tance se budou držet i ty peníze, stejně tak, jako je tomu i v ostatních oborech, jen si na to budeme muset ještě nějaký čas počkat. Pěkný nový rok.

[reagovat]

tanečník
>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 31.12.2010 05:28:32 | Na co to je reakce?

Na co tedy ještě čekáte – tanečníci a rodiče-sponzoři ČSTS !!! Je třeba současnému vedení ČSTS poděkovat a vyzvat k odchodu !Co nejdříve zvolit nové vedení – nezkorumpované, mladé lidi s " vlastním názorem " ! Podívejte se např. na program lednového kongresu ČSTS – co je to za šaškárnu !!! Žádný pozvaný špičkový zahraniční lektor !!!!!!!!!!!!!!!! Jde to opravdu od devíti k pěti :-(((((((

[reagovat]

>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 31.12.2010 06:52:26 | Na co to je reakce?

Děkovat se bude letos „přirozeným výběrem“, protože končí funkční období vedení svazu. To je vyřešený. Ale spíš je otázka, kdo bude kandidovat na toto místo/místa? Kdo mladý, nezkorumpovaný s vlastním názorem do toho půjde? A musí být mladý (tady je otázka jak definovat „mladost“. do 30? do 40 do 50?) člověk? Volební systém (pravdu trochu komplikovaný) ma jistý systém a musí vzniknout shoda…

Kdo je tu kovaný ve volebním systému CSTS? Jsou nějaké deadline na podání žádosti? Jsou nějaké předpoklady? (kromě podpory)

[reagovat]

Majkl
>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 31.12.2010 08:37:13 | Na co to je reakce?

A bude to jak je vidět ještě horší. Dost dobře nerozumím i představení nové porodkyně-„není žádné máslo…“ Jak může porotovat někdo, kdo v latině ve třídě A byl velmi sláb – no dalo by se říci, že byl béčko a ve STT se držel na ocásku ve třídě M. Stále se jen kritizují současní porotci, ale nová generace trenérů je ještě méně kvalitní… Ten, kdo byl sám průměr a několik let se ani nevzdělává, nemůže přece v dnešní době – kdy je tancování zase o kousek dál něž před 9 lety, dobře ohodnotit… Proto budeme pouze doufat, že se do budoucna budou v řadách porodců objevovat současní mistři republiky a ti, kteří nás opravdu dobře reprezentují i v zahraničí…

[reagovat]

>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 31.12.2010 10:27:19 | Na co to je reakce?

Tak tady je otázka říká zákon, respektive ve svazu vnitřní přredpisy. Je stanoveno, co máš splnit, abys byl porotcem dané třídy (I. II. III.). Lucie má trojku, čili ten nejnižší level. Z „právního“ hlediska na tom nic špatného není.

Ono zase nemáme tolik mistrů republiky, kteří budou ochotni pískat Déčka po celé republice – pokud budou vůbec chtít býti porotci. A to je ta alfa a omega. Chtějí vůbec mistři republiky býti porotci (nebo finalisti)?

A vůbec celý koncept „udržování vzdělanosti“. Jak byste ho nastavili? Aktuálně si stačí odkroutit jeden domácí kongres a jeden zahraniční (a ted nevím pro jakou třídu porotce jaký) a tím to stačí. Co navrhujete? Nápady?

[reagovat]

Majkl
>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 31.12.2010 12:06:10 | Na co to je reakce?

Nemohu si pomoci, ale celý systém vzdělávání v tamečním svazu je zcela zcestný, většina účastníků na školeních je pouze z důvodu započítání účasti, na kvalifikačních studích se o tanci nedozvíte mimo kroků nic, takže není se třeba takto vzdělávat a ani vzdávat se licencí, jsou totiž k ničemu, důležitější je mít rád tanec a to jen více než sebe, víc než peníze a vlastní zájmy, to je dostatečná kvalifikace, přihlašte se Ti, kdo takovou má, existují mimo pana Skočdopole ještě jiní, kdo pochopili ????

[reagovat]

tanečník
>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 31.12.2010 12:26:43 | Na co to je reakce?

Ono Majkle, já bych třeba byl ochotný „pískat“ i Déčka, ale nemám energii na konfrontaci s byrokracií v ČSTS.

Co se týče vzdělávání v rámci svazu. Je nastaven velmi mírně a máš pravdu s tím, že si stačí „odkroutit“ jeden domácí a jeden zahraniční kongres. Otázkou ale zůstává, co bychom měli po porotcích požadovat? Vím jenom jedno, že spoustu lidí, kteří toho ví spoustu o tancování, je úplně mimo oblast aktivního porotování (ať už z jakéhokoliv důvodu). Přiznejme si, kolik z nás se aktivně zajímá o tancování a vzdělává se dále? Výjma sledování videa na YouTube, atp. Kdo si například sem tam něco přečte? Kdo uvažuje o nových metodách, atp.? Myslím, že naprostá většina nemá tu potřebu.. (a tím narážím i na některé porotce a trenéry)

[reagovat]

Pavel Bič
>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 31.12.2010 16:54:49 | Na co to je reakce?

Přece stačí jasná představa, co ten tanec je a co od něj očekáváme. Toto bylo pokrouceno vydinou dosti podivného úspěchu, exibicionismem,nez­nalostí,netole­rancí a snobizmem. Je jasné, že úspěch má rád každý, exibicionismus je tak trochu součástí společenských tanců /to se přece nevylučuje/ ale není to podstatou tance. Téměř každý rybář ví o rybách víc než tzv. sporovní tanečníci a to i přesto, že každý chytil tákovouhle rybu. Přece se stačí vrátit jen k podstatě.

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 31.12.2010 17:10:01 | Na co to je reakce?

Přece stačí jasná představa, co ten tanec je a co od něj očekáváme. Toto bylo pokrouceno vydinou dosti podivného úspěchu, exibicionismem,nez­nalostí,netole­rancí a snobizmem. Je jasné, že úspěch má rád každý, exibicionismus je tak trochu součástí společenských tanců /to se přece nevylučuje/ ale není to podstatou tance. Téměř každý rybář ví o rybách víc než tzv. sporovní tanečníci a to i přesto, že každý chytil tákovouhle rybu. Přece se stačí vrátit jen k podstatě.

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 05:58:51 | Na co to je reakce?

Já mám trojku, porotuji D a C. Zajímá mne, jakou konfrontaci s byrokracií ČSTS má Pavel na mysli – kromě zaplacení licence.

[reagovat]

>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 06:49:29 | Na co to je reakce?

Ahoj, kde se dá sehnat něco k přečtení o porotování a jaké jsou ty nové metody hodnocení? O trénování je toho napsaného hodně (i na netu) ale o porotování jsem skoro nic nenašel. Pokud někdo o něčem víte (třeba P.Bič), dejte sem odkaz. Dík

[reagovat]

snad budoucí porotce
>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 12:28:16 | Na co to je reakce?

Pokud někdo umí číst,tak pod Legislativa,Pra­vidla hodnocení DTV je toho dostatečně.U nás totiž ty pravidla platí.Zdravím a dobré počtení.Pokus to není někomu dost jasné ať se ozve.

[reagovat]

>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 12:56:54 | Na co to je reakce?

Pro toho, kdo nepochopil – pravidla DTV jsou na stránkách ČSTS již řadu let. Tady ale mluvíme o dalším vzdělávání. A musím souhlasit, že ohledně porotcování na webu opravdu téměř nic není. A o nových metodách porotcování, jak píše Pavel, jsem nenašel vůbec nic. Takže zdravím a pokud někdo má nějaký zajímavý odkaz, tak předem děkuji.

[reagovat]

>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 14:10:48 | Na co to je reakce?

co si predtavujete pod pojmem „nove metody porotovani“ ? myslim ze pravidla DTV jsou celkem prisna a dle mne zvladnout zhodnotit vse behem par sekund behem tance… no rekl bych skoro nemozne… pro necvicene oko :-)

[reagovat]

>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 14:34:17 | Na co to je reakce?

Taky by mne to zajímalo. Poprvé to tady zmínil Pavel Bič

„Přiznejme si, kolik z nás se aktivně zajímá o tancování a vzdělává se dále? Výjma sledování videa na YouTube, atp. Kdo si například sem tam něco přečte? Kdo uvažuje o nových metodách, atp.? Myslím, že naprostá většina nemá tu potřebu.. (a tím narážím i na některé porotce a trenéry)“

[reagovat]

>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 04:25:47 | Na co to je reakce?

Něco mám. Rád Vám to pošlu. Každému. Jsem rád, že se někdo objevil, kdo má zájem se takto vzdělávat. Pošlu tedy materiál jak se vzdělávat porotce. Dobrý den

[reagovat]

Buryan Vladimír
>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 05:28:34 | Na co to je reakce?

děkujeme, Vaše články v tanečních novinách byli vždy zajímavé, někdy lehce kontroverzní ale vždy k zamyšlení :-)

[reagovat]

honza
>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 07:32:53 | Na co to je reakce?

no tak Lucka krome A-lat a M-stt, ma zatim vystudovanou tr.II a studuje 1… uz se to tu psalo mockrat takze jen ve zkratce, „udelat porotce MCR“ znamena vic nez jen zapaltit licenci, najdete si to ve starsich diskuzich…

jo a mimochodem, Vam se zda A,M malo? ok, kolik je clenu svazu … cca 3500 tanečniku, kolik z nich ma Ačko- asi tak 10% a kolik M? – Asi tak 100 paru , což je cca 3–4% ze všech, ano matematicky je špicce. a ted otazka, opakovana kdo z mistru CR (mistry sveta nemame, krome manž. Bartunkovych)je ochoten porotovat hobby a D? navic co clovek potrebuje znat vic nez slyset hudbu, znat omezeny repertoar, znat zakladni technicke prvky a techniku pohybu… porotce musi hlavne umet dobre pozorovat a „odhalit“ ne chyby, ale najit to dobre v kazdem paru…

[reagovat]

honza b
>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 08:57:39 | Na co to je reakce?

cituji…navíc co člověk potřebuje znát vic než slyšet hudbu,znát omezený repertoár, znát základní technické prvky a techniku pohybu…porotce musi hlavne umet dobre pozorovat a „odhalit“ ne chyby, ale najit to dobre v kazdem paru…no právě, čili měl by vědět co to je slyšet hudbu, k čemu byl vytvořen omezený repertoár, znát podstatu technických prvků a pohybu…málo??? studovat se to dá celý život, to Vám garantuji…jasně, přeci samozřejmé… kolik lidí to tady studuje ??? Zdravím a jinak s tím hledáním dobrého o proti ostatním, naprosto souhlasím.

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 12:15:03 | Na co to je reakce?

s cím tedy nesouhlasíte? ja myslim ze kdyz clovek vytancuje M, A, jiste uz o zakladni technice neco vi, doplni li to znalosti zakladnich variaci a atd, muze z neho byt schopny porotce, nebo myslite ze ne? myslim ze vetsina tanecniku tr MA vi proc a kvuli cemu je omezeny repertoar, vetsina z porotcu take trenuje cili musí ten pohyb pochopit a vedet jeho zakonitosti, umet to vysvetlit, tedy nad tim pohybem premyslet… mozna nejsou nasi M.ka ve svetovem zebricku nejlepsi, ale porad jsou lepsi nez vetsina tanecniku u nas (resp. urcite jsou lepsi nez vsechni s nizsi tridou, tedy v okamzitem porovnani otacky vpravo od tanecnika D a M , vyjde na 99,7% z toho lepe to Mko, nebo nesouhlasíte

[reagovat]

h
>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 15:50:09 | Na co to je reakce?

víte ono to není o nesouhlasení, je to o tom, že váš pohled je na tuto problematiku jiný, já si třeba nemyslím, že současná A ani M něco o základní technice vědí, základní technika je pouze prostředkem k tanci, a podle toho jak tancují nemohou mít přece dobrou základní techniku, nemohou tancovat dobře do muziky i kdyby ji slyšeli a také porota toto ani nyní moc dobře nehodnotí, jedním z důvodů je třeba to, proč třeba pan Skočdopole končí spolupráci s ČSTS, atd. atd. atd. je toho podstatně více a věřte, že číslo licence ani vytancovaná třída o ničem bohužel v současném porotování nevypovídá … příliš velký bussines???

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 1.01.2010 16:53:05 | Na co to je reakce?

ok, kdyz A M nic neumeji tancit, tak podle vas umi kdo? a jestlize podle vas nemaji dobrou zakladni techniku. tak kdo ji ma dobrou? kdo umi hdonotit? co je podle vas tak spatne? nerikam, ze kazdy kdo se dotancuje do A, tanci rozumi, to prichazi az s roky zajmu, premysleni o tanci. ano technika neni tanec, technika je prostredek k tomu se tanecne vyjadrit, ale jednou chceme soutezit, a tak to potrebujeme i hodnotit a nalezt nejake spolecne hodnoty/kriteria…

proc myslite ze muj podled je jiny? proc vam vadi ze tanec je byznys? co je podle vas tak spatne na systemu vzdelavani csts, kolik z toho jste absolvoval? ja nerikam ze je bezchybny, ale take si nemyslim ze je uplne na h…

[reagovat]

h
>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 2.01.2010 13:46:38 | Na co to je reakce?

Myslím, že je to moc otázek najednou;-), a na tolik otázek a pojmů nelze touto formou uspokojivě odpovědět, zůstal bych proto u tématu" proč se rozchází M. Skočdopole s IDSF a ČSTS…, proč se dobrovolně vzdává licencí atd… přečtěte si, co napsal, jeho důvody a popřemýšlejte, kdy a v jaké chvíli byste reagoval stejně jako on… Zdravím

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 2.01.2010 18:08:20 | Na co to je reakce?

ne nemyslim ze je tomoc otazek a od tematu tu zacali uhybati jini ja jen na obranu Lucky CH. vystoupil s tim proc je podle zde diskutujicich sr…a, protoze neni, tanci se venuje mnoho let, dosahla slucne urovne, sice uz aktivne nesoutezi, ale stale se vzdelava a tanci venuje pana Skočdopola meznam osobne, proto nemohu presne vedet v jake situaci se nachazi, mohu se jen domnivat, ano jiste to bylo tezke rozhodnuti po tolika letech v oblasti tance. jen jsem polozil par otazek, kdyz jste predtim reagoval ze „v podtsate nidko neumi tancit“ nebot to vyplynulo z Vaseho prispevku… proto jsem se ptal na to co jsem se plat, takze kdo podle vas umi tancit?

[reagovat]

h
>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 05:36:56 | Na co to je reakce?

tak zajímavá trefná otázka ;-), tančit umí ten, kdo umí nejlépe využít celý potenciál v tom okamžiku hrané hudby /náladu, charakter, atd./ a toto se mění v časem a dobou. Po zařazení společenských tanců pod sport, se bohužel tento potenciál téměř nevyužívá /vyžívá se více nezvládnutá velikost pohybu, přehnané maskérství, hraná radost a umělé sebevědomí/, ale to je docela samozřejmé, představte si, že by byl například zařazen balet, jako sport toužící po olympiádě....­.takže, rozumíte ?

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 05:51:37 | Na co to je reakce?

primer s baletem jste uvedl hezky, ale s tim jse si moc nepomohl, protoze i kdyz to byl tanec spolecenksy format souteze byl bylstejny, tedy muselo byt i velmi podobne hodnoceni, baletaci, pokud se nepletu, nemaji souteze, kde tanci vice jednotlivcu/paru najednou… navic na hdnoceni asi nemaji pouze ano/ne=x a znamky=poradi ve finale… takze ano, tancit umi ten kdo spravne vyuzije hudbu, prostor, pohyb tela,

jenze protoze lide se chteji srovnavat, mame nejaky soutezni system, nerikam ze nejlespi, ale zcela jiste neni spatny a k tomu system ruznych vykonnostich urovni, z čehož vyplyva že jesliže je nekdo na vyšši vykonnosti urovni měl by tančit lepe nez ten na nižši (ne vždy to samozřejmě plati 100%)

na zaver bych chtel zminit jen to ze nejsem zastance zarazeni tance do sportu.. tanec neni ani sport ani umeni, je to neco mezi.

[reagovat]

honza
>>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 06:31:27 | Na co to je reakce?

Vidím, že máte ve všem jasno, tak potom je vše v pořádku a nevím nějak proč jste se ptal. Váše znalosti, přehled i jasný pohled Vám závidím a omlouvám se, že jsem si dovolil něco napsat, na něco upozornit.:-) Pěkný nový rok.

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 07:01:17 | Na co to je reakce?

zajimal mne vas nazor i to proc je podle Vas a ostatnich Lucka nula, ano neni mistr sveta, ani mistr cr, ale spatna tanecnice urcite neni, tak proc se tu do nic ostatni tak navazeji? ze by jen obycejna ceska zavist, ze nekdo dokazal neco vic nez ja?

a sitim ze system vzdelavani csts je zcestny jste prisel Vy, jen jsem chtel vedet proc je podle vas zcestny, treby by jste me presvedcil ze je zcela mimo, ale to se nestalo, protoze jste nepolozil pro sve tvrzeni ani jeden dukaz…

nicmene neberte tuto debatu osobne, je to jen vymena nazoru :-)

pake vam preji hodne uspechu(hlavne v tanci) v novem roce :-)

[reagovat]

honza
>>>>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 08:18:22 | Na co to je reakce?

ha,ha, tak jo, ale nevím proč bych měl já poskytovat důkazy, dobré tancování nepotřebuje důkazy, to se přece prosadí samo…;-) Zdravím

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 08:30:54 | Na co to je reakce?

očividne spis zadne dukazy nemate…

[reagovat]

h
>>>>>>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 08:33:24 | Na co to je reakce?

a proč chcete důkazy ?

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 09:13:18 | Na co to je reakce?

no Vy jste prisel s tim ze system csts je zcestny (vase slova) a tak se ptam proc?, take jste (mozna ne vy primo), osocil Lucku ze ni neumi, tak se patma proc si tomyslite, vystoupil jsem zde na obranu Lucky, a rekl proc si myslim ze neni spatna tanecnice, nekde jsem se i shodli nekde se asi neshodnem, ja mam dojem ze mit A,M jiz znamema neco umet… vy asi ne

[reagovat]

honza
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 09:45:17 | Na co to je reakce?

Lucka přece může být třeba výborná porotkyně, já jsem jen podle toho, co jsem zatím poznal, chtěl upozornit na určité nedostatky ve vzdělávání v ČSTS a ISDF. To znamená, nekritizuji ani neobviňuji, ale naopak, upozorňuji na nedostatky ! Jinak rozumím a když už tedy, jaké důkazy byste si tak představoval ?

[reagovat]

tanečník
>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 17:15:27 | Na co to je reakce?

na jake needostatky, zatim jste pouze konstatoval ze „vzdelavaci system CSTS je zcestny“… v tom nedostatek nevidm, tak proto jsem chtel dukaz… napr. dle mne je spatny protoze na III.tr porotce staci CC, nebo myslim ze min pocet porotcu by mel byt 7 ne pouze 5.

jaky nazor mate tedy vy? zatim jste nic urciteho nerekl, pouze neurcite vyroku …

a to schovavate za zcela anonymni nick :-)

[reagovat]

honza b
>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 17:24:06 | Na co to je reakce?

jen malý detail.. na porotce 3. třídy musí být aspoň B/B (ale to není zas tolik rozdíl..) :-)

[reagovat]

Vítek Navrátil
>Rozloučení - Michael Skočdopole 3.01.2011 18:41:34 | Na co to je reakce?

jo vim se se seknul, driv ale bylo CC, je tomu tak max 2 roky zpet…

[reagovat]

h
>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 01:14:09 | Na co to je reakce?

Opět chyba – BB platí již dlouhou řadu let :-))

[reagovat]

>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 03:46:51 | Na co to je reakce?

no zas tak dlouho to neni, mozna ne dva ale tri roky…

[reagovat]

>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 05:41:23 | Na co to je reakce?

Těsně vedle – tato podmínka je starší než 10 let …

[reagovat]

>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 04:20:10 | Na co to je reakce?

no úplně anonymní nick to není, jsem prostě tanečník. Jinak je velmi zajímavé, že Vy píšete česky, já píši česky a přesto je domluva obtížná. No kdyby se Vám zdálo něco nesprávného ve vzdělávacím systému, tak byste to psal Vy, takhle to píši já, a mám k tomu třeba důvody… Jinak kvalita tanečníka určovaná rozdělením do tříd je určitě v pořádku, já to myslím jinak. Dám příměr, je první hokejová liga v Albánii stejná jako třeba u nás? Jel by jste se tam vzdělávat? Já myslím, že v minulosti byla kvalita našeho tancování prostě blíže světu a na tom se určitě podílí i ten vzdělávací systém…/pozn. ne jen on/

[reagovat]

tanečník
>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 05:08:20 | Na co to je reakce?

no ja smylim ze si porozumime, chvilema si docela rozumime, ne:-) no zcela jiste neni stejna uroven extraligy v albanii a napr, v canade… nicmene klesajici uroven naseho tance neni jen chyba vzdelavaciho systemu csts,v tom si take rozumime :-) proc? protoze ten sice vzdelava porotce a trenery ale ne primo tanecniky… ja vim ze na prvni pohled to spolu souvisi, ale na druhy uz ne drive to bylo tak ze tanecni špičky jezdili trenovat do ciziny (drive do anglie, dnes asi spis do italie…) a pak co se naucili predavali svym zakum zde… no ale to dnesni špicky asi tolik neumi, nebo spis proto ze nez dnesni tanecnik vyspěje, cca tak kolem 25let je uz vlastne odepsany, protoze je stary? na druhou stranu ne vzdy pozvany cizi odbornik je spravne pochopen… :-)

[reagovat]

honza
>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 07:18:51 | Na co to je reakce?

jak už se stává tradicí:-), tak s Vámi nemohu souhlasit,taneční svět je nyní dosti malý, neb nikde jinde si tyto tance již téměř, než na soutěžích nezatančíte. Protože dělají téměř všichni všechno…to znamená, že vzdělávací systém má obrovský vliv i na kvalitu tanečníků, stejně tak jako na kvalitu trenérů a zejména porotců, neb oni určí kdo je lepší než Ti druzí, tzn. oni určují vývoj a kvalitu !!! Jinak, ještě před tím jak píšete o Angli a Itálii, tak nikdo nikam nejezdil, protože nemusel, Ty odborníky jsme měli u nás, a možná větší než si myslíme /česká malost? proč není i v tom hokeji- možná časem také bude, že;-)/a světu jsme byli také daleko blíže… No, to s tím věkem je také zajímavé, Hašan „jen“ chytá ruskou ligu a necítí se být starý a jde mu to pěkně… A v tancování 25 let starý, to si děláte legraci, né… Můžete mi říci, kde se vzal ten věkový předsudek v tancování???vždyť proti hokeji je to Procházka… Chápu, vzdělávací systém to tak tvrdí, já to tak např. necítím, ale každý, ať se cítí sám, jak a kdy je starý, nechápu, proč se o tom vůnbec mluví, co je komu do toho !!!

[reagovat]

tanečník
>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 07:58:33 | Na co to je reakce?

no dobre tak si nerozumime tedy …, nicmene zkuste zacit v 25 a vice a uvidite… kdo dnes nezacne v juniorech jako by nebyl… kdo nema ve 20 min M neni nikdo… a myslim ze naopka dnes je moznosti si zatancit jen, tak daleko vice nez drive, co je dnes plesu, tančiren, čaju atd… a na kazdem lespim plese hraje opravdova tanecni kapela… ano bylo tu spousta odborniku a ja myslim ze stale jeste je, nicmne kdyz nasi latinari (kliment, kunes, hosek, ne nutne v tomot poradi) meli nejlepsi vysledky, trenovali vetsinouv anglii ci holandsku… a hokeji vubec nerozumim, takze nemohu polemizovat…

[reagovat]

honza
>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 10:35:40 | Na co to je reakce?

hm, tak to teda nevím, kdo takovéto osobní tragické pocity šíří8-O. Nebo možná záleží jen na tom, co to je za pojem dosáhnou něco a být někdo. Například Darje Klimentové tančící v Lodýně balet je myslím 38, já jsem začínal v 25 a v 33 jsem byl finalistou republiky a tančím stále dál a teprve teď přicházím na ty správné pocity a radost z tance. Hm, já totiž beru tančení jako radost a prostředek poznání, to je pro mne to dosažení něčeho;-)V létě jsem si prošel Londýnská praktika a věřte, že takové názory o věku tanečníků, tam nikdo, jako u nás neuplatnuje… Jinak jsou tančírny ano, ve velkých městech, ale kolik tam chodí lidí, v Praze tak asi 100 /na 10000 lidí né moc/, já zažil doby kdy tančil s chutí téměř každý a těch čajů bylo mraky a podle mé zlušenosti z Prahy, tak na plesech se hraje taneční muzika jen na plesech od tanečních, dávám za pravdu, zaplať …za to;-)

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 11:43:29 | Na co to je reakce?

no jenže u nas se vek uplatnuje jako meritko hodnoceni :-( … skoda, ja si take myslim ze to spravne vyjadreni tance neprichazi jen s kvalitou technicky, cili zvladnuti pohuby ale take s vyzralosti tanecnika, tedy s ntančenimi kilometry s tanečni zkusenosti z vice partnerkami a premyslem ne o technice pohybu a o principu pohybu… ohledne veku nad 30 ve stt ok, ale v alt jste v hlavni kategorii mimo, pokud nejste v top10… (vetsinou, najdou se i vyjimky) a tančiren i plesu je kdyz ne dost, atk aakorat :-)

ps. darja klimentova je opravdu vyborna, pred ni smekam!

[reagovat]

honza
>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 4.01.2011 17:08:14 | Na co to je reakce?

tak potom asi není něco v pořádku, nikde jsem v kritériích honocení nenašel ani čárku, že se má někdo hodnotit dle věku, co by asi na to řekl takový Donie Burns, že, ha,ha. Směšná ubohá provinciální záležitost vzniklá z neznalosti tohoto oboru a převzatá z atletiky…:-?, kdo pochopí co je tanec a je pohybově v pořádku, také pochopí, že hudba dává radost, zdraví, čistotu pohybu a nakonec i tu správnou techniku a to nějakou dobu trvá…mladí jsou tím, že jsou mladí roztomilí, ale to není o tancování… Je to také jeden z mých důvodů, proč si myslím, že je potřeba toto nyní již vědomé poškozování párů zcela zásadně zmněnit a proti těmto výmyslům doby bojovat !!! Vždyť takto přicházíme vlastně také o ty nejlepší tanečníky, budoucí trenéry a porotce…

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 5.01.2011 04:59:12 | Na co to je reakce?

no hura a pak ze si nerozumime a zadne argumenty neprinesete :-) jj s tim souhlasim, sice to nikde napsano nei, nicmene v LAT se tak hodnoti, napr v B jsou dva pary vcelku dobre (na tuto uroven)jeden tanci o neco lepe a druhy je mladsi… kdo vyhraje?… a tim ze odespisujeme pary hrozne brzy ztracime moznost mit dobre porotce a trenery.. na druhou stranu pan nekdo mlady se zajmem o porotovani a stalym zajme se vzdelavat zacne porotovat a ihned se zdvihne vlna nevole… proc tahle s…a porotuje… to neni jen o Lucce ale i o jinych mladych porotcich, co nebyli mistry CR…

[reagovat]

honza
>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 5.01.2011 10:57:21 | Na co to je reakce?

víte, připadá mi to tak trochu jako záměr, tím, že se veřejně hlásá nesmysl o možné době taneční ativity /někde jsem četl, že prý je možná nejvíce 7 let/, tak se zajistí to, že páry se pořádně nenaučí tento obor chápat, zmenší se zároveň tlak na zaběhlé porotce a trenéry. Smutné je, že Ti mladí tomu uvěří a doopravdy předčasně končí, aniž by dosáhly svého maximálního tanečního zenitu:-|. Takové jednání považuji za hlubokou neznalost, sobeckost a na rozvoj a popularitu tohoto tanečního oboru /včetně toho tanečního bussinesu/jako silně kontraproduktivní… Pokuď totiž někdo se zajímá o tanec hlouběji, měl by vědět, že plné duševní chápání tance /tedy i výkonu / je tanečník schopný z mentálního hlediska někde okolo 35 let…Jestliže však podle tohoto kritéra někdo hodnotí na soutěži, zcela porušuje pravidla hodnocení… Prostě mezera ve vzdělávání, že ;-)

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 5.01.2011 14:05:03 | Na co to je reakce?

Navíc se brzké konce našich párů potom odrážejí i v početním a kvalitativním stavu našich seniorů.

[reagovat]

Equus
>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 5.01.2011 16:16:00 | Na co to je reakce?

Souhlas, přesně tak, myslím, že organizace zastřešující tanečníky, by měla tento obor podporovat a ne omezovat:-|,že

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 6.01.2011 05:06:50 | Na co to je reakce?

muj zamer to tredy jiste neni, naopak jsem tim casto konfrontovan, „ty jeste tancujes? jsi an to stray“ … a to jeste nejsem asni senior (teda mam to za par :-) naopak ja seniorum fandim, a vydite , tanečníku, uase si rozumime, oba tvrdime ze ten „spravny tanec“ je az po letech trenovani a pochopeni podstaty, aspon je to tenc ne ne „cvičo-pi.o“ :-) a treba takoveho martina macouna obdivuju a nekolikrat jsem ho tady i obhajoval… pripadne jsem se tu vzdy snazil poukazat na to ze je skoda ze neni kat. H-II (25–35) protoze by pak bic paru dele vydrzelo… priklad s s anglii je zajimavy, ale my musime neco udelat se stavem tance u ans , ne v anglii, a v tom nam muzou pomoct i mladsi porotci a treneri… ale i oni se nekde musi „vyučit“- alespon papirove, naučit tancit se muzou treba jinde… :-) takze drzim lucce a dalsim palce pri studiu „jednicky“. maladi se musi take zajimat o deni v csts a snazit se proniknout do vyssisch struktur… takye vyhuru do toho ya chvili je volebni rok :-)

[reagovat]

honza
>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 6.01.2011 08:13:01 | Na co to je reakce?

Tak otázku ty ještě tancuješ? A nejsi starý? dostávám taky. To jen abys věděl, že nejsi sám.

[reagovat]

Equus
>>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 9.01.2011 06:06:34 | Na co to je reakce?

Ještě k tomu věku tanečníků, už jste někdo přemýšlel, proč a kdo šíří nesmysly o věkové taneční výkonnosti, mimo jiné dávno překonané např. jak v krasobruslení, tak v gymnastice ? Baleťákům a tanečníkům lidového a výrazového tance to bylo vždy jedno. To si ještě nikdo z tanečníků nevšiml, že průměrný věk lidí se prudce zvyšuje, tedy se také posouvá i věková hranice výkonnosti /Jágr, Hašek, Klimentová, Burns, Hilton atd/ Nechte tanečníka dýchat, jak dlouho chce on sám, třeba jen jako Freed Aster;-). Ti mladí mají jedinou výhodu, nemají tolik starostí:-D Řekne mi někdo, proč se zatahuje do našeho tancování tolik předsudků a nesmyslů, snižujících tento taneční obor jak v očích veřejnosti, tak i u tanečních odborníků z jinách oborů?8-O

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 6.01.2011 09:03:11 | Na co to je reakce?

prispevek je super, akorat tech preklepu, kdyby bylo mene – se to necte idealne potom

[reagovat]

>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 5.01.2011 09:37:10 | Na co to je reakce?

Ano to je pravda, že neuplatňují takové názory. Nicméně, kolik mají světových tanečníků. Podívejte se kolik jich je ve světové stovce. Anglie možná je považována za kolébku našeho tancování, ale s více se pruhlubující globalizací jako taneční velmoc upadá. Důvodem proč neuznávají věkovou hranici je fakt, že nemají téměř žádné juniorské ani mládežnické páry. U nich to prostě funguje jinak, a pokud se někomu nelíbí postavení ČR v tanečním světě, taky by si neměl brát příklad z Anglie.

[reagovat]

>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 5.01.2011 17:11:28 | Na co to je reakce?

Víte, Anglie není možná kolébkou našeho tancování, ale prostě je kolébkou našeho tancování. Snížení počtu mladých anglických tanečníků a tím i talentů sami angličané vidí, v příliš vysokých cenách lekcí špičkových anglických trenérů /vyšrobovaných zahraničními páry/ a i ve špatné vnitřní organizaci. Budete se divit, ale je tam stále mnoho vynikajících a skvělých /pro většinu neznámých/ tanečníků, kteří tanec berou jako svůj životní styl a celoživotní sport /prostě kolébka je kolébka…;-)/. Máte pravdu, že špatná organizace, může způsobit úbytek párů i taletů /jak poučné, že/, zároveň věřte, že pořád dobře vědí, co to je tanec;-)…zdravím.

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 5.01.2011 20:29:30 | Na co to je reakce?

Tak jsem měl připravenou takovou dlouhou reakci, ale jak jsem si Váš příspěvek přečetl ještě jednou, tak jsem ho pochopil jinak. Docela souhlasím.. :)) Ale až na „vysoké ceny“ trenérů – ty nejsou zas až tak vysoké (pro nás možná ano)

[reagovat]

Pavel Bič
>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 6.01.2011 03:56:22 | Na co to je reakce?

jak jsem nakoupil, tak prodávám:-), zřejmě i pro mnohé angličany jsou ty ceny vysoké, jak jsem poznal, tak mají docela rozdílý investiční přístup než východ…

[reagovat]

tanečník
>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 6.01.2011 05:11:08 | Na co to je reakce?

a vite co mne mrzi skoro nejvic? ze z te mladeze kterou nekteri porad vyzdvihuji, ano technicky jsou velmi dobri, se jen malokdo dostane tak daleko, ze jeho tancovani dosatne i ten „tanecni rozmer- emocni, pribehovy atd“ proste malokdo vydrzi tancit dostatecne dlohou… :-( ano tanec jako životni styl… osobne mohu potvrdit, parkrat jsem prestal ale vzdy tak na pulroku roka aopet zacal tancit, a stale nachazim v tanci nove a nove a stale me to bavi a bavi :-)

[reagovat]

honza
>>>>>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 6.01.2011 06:30:29 | Na co to je reakce?

hm, vyzdvihovat techniku je možné pouze až tehdy, když začne sloužit právě tomu vyššímu tanečnímu rozměru, jak správně píšete. Jinak to považuji za předčasné a laické hodnocení, vytržené z podstaty, v tom jsou naše páry zatím velmi, velmi slabé, takže s tou technikou našich párů to tak slavné nevidím a rád si počkám, až se některý z našich párů vyvine a projeví se právě v tom vyšším tanečním rozměru…;-)…palce jim v tom rozhodně držím. A v pohodě tančete tak dlouho, jak dlouho budete cítit, že Vám tanec něco říká, či dává anedejte na něčí osobní pocity, každý je může mít jiné a jindy. Krize jsou přece samozřejmostí a jako samoreflexe, otevírají nové obzory, úhly pohledu a chápání8-O .

[reagovat]

tanečník
>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 5.01.2011 08:20:46 | Na co to je reakce?

Reaguji na „… a myslim ze naopka dnes je moznosti si zatancit jen, tak daleko vice nez drive, co je dnes plesu, tančiren, čaju atd… a na kazdem lespim plese hraje opravdova tanecni kapela…“ – Nesouhlasím Jsem z velkého města (3. největšího) a nebýt plesů tanečních škol nebo jedné jediné tančírny (která má ale teď leden až duben pauzu), nemám si kam jít zatančit. Na každém „lepším plese“ zahrají 2 valčíky, 2 polky, jeden walz a 2 jivy a pak se to zvrhne v Michala Davida a jiné hrůzy.

[reagovat]

>>>>>>>Rozloučení - Michael Skočdopole 6.01.2011 09:35:17 | Na co to je reakce?

Musím souhlasit s tímto příspěvkem… Jsem z malého města (35 tisíc ob.) a na každém „lepším“ plese to funguje přesně takhle 2 polky, 3 valčíky atd jak bylo již zmíněno – v tomto ale musím podotknout jednu věc, kterou možná z velkých měst neznáte, zlaté vesnické plesy – polka s valčíkem jsou minimálně rovnocenně zastoupeny se „středním proudem“ a waltz, tango, občas slowfox nejsou velkou výjimkou… Není to ale samozřejmě pravidlem a velmi záleží na pořadateli a kapele… V ledasčem ale jsou „obyčejné“ plesy kdesi v Horní Dolní na vyšší úrovni než „lepší plesy“… tanečně tedy rozhodně.

[reagovat]

WA

Nadpis
Text
Podpis Přihlaš se! Příspěvěk bude mít větší hodnotu.
Email