Dominika Korová
C LAT, B STT

Stál více lží se kupí .....

Zpět na přehled témat


Přidat nový příspěvek

Reagujte prosím na konkrétní vzkazy, pokud je to možné (diskuse bude přehlednější)

Legenda: Nepřihlášený pisatel    Registrovaný uživatel   Ověřený uživatel


Příspěvek 2021-03-02 21:26:31

stále více lží se kupí 10.02.2011 02:20:45

Dobrý den, já bych snad i souhlasila, ale na druhou stranu když je někdo z těch opravdu juniorských kategorií tak snad je lepší aby předváděl skoro prosná než aby se ve 12letech tvářil strašně zamilovaně když se vtedy budeme bavit o rumbě je to krásný tanec , ale myslím , že 10–15 leté děti to fakt neocení

 [reagovat]

>stále více lží se kupí 10.02.2011 02:53:47 | Na co to je reakce?

Pokud se dětem řekne o čem ten tanec je, tak i v dětských letech se dá rumba zatančit tak, aby vyjadřovala svoji podstatu, dětsky. Dyť i ty nejmenší děti dokáží dát nenásilně najevo svoje city, že mají někoho rádi, nebo že ho nenávidí. :) Pokud ovšem trenér(ka) učí svoji svěřenkyni v deseti letech kroutit pánví jak u tyče a gesta, které tady zmiňoval i pan Buryan, tak jsem stejně jako ty proti…

 [reagovat]

DaveChomi
souhlas 6.01.2011 14:18:20

Vážený pane Buriane, velmi si cením toho, že své názory otevřeně prezentujete a nenecháte se odradit. Plně s Vámi souhlasím. Tancování miluju, ale když vidím to, co je v dnešní době ceněno, nestačím se divit. Proto se již nehodím za úspěchem na soutěžích čsts, ale snažím se spíš objevit pravou podstatu tance, leč mrzí mě, že to není dostatečně ceněno. Vaš přístup k tanci obdivuji a Vaše soutěže jsem měla vždy moc ráda( jezdili jsme k vám v nižších třídách). Nejednou jste nás pochválil a obohatil náš pohled na tanec. Za sebe Vám děkuji. S úctou Veronika

 [reagovat]

Veronika
Stál více lží se kupí ..... 6.01.2011 13:15:09

na našem latinsko-americkém tancování. Stále více předstírání v mimice, pohybu, zvláště v rumbě, nás vede do temných vod předstírání, lží a nepravd.
Před námi již není zrychlení pohybu, kde jsme téměř na konci, tanečnice nebudeme za chvíli kam pokládat a zřejmě je kopat nám nebude dovoleno . Snad ještě vyhazovat nad hlavu a prohlížet si ji ze spodního postaveni, snad přenést sem pohyby kung fu, či ještě hledat v jiném asijském bojovém umění.
Cit, vztah je nahrazován obrovskými nic neříkající gesty, mužství je stále více potlačována nemužným zdobením panských kostýmů, pohyby tanečníků se spíše stávají úchylnými než mužskými. Ženská něha, záludost, citová pestrost, pro přílišné množství změn postavení, dynamiky pohybu, zde nenalézá uplatnění.
Společný tanec přestává být tancem dvou vzájemně se přitahujících pohlaví, pouze demonstruje určité pohybové dovednosti… předváděné tu dobře, tu méně dobře, tu otřesně ( nejčastěji ), s předstítáním vztahů mezi ženou a mužem.
Kam to spějeme ! Budeme brzy na konci snažení ! Taneční podnikatelé, často reprezentování tanečními funkcionáři, jistě něco vymyslí, ale určitě to nebude tancování.

 [reagovat]

Buryan Vladimír
>Stál více lží se kupí ..... 6.01.2011 14:00:19 | Na co to je reakce?

Tentokrát musím s panem Buryanem souhlasit. Jsou to prostná cvičení s co nejvíce pohybů na dobu end.

 [reagovat]

Equus
>Stál více lží se kupí ..... 8.01.2011 13:36:59 | Na co to je reakce?

Já si dovolím nesouhlasit. Pokud se díváte u nás v ČR, tak bych i souhlasil, ale když se podíváte na tanec na vyšší úrovni (Openy, IDSF a podobně) tak si právě naopak myslím, že se právě stále více zvýrazňuje muž, coby ten ´borec´ a dáma jako sexy příjemné a něžné stvoření.A musím přiznat že i moji trenéři se snaží, aby naše tancování tak vypadalo. A co se týče zdobení kostýmů, tak pokud je to vkusné a nepřehnané, tak mi to také nevadí.

 [reagovat]

Honzáč
>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 02:56:26 | Na co to je reakce?

Kupí kupí a stále více porotců se nechává obelhávat tím předstíráním a gesty, protože se jim páry zdají právě „dynamické“ oproti těm co se nesnaží lhát ;)… i vy se někdy necháte určitě obelhat.

 [reagovat]

DaveChomi
>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 04:04:16 | Na co to je reakce?

Jsa v tomto čistý laik – uměl by tedy tady někdo hodit např linky na video s příkladem tance, který se vyznačuje oním kritizovaným předstíráním a tance, který je „nepředstíraný“, tedy OK? Fakt jsem zvědavý, jestli to jako laik budu schopen rozeznat… A opravdu to nemyslím ironicky. Rád bych totiž poznal, které předstírání je to kritizované, protože přece v obecné rovině, ten tanec JE předstírání… Nebo si někdo myslí, že ten pár, který tančí rumbu je do sebe tak vášnivě zamilovaný, jak se to snaží tancem vyjádřit?¨To by asi spolu nemohli tancovat hodně dlouho, co? :-)

 [reagovat]

>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 04:33:09 | Na co to je reakce?

no ono spíše jde o to, že například děti nebo jun-I když tancují, tak někteří to mají strašně přehnané. Ono když se na to už dívá laik, tak si řekne, že mu na tom něco nesedí. Prostěněkteré gesta, výrazy prvky nebo podobně jsou na ty mlaďochy moc „dospělácké“

PS: trocha extrému – představ si něj 12ti letou holku, jak dělá gogo nebo tanec u tyče a kroutí se tam jako nějaká starší holka u které ti to přijde normální

 [reagovat]

pedro
>>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 06:25:34 | Na co to je reakce?

Tak samozřejmě, že některé prvky mohou u Jun-I natož u Dětí nepůsobit úplně věrohodně, ale já jsem nikde na počátku neviděl, že by se tato diskuse týkala primárně Dětí či Jun-I. Já myslím, že to pan Buryan myslel snad na celé tancování a snad hlavně na Dospělácké.. Takže pořád bych rád viděl nějaké video „s předstíráním“ a „bez“ abych třeba pochopil, kde je ta hranice – i když si popravdě myslím, že i toto je prostě hodně subjektivní a to co někdo považuje ještě za vyjádření emocí už někdo jiný může považovat za přehnané a hrané…

Ale ještě přeci jen poznámku k tanci Dětí či Jun-I. Je jasné, že asi těžko mohou zatančít vzhledem ke své (ne)dospělosti např Rumbu tak „věrohodně“, jak se asi má na mysli. Ale to je prostě věkem, otázka tedy zní, má se „zakázat“ tančit např. rumba Dětem a Jun-I, protože to nebude „věrohodné“? Možná jo, ale já myslím, že ne, že ta „věrohodnost“, pokud na to mají, prostě přijde s tím věkem. Ale je nesmysl to odsuzovat, že to je „předstírání“. Asi je, ale v tom věku to prostě asi jinak nebude… Navíc si myslím, že u těch Dětí je často (většinou?) to co vám možná připadá jako přehnané prostě výrazem plného nasazení a pohlcení muzikou

 [reagovat]

>>>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 07:07:56 | Na co to je reakce?

Myslím, že dvojrozměrné video nemá tu správnou vypovídací hodnotu, lepší je živý pohled na soutěži.

Jinak zejména u dětí by měla být rozhodující věková a pohybová přiměřenost. Děti by měly získat zejména správné náviky, které spolu se vzrůstající schopností prožívání a správnou technikou uplatní v budoucnu ;-).

To, že jsou často hnáni bohužel mimo trenérů, porotou, ale často i samotnými rodiči, k jakýmsi okamžitým výsledkům za cenu dočasné euforie z úspěchu, myslím není tak zcela správné. Jsou totiž tím hnáni do předčasné dospělosti, což není ku prospěchu jim, ani tanečního oboru :-? Prostě u dětí by mělo platit, že méně může znamenat v budoucnu více. :-)

 [reagovat]

pragmalista
>>>>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 11:24:28 | Na co to je reakce?

Sakra to mi mluví z duše i když se občas v tvých názorech nenacházím. Ano je pak někdy boj vysvětlovat rodičům proč támhle Maruška vyhrála, i když to její kroucení vypadalo strašně divně a afektovaně, a proč ne ta jejich Barunka, když přece tak hezky a roztomile dětsky tancovala. (jména zcela fiktivní)

 [reagovat]

DaveChomi
>>>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 09:20:56 | Na co to je reakce?

Dobrý den. Musím říct na úvod, že jsem potěšen s tématy diskuse, která se v tomto vláknu vede. Pokud budu reagovat na tento příspěvek, musím říct, že je velmi těžké určit, co je to předstírání emoce v pohybu a co nikoliv. Během pozorování párů ale mohu určit v návaznosti na tanec a konaný pohyb, do jaké míry je pohyb autentický. Jak známe například z vývojové psychologie, děti se učí zejména napodobováním. Můžeme použít příkladu, kdy trenér něco ukáže a dítě to zopakuje. Nemá moc velký smysl vést s dětským párem dalekosáhlé diskuse o principech tance a vyjádření sebe sama. :) Proč to ale píšu? Děti někdy napodobují i gesta a mimiku bez návaznosti na pohyb a emoci, kterou vyjadřují. Kdybychom chtěli vidět dítě opravdu vyjadřovat sebe samo, tak bychom ho museli nechat improvizovat a ne performovat – v soutěžním tanci. U dětí existuje něco, co se jmenuje „předkvalita pohybu“ (pro znalce R. Labana – tzv. Pre-efforts), to znamená, že dítě vyjadřuje (což zajisté umí) nějakou emoci, ale způsobem, který není (laicky řečeno) adekvátní síle emoce. Pro příklad – dítě, když je naštvané, tak buší pěstičkama o stůl, ve stejné situaci dospělý člověk stůl přerazí nebo si například narazí zápěstí. :) V našem tanci se mnoho párů uchyluje k hraní jakési své role a pouze ukazuje, co někde vidělo, namísto nacházení svého vlastního způsobu vyjádření. A můžu říct, že své vlastní zkušenosti, že má mnoho párů obtíže potom v improvizaci a často se uchylují k hraní, parodování či přehánění pohybu (například na tanečních zábavách, diskotékách).

 [reagovat]

Pavel Bič
>>>>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 14:50:19 | Na co to je reakce?

Není možno jinak, než souhlasit s Pavlem Bičem, je zcela o problému a pěkně vyjádřeno -" ** tak bychom museli děti nechat improvizovat a ne performovat – v soutěžním tanci.**".

Jen malá poznámka – i k základním pohybům se dá přijít improvizací, i v základním pohybu se dá improvizovat, i na tzv. základní repertoár se dá přijít improvizací a improvizovat pak tímto způsobem se dá dále, třeba i na těch soutěžích… Pořád totiž platí pravidlo o kterém mluví Pavel Bič , co se v mládí naučíš … ;-)

Pak by nebylo tak rozšířeno, že mnohdy i dospělýc tanečník slepě opisuje pohyby, emoce i projevy svého tzv. božího vzoru :-)

Tanec je totiž vlastním osobním projevem každého znás ;-), a tento náš projev, nás právě odlišuje od odstatních :-)

 [reagovat]

pragmalista
>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 05:30:42 | Na co to je reakce?

lži se kupily vždy, záleží jen na tom, co si necháme vnutit, co se nám líbí, či už ne a co pokládáme, že tanec je ;-)

Jinak chyba lávky s tou zamilovaností, ten kdo ví, co to je milovat a to v tanci zejména směřuje směrem k muzice, a chápou oba stejně, tak s tím druhým prožívá, to něco na parketě i po 30 letech společného tance;-)http://www.y­outube.com/wat­ch?v=28cz81JmVjo

Ten, kdo toto nechápe, tak hold musí hrát komedii třeba i déle, ale i on to může časem pochopit 8-)

Myslím, že i některé děti mohou už vědět, co to je milovat, třeba jen tu muziku, důležité je, aby to věděl zejména i ten trenér :-?

 [reagovat]

pragmalista
>>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 05:43:59 | Na co to je reakce?

Mohl bys prosím zkontrolovat ten odkaz? Mně to hlasí video not found :-(

 [reagovat]

Vojta Marek
>>>>>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 05:50:26 | Na co to je reakce?

jo,jo, oprava, vypadlo tam písmenko :-) http://www.youtube.com/watch?…

 [reagovat]

pragmalista
>Stál více lží se kupí ..... 10.02.2011 10:56:19 | Na co to je reakce?

Omg. Tanec je divadlo na parketě… :-)

 [reagovat]

nyny


Nadpis
Text
Podpis Přihlaš se! Příspěvěk bude mít větší hodnotu.
Email