Mia
Začinájící

Stará Diskuse

Zpět na přehled témat


Přidat nový příspěvek

Reagujte prosím na konkrétní vzkazy, pokud je to možné (diskuse bude přehlednější)

Legenda: Nepřihlášený pisatel    Registrovaný uživatel   Ověřený uživatel


Příspěvek 2020-10-21 14:27:40

Mezinárodní taneční festival Ústí 8.11.2009 16:14:38

Výběr fotografií ze sobotního tancování v Ústí na Labem: http://www.martinkozak.com/?…

 [reagovat]

mk
Re:Mezinárodní taneční festival Ústí 9.11.2009 08:46:47 | Na co to je reakce?

Díky Marťas! :-)

 [reagovat]

Majkl
Jak moc trénujete? 6.11.2009 11:32:30

Ahoj, zajímalo kolik hodin týdně trávíte na parketu, jak jsou /ty hodiny/ rozčleněny na jednotlivé dny, popř. co trénujete(technika, sestavy, indivky nebo practise)a také jestli děláte nějaké dopňkové záležitosti-balet, gymnastiky, pilates, palvání atd…děkuji za odpovědi

 [reagovat]

Báruška
Re:Jak moc trénujete? 6.11.2009 12:42:53 | Na co to je reakce?

Dole v anketách se o tom hlosovalo. Co se týče rozvrstvení trenování, myslím, že to bude dost individální podle toho v čem jsi nejslabší. Doplňkový sport se k latině i standartu hodí (všechny, co jsi řekla), jen je problém si v nabitém tydnu najít čas na další sport. Tvůj trenér by ti měl nejlépe poradit… Ale tak uvidíme co řeknou ostatní…

 [reagovat]

Majkl
5.11.2009 17:37:36

Reakce na: ..proc tedy nemame kategorii Hlavni II (napr. od 25 do 35) Úplně přesné informace by ti podal Tibor Stano. Snažil se po vzoru německého tanečního svazu prosadit na prezidiu a výkonné radě i u nás hlavní kategorii II. Co vím dvakrát… ani jednou nepochodil. Vždy to smetli ze stolu. I když jak to tak pozoruji na soutěžích, myslím že by se v současné době tato kategorie naplnila lépe, než třeba kategorie Děti I a II. Zájem prostě je. Asi to tam nahoře někdo nedomyslel. Pár lidí ve věku 25–35 let, klidně i víc let, už sem tam podniká (a vydělává slušné peníze) a myslím, že by byl ochotný pustit tu tam kačku do svazu nebo na pořádání soutěží. Takhle si řekne .. co se budu honit s pubescenty ve věku 15, 16 let a radši jde hrát tenis. Tím nechci říci, že pánové nahoře mají IQ bublajího bahna. Bylo to prostě jejich rozhodnutí. Asi vědí proč!!!

 [reagovat]

Martin Macoun
Re: 5.11.2009 17:57:57 | Na co to je reakce?

take jsem pro kategorii H II. do senioru (od 35) daleko ale na to soutezit s 16 letymi decky jsem duchodce… skoda je fakt ze takto zbytecne konci mnoho lidi s tancovanim na VS ci po ni, proste citi ze jsou stari!!! v 25–26 letech jsou na sport stary!!! neco je spatne, skoda, ale na druhou stranu na decka jsou vetsinou vazane doatce… tak mozn i proto. btw.. nejen Di a DII ale i junioru jaksi nepribyva, spi je jich nejka hoooodne malo, staci kouknout na obsazenost JUn soutezi :-) tradicne nejvice paru je v kategorii D, C a pak v A (ale tam je jedna soutez za mesic, takze proto :-)

 [reagovat]

honza b
Re: 5.11.2009 18:13:06 | Na co to je reakce?

Viz můj přízpěvek kus níže. Proč tedy neorganizovat soutěže pro tuto kategorii jako pohárové? To nemůže nikdo zakázat a je to jen na pořadateli. S jistotou mohu říci, že faktor sbíraní bodů a šplhání po žebříčku není pro začínající páry této kagorie zdaleka tak důležitou motivací, jako tomu je pro ty mladší. Prostě mají rádi tanec a rádi by si mezi sebou zasoutěžili. A věř tomu, že když se ukáže, že zájem v této kategorii je značný, tak svaz se už rychle rozhoupe a připraví postupové kategorie. Jde jen o to vyržet organizovat tu chvíli, než si to tyto páry najdou, i pro nižší počet párů. Ideálně se domluvit tak, aby bylo pravidelně a rovnoměrně během roku třeba v rámci celých čech alespoň 10 takových soutěží. Lidi si to najdou. Myslím, že taková domluva je reálná, pořadatelé se mezi sebou více méně znají a pravidelně se různě potkávají. Tímto rozhodně nechci nikomu vytýkat, že by něco dělal špatně. Vím, že prorazit s něčím novým není jednoduché a vzdávám poklonu každé snaze v tomto směru.

 [reagovat]

Ares(Michal Hažlinský)
Re:Re: 5.11.2009 18:38:42 | Na co to je reakce?

Za prvé: pro páry které nechtějí sbírat body tu máme kategorii hobby. Proč tedy dělat další soutěž. Takže tvůj návrh je bezpředmětný. Za druhé jsi trochu zaspal. Tyto soutěže u nás jsou (resp. byly). Minimálně já pořádal 3 ročníky. Problém je v tom, že pokud tato soutěž není oficiální soutěží schválenou ČSTS nemůžeš využít systém registrace, vedení a pořádání soutěží ČSTS. Počínaje uvedením propozic na webu svazu, přes výsledky a konče použitím programu pro hodnocení soutěží. Tak asi tak.

 [reagovat]

Martin M
Re:Re:Re: 5.11.2009 18:50:13 | Na co to je reakce?

No nevím Martine, jestli je úplně dobrý nápad posílat pár sebevědomých třicátníků, kterým to v tanečních pro dospělé náramně šlo a rádi by si užili trochu toho glamouru, než třeba zasponzorujou nějakou soutěž, na soutěž hobby pro všechny kategorie. Za prvé, věkový průměr soutěžících bude ještě nižší (hobby dospělých se účastní i spousta juniorů, leckdy i dětí). A za druhé, sám jako porotce jistě uznáš, že porovnávat tanec dětí a dospělých je trochu problém – každý z nich má jiné kvality – děti mají většinou více energie, dospělí zas dokážou lépe podat vztahovou stránku tance. Myslím, že tudy cesta nevede. Pokud chceme kvalitní a movitou členskou základnu, musíme jí nabídnout zábavu na úrovni (a možnost zasoutěžit si s lidmi na své úrovni).

 [reagovat]

anonym(ka)
Re:Re:Re:Re: 5.11.2009 19:16:22 | Na co to je reakce?

Pokud se nepletu, tak jsou i soutěže hobby seniorů. (Takže senioři si mohou vybrat HOBBY ALL nebo jen SEN). Jen tak jsem kouknul na kalendář soutěží ČSTS a za 3 měsíce jsem jich napočítal 11. A jako porotce z vlastní zkušenosti za posledních pár soutěží ti mohu říci, že tzv. senioři těžce drtí na soutěžích tzv. juniory. Ale jinak s tebou souhlasím. V soutěžních kategoriích ČSTS (D-M) je díra.

 [reagovat]

Martin M
Re:Re:Re:Re:Re: 5.11.2009 19:34:53 | Na co to je reakce?

Ano díra tu je, třicátníci ještě nejsou senioři. Jádro problému podle mě je v tom, že pro svaz je člen zajímavý jenom pokud má potenciál, aby z něj vyrostl špičkový tanečník. To nakonec vyplývá i z citovaného „programového prohlášení“. Když někdo chce začít tancovat třeba v 25 letech, tak záhy zjistí, že už je na to jaksi moc starý. Jak psal Honza, něco je tu špatně – vždyť tanec je erotická záležitost a jako taková je ze své podstaty spíš pro dospělé… Ale to odbočuju. Ze začínajícího třicátníka už mistr republiky nejspíš nebude, ale tím přece není nic ztraceno. A ruku na srdce, z kolika juniorů budou mistři republiky? Kolik jich u toho tancování vůbec vydrží? Vždyť tanec není jen o mistrovských titulech, ale i o radosti z tance samotného, ze soutěžení a ze sebezdokonalování. V ostatních sportech na to už přišli. To, že někdo už nemá potenciál, aby z něj bylo obdivované Mko, nemusí ještě znamenat, že nechce dosahovat úspěchů na soutěžích, třeba i v rámci svazového systému. Jen by měl mít reálnou šanc dosáhnout na své úrovni úspěchu – tj. možnost změřit síly s lidmi, kteří na tom jsou plus mínus stejně. Není to jen otázka dovedností, ale i například vzhledu. V šestnácti má super postavičku skoro každý, ve 30 už jen ti šťastnější (nebo ti, co fakt makají). A takových faktorů je hodně. Speciálně v latině jsou pro mě lidi po třicítce, kteří soutěží v Dčkách nebo Cčkách skoro hrdinové, protože porotci mají k tomu často přístup, který se dá vyjádřit větou „ti už si tancují stejně jen tak pro radost“. Při té příležitosti bych nadhodila ještě jednu věc, a to je basic ve třídách D,C. Je jasné, že v kategoriích dětí, juniorů a dospělých 1 je omezení dáno řekněme pedagogickými důvody. Směřuje to k tomu, aby páry měly čas se basic dobře naučit a poté neměly problém ve vyšších třídách. V kategorii dospělých 2 a seniorů si myslím, že už by se to nemuselo tak hrotit. Když budeme předpokládat, že z většiny už Mka nebudou, tak by jim tancování jistě přineslo větší radost, kdyby si mohli zařadit i nějaké atraktivnější variace. Viděla jsem soutěž seniorů v Německu a po stránce basicu to sice byla fakt hrůza, ale ti lidi si to opravdu užívali. A kdo bude chtít opravdu makat a pokořit i vyšší mety, ten už by měl v tom věku mít dost rozumu na to, aby se basicem zabýval o své vůli… Toliko podnět pro případné pořadatele :-)

 [reagovat]

anonym(ka)
Re:Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 04:17:04 | Na co to je reakce?

no myslim ze vsichni chapeme ze to je skoda ze neni Hlavni II (25–35) let , klasicky D – M, klasicky postup. a technicke reseni, kolik bodu, kolik finalek, jak omezene tridy (treba tak jako driv tj D omezene, C omezene pouze paso a slowfox vim ze jsi s Tiborem zkousel parkrat udelat poharovku H-2, vim take ze jsme chteli prijet, ale prvni rok byla partnerka mladsi nez byl limit, a pak to bohuzel casove nevyslo, skoda dodnes me to mrzi… >Ze začínajícího třicátníka už mistr republiky nejspíš >nebude, ale tím přece není nic ztraceno. A ruku na srdce, >z kolika juniorů budou mistři republiky? Kolik jich u >toho tancování vůbec vydrží? Vždyť tanec není jen o >mistrovských titulech, ale i o radosti z tance samotného, >ze soutěžení a ze sebezdokonalování. V ostatních sportech >na to už přišli. To, že někdo už nemá potenciál, aby z >něj bylo obdivované Mko, nemusí ještě znamenat, že nechce >dosahovat úspěchů na soutěžích, třeba i v rámci svazového >systému. tak s tiom se neda nez nesouhalsit, jako bychj to rekl sam!! akorat ze to neni jen o tricatnicich ale i parech kteri zacinaji v 16–18 z tech uz take mistri nebudou skoda… H-2 bvy umoznila mnohem dele tancit vsem parum a hlavne tem co zacali az po tanecnich, protoze ty maj cestu do M hodne hodne tezkou a dle men je skoda a vidim to kolem sebe(nejen na sobe) jak rikaj ja uz jsem an to starej, ale tancovani me bavi… jasne vetsinou nemaj dospeli tolik casu na trenovani, nemuzou na soutez kazdy vikend.. maj praci, rodinu atd… dale par soutezi pro „dospele“ se snazil udelat SUT, ale jejich soutezni system je nula, nula nic… proste se to neuchytilo. jenze jak uz tu zaznelo, je to vsechno propojene, a neco zmenit je docela tezkce. a za sebe jako poradatele muzu rict ze bych rad takovou kategorii udelal/zkusil take… ale je to tak nejisty vysledek ze porad nejsem rozhodnut.. na druhou stranu kdyz se podivat na ucast junioru u nas tak mozna priste misto junioru zkusim radsi poharovku H-2 ! mozna to mnozstvim paru vyjde nastejno! a jeste k „anonymce“ a zmíneného pristupu !nekterých" porotců, sám jsem to nekolikrát slysel a vetsinou to mirilo ke me ! (ja 29, pavla 24, A lat,C-stt) proste sem mimo kýbl..

 [reagovat]

honza b.
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 04:40:23 | Na co to je reakce?

mara swetik zacal tancovat v 18 letech a je mistr republiky a nyni se mu dari i v profi neni to o veku ale o vuli a makani…

 [reagovat]

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 04:50:46 | Na co to je reakce?

hezky a hend trikrat !:-) ja netvrdim ze to nejde, jen rikam ze to neni pravdepodobne. kolik jich je takovych? naposledy Kunes, kliment a hosek v lat a gebert v stt? na druhou stranu je fakt ze ne kazdy juniorsky mistr se stane misterm v dospelacich.

 [reagovat]

honza b.
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 10:44:13 | Na co to je reakce?

Muzes byt kymkoliv chces, pokud se vzdas vseho ostatniho, jak rekl kdosi velmi chytry. Nedelejme si v hlave sami imaginarni prekazky, proc neco nejde. Zajimalo by me, kolik procent lidi tancuje s tim, ze chce byt mistr republiky. Clovek by si mel stanovovat realne cile a hlavne jasnou cestu k nim.

 [reagovat]

Bestie
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 12:00:10 | Na co to je reakce?

Kde je ksakru to tlačítko „líbí se mi“? :D

 [reagovat]

Aleš Talácko
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 04:40:32 | Na co to je reakce?

mara swetik zacal tancovat v 18 letech a je mistr republiky a nyni se mu dari i v profi neni to o veku ale o vuli a makani…

 [reagovat]

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 04:40:40 | Na co to je reakce?

mara swetik zacal tancovat v 18 letech a je mistr republiky a nyni se mu dari i v profi neni to o veku ale o vuli a makani…

 [reagovat]

>Re:Re:Re:Re:Re:Re: 18.11.2010 17:24:26 | Na co to je reakce?

tohle je velmi dobře napsáno

 [reagovat]

25+
Re:Re:Re: 6.11.2009 06:32:24 | Na co to je reakce?

Myslím, že si mě tak trochu nepochopil. V hoby je to stejné jako v postupovkách. Chybí kategorie mezi dospělími(od 15) a senior(od 35). Třicetileté páry prostě ani na hoby nepojedou mezi 15 a 16 leté (z jejich pohledu) deti. To jsem tím vesměs chtěl říci. Akorát teda nevím, jestli když na CSTS při vypisování soutěží dáš za hoby dospělí do závorky 25+, jestli ti to svaz zakáže. Pokud ano, tak hold už je to pak hodně těžké, uznávám. Opět stejná pomoc, volit jiné vedení.

 [reagovat]

Ares (Michal Hažlinský)
Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 07:49:43 | Na co to je reakce?

mně spíš přijde,že kategorie mládež má být prostě mládež do 18 let a pak už je to kat. hlavní až do seniorů. Nějaké hobby bych vůbec nevymýšlel, zdá se mně to kategorie k ničemu. Kdo chce soutěžit, tak ať soutěží jako registrovaný od D až po M. Ať jsou to děti, junioři nebo dospělí.

 [reagovat]

Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 08:02:20 | Na co to je reakce?

no nevim del systemu CSTS je „mladez“ jakasi mezikategorie a samostatne ma pouze MCR a tanecni ligy. ne postupove souteze. jinak JUN II je 14–16 coz chapu je zde nevetsi vyvoj cloveka a 14ti lete a 18lete lidi opravdu vypadaji ruzne je tedy tezke merit jejich vykony. jenze stejne tak vypada jinak 16–18 lety a dejme tomu clovek kteremu je 28. nejen fyzicky ale i jinak v 17 jsi na stredni a mas spoustu casu na trenink (dotuji to vetsinou rodice) kdezto v 28 na 90% pracujes a tudis nemas tolik casu na treninky a to nerikam ze zacnes/zacal jsiresitr vlastni bydelni, svoje auto, pripadne svatby, a vlastni deti, presto vsechno chces tancit a trenujes tak dejme tomu 1–2 x týdne, tak proste nemas sanci nekde kde proti tobe stoji 16–24 leti denne ternujici a navci ti davaji sezrat porotci ze sjsi chodici mrtvola (vrat se do hrobu…) proste kategori H-2 (25–35 , nebo 26–35 to je fuk) tu dle mne chybi, ja jsem zacal v roce 96 !! a tanecniku z te doby tanci uz jen par, nekteri maj M, jini A , ale vscihni resi to same soutezi v jejich (mych take) s detmi. a do senioru daleko…

 [reagovat]

honza b.
Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 08:13:20 | Na co to je reakce?

Tohle je typické smýšlení typu „kdo je skutečně dobrý, prosadí se“. Ano, máme tu zářné příklady typu Kuneš a Gebert, skutečně výjimečné lidi, kteří přeskočili všechny ostatní, ačkoliv začali až po tanečních. A takové výjimečně talentované, motivované a pracovité lidi jistě náš systém neodradí, nějak se s tím poperou a mezi elitu se nakonec probojují. Tady ale jde o něco jiného. My POTŘEBUJEME širší členskou základnu lidí v produktivním věku, za účelem popularizace celého sportu, získání sponzorů a diváků. A pokud ji potřebujeme, pak bychom pro ni měli vytvořit dobré podmínky. Aby se ti lidé necítili na soutěžích trapně, aby si mohli prožít svých 5 minut slávy, že jsou ve své kategorii prostě dobří a zaslouží si za to úctu – ne jenom přimhouření oka („no tak je vidět, že fakt makáte, no sice už nejste perspektivní, ale tak dáme vám to“). Aby se na ně všichni nedívali jako na „ty, ze kterých už stejně nic nebude“, ale třeba jako na budoucí účastníky top seniorských soutěží nebo prostě jen lidi, kteří předvádějí kvalitní tanec, ačkoliv už jim třeba fyzické možnosti nedovolí být tak rychlí a dát si nohu za krk…

 [reagovat]

anonym(ka)
Re:Re:Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 08:56:23 | Na co to je reakce?

ano obcas se nekdo prosadi, je to dobry priklad pro ostatni(typu i ty mas sanci! ) jenze jak muzu vedet zda to budu prave ja? kdyz me hned na zacatku zariznou, a tedy mi tu sanci ani nedaji? mala odbocka, jak jsem naznacil ucime v tanecnich pro dospelaky, nedavno byla prodlouzena a my tancili ukazky, a svete div se , tito lide to opravdu dokazi ocenit, protoze po nekolika letech v tanecnich vi a chapou o jakou drinu a namahu se jenda aby to vypadalo jako ze o nic nejde! ze to je brnkacka… mala vsuvka ale dulezita pro pochopeni, oni chapou ze je to makacka, chteji to umet, proto chodi opakovane na kurzy v lete jedou na hobby soustredeni, na kterem mluvim o soutezcich a ovsem, a slysim, no jo, jenze my jeste nejsme seniori ale s tema mladejma… ano, potrebujem sirsi zakladnu, vice paru ve vsech vekovych kategiriich, nebo budeme za chvili jen uzce specializovany sport pro deti byvalich tanecniku a par zoufalcu kolem ! kdyz budeme mit sersi zakladu, budem i jiste vice popularni sport !! a sitm pak souvivi i vetsi zajem sponzoru a tedy opet veci zajem medii a tudiz jsme na zacatku vetsi zajem lidi o tanec… je to proste dokolecka-dokola… a na zaver ano obcas se nekdo prosadi nebo je dobry v seniorech, viz Sochorovi, tady v hlavni – B moc nezari (je jim 36, jsou oproti ostatim pomalejsi a starsi ) ale na Seniorech v nemecku jsou na „bedne“ a kouknete na senior blackpool… dale viz Bartunkovi – v hlavni by nejspis koncili v druhem ci trenim kole ale v seniorech byli nekolikrat mistri sveta

 [reagovat]

honza b.
>Re:Re:Re:Re:Re:Re: 12.11.2009 05:12:51 | Na co to je reakce?

Četl jsem si tady tu váši reakci na diskusi a i ostatních, ohledně senioru do 35let.hodně s vami i s ostatními souhlasím,mělo by se něco vymyslet,protože to takhle opravdu pujde do … Bohužel u nás je pořád zakodováno,že senior je vlastně zombík co nemá právo vlést ani na trénink natož soutěžit,ale myslim si,že by každý kdo o tom moc neví by se měl aspoň na netu podívat na nějakou opravdu duležitou soutěž např. Stutt.,Blackp.,nebo na MS.senior 1 latin kdo a jak tam vlastně tančí.Pravda je,že tam těch „D“ je dost,ale taky je tam dost páru např.mistři světa 2009 Lavigne s Godet z Francie,tak to byli do nedávna špičkovy pár v hlavních amat. a takových je tam opravdu hodně a uroveň oproti v jiných kategoriich stoupá,prostě rači jdou,když mají věk do senioru,než k profíkum kde mají vetší šanci na titul a zatančit si. A proč to píši je to,že některé země jako je Něměcko,Italie,nebo Španělsko mají velké základny v počtech páru a mohou víc vybrat ty nejlepší na MS. a proto prosadit se na některých soutěžích není žadná legrace.

 [reagovat]

Martin Neveloš
>>Re:Re:Re:Re:Re:Re: 12.11.2009 15:50:11 | Na co to je reakce?

cau Zombiku :-) zdravi skoro-zombik:-) no bohuzel je to tak spouts paru prestava tancit protoze do SEN – I je to daleko. ale oni maji radi tanec, radi tanci ale nemohou, resp. mohou ale jsou za trotly :-) a tak radsi prestanou, nekteri uplne, jini chodi alespon trenovat ci do tanecnich… skoda mohla by zde byt celkem silna skupina paru a mohly by neco nekde vyhravat

 [reagovat]

honza b
Re: 6.11.2009 02:47:25 | Na co to je reakce?

Ano,tahle kategorie by se mohla orientovat na budoucí dráhu seniorských tanečníků nebo i profesionál­ních,kde jsou všichni v podobném věku ale i mnohem starších. Jak víte u nás se profesionálně tančit nevyplatí,takže proč neudělat něco takového,kde se bude prezenotvat vyzrálý tanec dospělých lidí,kteří již vědí, a dokážou dát něco navíc. Takhle jsou tihle lidi nuceni tancovat s děckama do 20 let v jedné kategorii a musím říct,že jsou diametrálně odlišní prezentací,vyz­rálostí. Bohužel naše porota to nebere a patrně mají naočkováno ze svých odborných školení protalčovat mladé nadějné páry a tudíž ikdyž namakaný pár o 10 let starší než ostatní nemá moc šancí se prosadit. Mluvím o nižších soutěžích do třídy B,v těch vyšších se ty rozdíly vzhledem k obsazenosti soutěží již stírají.

 [reagovat]

P.
Re: 6.11.2009 09:18:04 | Na co to je reakce?

Normálně se diskuzí neúčastním, ale asi je to třeba. Hlavním důvodem nevytvoření kategorie dospělí 2 je to, že jsme se stali sportem a ve sportu je hlavní(dospělá) kategorie do 35 let, bez jakéhokoliv dalšího dělení. Určitě by tuto kategorii uvítalo více lidí, ale ...... :-)

 [reagovat]

Michal Němeček
Re:Re: 6.11.2009 10:47:43 | Na co to je reakce?

přesný zásah do černého, taneční výkony lidí nad 35 už nikoho nezajímají, o semi na MS mládeže se na csts psalo, o semi na MS seniorů jak ve STT, tak v LAT ani zmínka.

 [reagovat]

Re:Re:Re: 6.11.2009 15:29:32 | Na co to je reakce?

Když ještě jezdívali Bartůňci, tak se něco objevovalo…teď co máme Palátovic na světový seniorský úrvni, tak o jejich umístění na MS na čsts ani zmínka…taky ostuda.

 [reagovat]

DaveChomi
Re:Re: 6.11.2009 16:20:31 | Na co to je reakce?

Dovolím si tady ocitovat dvě odpovědí pana Siegla z poradny na čsts: DDobreho dne Vam preji, vazeny pane Barnate, chtel jsem se zeptat na informace ohledne seniorske kategorie a situace v CR(ale i ve svete). Aktivne jsme se zase dali do tance , ale v kategorii DOSPELI LAT jiz nechceme startovat a spise nas lakaji SENIORI a HGR II. Mě a partnerce je 32 let se tridou A (nyni B-LAT). Vime ze napr. v Nemecku jsou vypisovany souteze pro vek.skup od 25–35 let, ale i u nas, jenze souteze nikdo neporada, tzv. HGR II.V teto kategorii muzeme startovat tez. V CR jsem videl vypisovat pouze souteze ve STT SENIORECH a LATINA jako by vubec nebyla. Jake tedy mame sance v CR v seniorech a pokud bysme se rozhodli takovou kategorii tancit jake jsou podminky? Ma svaz zajem o seniorske aktivni tanecniky? Moc dekuji za odpoved s tancem v srdci zdravi David Jurina Odpovězeno 12.04.2008 19:59 Dobrý den, ČSTS má samozřejmě zájem i o seniory, ale zatím jich je málo, legislativa však existuje. Pokud vám je 32 let, tak budete muset ještě 3 roky počkat, než budete moci na senior I. Vytvářením dalších věkových kategorií můžeme situaci ješte zhoršit, protože se počty párů ještě více rozmělní. S pozdravem Leoš Siegel Dobrý den, chtěla jsem se zeptat je mi už 23let a dlouho s ním o tom , že budu tancovat.Z fi­nančních možností to nebylo možné a tak se chci zeptat jestli už není pozdě na to abych dosáhla nějakých dobrých výsledků.Tanec moc miluji a lidi okolo mě mi tvrdí, že je vidět , že to ve mě jen jen se prý musím odvázat.Poraďte! Odpovězeno 12.04.2008 19:12 Dobrý den, jetli je pozdě nebo ne záleží na vašich schopnostech. Upřímě řečeno většinou se začíná dřív, ale myslím že i ve vašem věku to klidně zkuste… Hodně zdaru leoš Siegel

 [reagovat]

anonym(ka)
Re:Re:Re: 6.11.2009 17:22:56 | Na co to je reakce?

A teď komentář k tomu, že je rozdělení do věkových kategorií dáno tím, že jsme sport a že se s tím nedá nic dělat. Za prvé – nechce se mi věřit, že by opravdu ve všech sportech byly věkové kategorie nastaveny nuceně takto. Za druhé – nemyslím si, že by se svaz měl nechat takovouto překážkou odradit. Pokud potřebuje členskou základnu (aby platila příspěvky, chodila do hlediště na áčka, ligy a openy, utrácela peníze v tanečních obchodech, které vlastní mnozí svazoví činitelé), tak by měl vymyslet nějaký způsob, jak ji přilákat, motivovat. Třeba pro ně vypisovat alespoň ty hobby soutěže, ale tak, aby to mělo nějakou úroveň. Nikdo asi nebude pochybovat o tom, že lidé ve věku řekněme 17 a 28 let mají jiné potřeby. Naše soutěže jsou zaměřené spíš na tu mladší věkovou kategorii a myslím, že by se to pojetí dalo shrnout heslem „rychle pryč“. To znamená – 1) soutěž odkroutit co nejrychleji, abych se stihnul ještě naučit na zítra na matiku, a za 2) rychle nasbírat body a pryč z nižších kategorií, bo je to opruz tancovat basic. Pro ty starší by asi byl zajímavý trochu jiný přístup. Myslím, že by si rádi užili soutěže, na kterých by třeba i zaplatili vyšší startovné, ale dostali by krásné kytky a poháry. Rádi by si třeba pořídili luxusní šaty a fraky, aby se chvíli cítili jako ve stardance. Rádi by tančili atraktivní figury, se kterýma by se mohli předvést přes známýma. Chtěli by asi lepší podmínky, ale byli by ochotní do toho dát víc peněz… Není tu jen propast mězi věkovými kategoriemi, ale i propast mezi výkonnostním tancem a klasickými tanečními. Proč tanec funguje jen velmi omezeně jako volnočasový sport? Lidé chodí třeba do tanečních pro dospělé, ale to ještě sportem nazvat nelze. Sport myslím začíná tam, kde se odkládá oblek a oblíkaj tepláky. Třicátníci sice často nemají potenciál na to, aby na soutěžích konkurovali mladším, ale rádi by se ve volném čase hýbali a slušně se u toho zapotili. Mohou chodit hrát squash, na aerobic, tak proč by nemohli chodit tančit? Mohou samozřejmě, ale musí si k tomu cestičku najít sami. A to je škoda, protože kdyby svaz tyhle lidi trochu vzal za ručičku, tak by z té ručičky mohla kápnout i nějaká ta koruna…

 [reagovat]

anonym(ka)
Re:Re:Re:Re: 6.11.2009 18:18:51 | Na co to je reakce?

jj, s tebou si celkem rozumim, take si nemyslim ze by to neslo u nas , kdyz v nemecku to funguje… no jeden par k nam prisel do tanecnich s krokmerem, ucil se slowfox, pak nasledovalo protanceni a oni na konci zjistili ze za ty necele dve hodiny „nabehali“ vic nez za posledni dva dny!, jinak u nas se pary zapoti i v tanecnich a to nekdy i celkem dost. svaz by z toho mel myslim celkem dost penez, kdyby bylo vic takovych paru, to je temer jiste, nebo ne? a o tech soutezich to je spis jen smutny fakt, ale je to tak, mozna je to skoda, mozna je to tak spravne…

 [reagovat]

honza b
Re:Re:Re: 6.11.2009 17:24:59 | Na co to je reakce?

Hmm je to smutné. Pak si stěžují, že v těchto věkových kategoriích nemají páry a tady je názorná ukázka, jak tu slečnu odpískal, komu by se pak do toho chtělo… Musíme si vychovat Mácu, pak by mohla proběhnout revoluce ve vedení čsts a Máca se toho zodpovědně ujme

 [reagovat]

Re:Re: 6.11.2009 18:12:26 | Na co to je reakce?

Michale , promin ale toto neni argument! mne teda tohle nenapadlo, ze by to mohlo byt kvuli sportu.. nicmene veta " urcite by to uvitalo vic lidi, ale… " je hezka a pokud ji bude vedeni opakovat casto skonci to revoluci :-)

 [reagovat]

honza b
ceny 5.11.2009 10:15:23

Ctu si tady Vaše příspěvky ohledně cen při umístění. Moje dcera dělala moderní gymnastiku čtyři roky. A u nás to fungovalo tak, že mi jako oddíl jsme si pořádali závody, kde jsme zvali ostatní členky z jiných oddílů z celé české republiky.A takto to ostatně funguje ve všech jiných oddílech moderní gymnastiky. A ČSMG nám nepřispívalo ani korunou na nic. I když je pravda že v moderní gymnastice se neplatí žádné příspěvky ČSMG. A co se týče cen. Tak mi jako rodiče jsme museli poshánět sponzorské dary. Takže dárky byly podle toho jak se kdo snažil. Takže Vám můžu říct za rodiče, že to byl docela mazec. Nechtěla bych si zopakovat to chození, škemrání. Kršková

 [reagovat]

Kršková
Tak co bude..???? 3.11.2009 10:24:35

Hel Majkle, nemyslis, ze uz by tu mely byt fotky z Podjestedaku, nebo aspon z prahy a ostravy?? Podle me tyhle souteze byly uz celkem davno..tak je sem prosimte uz konecne deeeeeeej

 [reagovat]

anonyyym..
Re:Tak co bude..???? 3.11.2009 10:58:51 | Na co to je reakce?

Myslim, že by měly, ale nejsou :-(

 [reagovat]

Majkl
Re:Re:Tak co bude..???? 3.11.2009 15:36:38 | Na co to je reakce?

No praaaave…tak je sem dej plsik co nejdriiv..aspon ty z toho podjestedakuu;-):-)

 [reagovat]

Re:Re:Re:Tak co bude..???? 3.11.2009 16:02:48 | Na co to je reakce?

Helééé klíííd joooo, Majkl nemá vrtuli (no jednu už možná jo :-D ), až dá, tak dá 8-) Kdo si počká, ten se i možná dočká..to neznáš?! :-D

 [reagovat]

Re:Re:Re:Tak co bude..???? 3.11.2009 16:15:27 | Na co to je reakce?

Hele Majkle, nemyslíš, že už by tu měly být nová fota týdne?? Už je skoro středaaaa..tak je sem už prosííím deeeeeeeeeeeeeeeej :-D :-D :-D

 [reagovat]

Re:Re:Re:Re:Tak co bude..???? 4.11.2009 02:25:31 | Na co to je reakce?

Hele, Majkle, už uteklo deset minut od konce soutěže, tak kde jsou fotky???? 8-O :-D vtip :-D

 [reagovat]

Karel
csts.cz 2.11.2009 16:02:22

Já myslím že celý slavný CSTS.CZ by se mohl přestěhovat sem. Už tak jsou tyto stránky tak 5× zajímavější než csts. Pokud by se doplnil nějaký nutný obsah (zejména informační) a přihlašování na soutěže tak by majkluvsvet.cz plně nahradil nezajímavý csts.cz :-D:-D Opravdu luxus stránky – jak ráno zapínám počtač a net – první z mých kroků míří sem…

 [reagovat]

Semínko
Re:csts.cz 3.11.2009 05:12:19 | Na co to je reakce?

a co je na těchto stránkách luxusního kromě fotek???? :-| ty drby a večné stěžování?? fakt luxus.

 [reagovat]

Re:Re:csts.cz 3.11.2009 05:17:28 | Na co to je reakce?

Graficky je to tu o trosicku lepsi, jak na csts, protoze horsi to tam uz ani nejde…webmasterovi se asi v noci pri opici zdalo, ze je grafik a rano po probuzeni splacal to, co tam je:-/ Tim tedy v zadnem pripade nerikam, ze toto je ukazka moderniho webdesignu;-).

 [reagovat]

Re:Re:Re:csts.cz 3.11.2009 06:51:37 | Na co to je reakce?

hoď sem přihlašování na soutěže a na csts.cz už nepáchnu :-D

 [reagovat]

sem
Re:Re:csts.cz 3.11.2009 09:07:22 | Na co to je reakce?

Souhlasím, někdy je to bezva číst, ale většinou je mi po přečtení diskuzí divně od žaludku. Není lepší si vybít energii na parketu než před počítačem v křesílku?

 [reagovat]

bára
Re:csts.cz 3.11.2009 09:28:40 | Na co to je reakce?

a není to jen dychtivost po senzacích?

 [reagovat]

Re:Re:csts.cz 3.11.2009 09:59:01 | Na co to je reakce?

Přesně, ja to asi přejmenuju z Tanec v obrazech na Senzace v Obrazech :-) A jinak zdravím Brněnskou IP :-)

 [reagovat]

Majkl
Re:csts.cz 4.11.2009 17:01:58 | Na co to je reakce?

Tedy, tím bych se zrovna nechlubil. Obsah webu samotného je skvělý a celý taneční svět oceňuje práci, kterou pro nás Majkl dělá (a není to jen fotografování). Ale stejně sem určitě víc jak polovina návštěvníků zavítá kvůli bulváru :-D

 [reagovat]

Hradec Králové open 2009 2.11.2009 11:26:42

Co říkáte na výsledky z Hradce?Dospělý latina…

 [reagovat]

Martin
Re:Hradec Králové open 2009 2.11.2009 11:44:04 | Na co to je reakce?

CHtěli jste nezávislou mezinárodní porotu? Chtěli. Tak jste ji dostali. To si myslím, že je asi celé se k tomu nechá říci…

 [reagovat]

Majkl
Re:Re:Hradec Králové open 2009 3.11.2009 06:02:13 | Na co to je reakce?

Souhlasím s Tebou,mezinárodní porota je jistě objektivnější a dokáže změnit ustálené poředí.Když někdo v danou chvíli tančí dobře,tak ať je za to oceněn.Příště to může být zase jinak…Vilda se Sabinou udělali kus práce, tak ji ten výsledek přejte.Honza s Domčou prostě neměli svůj den.

 [reagovat]

Re:Hradec Králové open 2009 2.11.2009 12:34:31 | Na co to je reakce?

Když vyvěsili listinu semifinále tak jsem měl pocit,že jsem na TL v Liberci a ne na IDSF soutěži …

 [reagovat]

Re:Hradec Králové open 2009 2.11.2009 15:16:07 | Na co to je reakce?

nic, protoze sem to nevidel, ale gratuůuju vsem parum kterym se zadarilo :-)

 [reagovat]

honza
JIVE a VALČÍK 1,5 minuty! 1.11.2009 17:34:19

Ježiš mariááá!!! z toho se asi zblázníme…:-( Oni z nás chcou snad sedřít i tu kůži..:-(

 [reagovat]

Re:JIVE a VALČÍK 1,5 minuty! 1.11.2009 18:27:48 | Na co to je reakce?

aspoň se pozná kdo na to má a budou mít čas si nás prohlídnout všechny a nerozsypat kříže náhodně :)

 [reagovat]

Re:JIVE a VALČÍK 1,5 minuty! 2.11.2009 02:34:13 | Na co to je reakce?

O téhle novince vím už dlouho. Taky to mohli udělat obráceně. Všechny tance zkrátit na minutu:-)

 [reagovat]

Karel
Re:JIVE a VALČÍK 1,5 minuty! 2.11.2009 02:37:54 | Na co to je reakce?

Pánové připravte si bicáky, budeme asi nosit partnerky :) Zas taková změna to nebude, já třeba ten jive mám postavený na delší dobu a kolikrát je mi líto, že se nedostane na jednu fajnovou část :)

 [reagovat]

DaveChomi
Re:Re:JIVE a VALČÍK 1,5 minuty! 2.11.2009 03:56:26 | Na co to je reakce?

Dámy, připravte si tricáky, budeme partnerům držet packy, aby jim nepadalo držení :-D

 [reagovat]

Lůca
Re:Re:Re:JIVE a VALČÍK 1,5 minuty! 2.11.2009 04:03:08 | Na co to je reakce?

tak se aspoň budeme krásně doplňovat a harmonie v páru zůstane zachována :-D

 [reagovat]

pedro
Re:Re:Re:JIVE a VALČÍK 1,5 minuty! 2.11.2009 06:02:10 | Na co to je reakce?

mě padá držení už po půl minutě..nechci vidět jak to bude s minutou a půl :-D:-D

 [reagovat]

Seminko :-D
1.11.2009 14:39:18

Gratuluji Honzovi a Domče k vitezstvi ve standardu v Hradci,moc jim to preju !!!! a taky gratec všem ostatním finalistum jak ve stt tak i v latine!

 [reagovat]

Margarita
Re: 1.11.2009 15:12:46 | Na co to je reakce?

vtipná poznámka vzhledem k probíhající diskuzi

 [reagovat]

Re:Re: 1.11.2009 15:51:23 | Na co to je reakce?

to jo…Margarita…nej­menuje se tak náhodou od Paroubka dcera???? :-D

 [reagovat]

Muhehe
Re:Re:Re: 3.11.2009 06:04:23 | Na co to je reakce?

Já znám zas takové dobré pitíčko.

 [reagovat]

1.11.2009 03:40:11

No to snad nemyslíte vážně… Je to díky ohozu po Přádkovi. Jinak samotný tanec – tak páté místo…no ?

 [reagovat]

Re: 1.11.2009 05:22:27 | Na co to je reakce?

a ty tomu taky hodne rozumis…

 [reagovat]

Re: 1.11.2009 05:48:12 | Na co to je reakce?

Hmmm ty jsi asi odborník vid:-):-DBooozeee

 [reagovat]

Srky
Re:Re: 1.11.2009 05:51:35 | Na co to je reakce?

Asi je to velkej odborník. Vůbec nevíš… Maj to zasloužené. Tak nezáviď…

 [reagovat]

Tomas
Re: 1.11.2009 05:52:47 | Na co to je reakce?

jen pro tvou informaci – „ohoz“ po Radimovi a Kačce nosí u nás v ČR asi 10 tanečních párů – tak zavři svou nevymáchanou pusu – tančí užasně a konečně se tam dostal někdo jiný (alespon netančí už 10 let stejně jako NEKDO)

 [reagovat]

muhehe
Re: 1.11.2009 09:53:32 | Na co to je reakce?

Hradec – bravo, konečně porota, který jsou u zadní části těla megasponzorské dary některých pánů rodičů, kterejm je šumák zkostnatělý léta letoucí daný pořadí, podle kterýho tady všichni jedou i kdyby padaly trakaře… Prostě nekdo konečně ohodnotil tak jak to zrovna v tu chvíli vidí, jak páry v danou chvíli tančí – to jen tady na soutěžích se páry pomalu ani nemusí zúčastnit a pořadí se pomalu může napsat předem, že????

 [reagovat]

Re:Re: 1.11.2009 12:40:34 | Na co to je reakce?

Přesně tak konečně hodnotili situaci na parketu a ne podle žebříčku proto taky vyhrál vilík se sabkou protže v danou chvíli zatancovali nejlíp a porota to tak ohodnotila a tak b to mělo být pokaždé hodnotit danou situaci

 [reagovat]

tom
Re:Re:Re: 1.11.2009 12:43:09 | Na co to je reakce?

hahahahahahahaha

 [reagovat]

Re:Re:Re:Re: 1.11.2009 12:52:07 | Na co to je reakce?

něco je ti snad k smíchu

 [reagovat]

tom
Re:Re:Re:Re:Re: 1.11.2009 12:56:18 | Na co to je reakce?

Jo, tvůj „odbornej“ komentář. Hahahahahahaha

 [reagovat]

Re: 1.11.2009 17:10:28 | Na co to je reakce?

ježiš, další chytrolín, co se ani podepsat neumí. Díky bohu, že tam byla normální porota a ne jenom česká, jelikož se konečně hodnotilo tak jak se hodnotit má. V sobotu zatancovali naprosto parádně a zasloužili si to. Pochybuju, že zahraniční porotci ví že tyhle šaty měli Radim s Katkou (jestli v nich byli na 2–3 soutěžích?)

 [reagovat]

pedro
Re:Re: 2.11.2009 07:37:22 | Na co to je reakce?

jojo, kdyby „šaty po Přádkovi“ znamenaly jasnou výhru na IDSF soutěžích, tak by si Radim přišel na pěkné peníze :-D

 [reagovat]

pan Barč
Strana: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33


Nadpis
Text
Podpis Přihlaš se! Příspěvěk bude mít větší hodnotu.
Email