Mia
Začinájící

POLKA

Zpět na přehled témat

Přidat nový příspěvek

Reagujte prosím na konkrétní vzkazy, pokud je to možné (diskuse bude přehlednější)

Legenda: Nepřihlášený pisatel    Registrovaný uživatel   Ověřený uživatel

Příspěvek 2020-10-21 14:15:54

Polka a Odbočka 11.10.2010 10:59:00

Ačkoliv je to k neuvěření, Polka patří do skupiny latinskoamerických tanců a mně se teda celkem líbí. Já bych ji klidně zařadil i do soutěží dospělých, podle mě je to dobré měřítko kondice. :) Co se týče mládežníků, tak ti mají na vrch, to beze sporu, ale není pravda, že porota ignoruje páry 20 let a víc. Mně to taky připadá jako argument, že si někdo vybíjí komplexy. :)

[reagovat]

Marek W
>Polka a Odbočka 11.10.2010 11:21:43 | Na co to je reakce?

Potvrzuju, že polka je latinsko-americký tanec.

[reagovat]

Equus
>>Polka a Odbočka 11.10.2010 13:11:49 | Na co to je reakce?

polka v žádném případě není latinsko – americký tanec :-) Původ Polky nemá ani trochu společného s latinskou amerikou:-) Jen byl kdysi tančen až do třídy C v této skupině tanců, protože k nim má nejblíže…polka je národní tanec :-)

[reagovat]

Z.S.
>>>Polka a Odbočka 11.10.2010 14:38:23 | Na co to je reakce?

Máš pravdu. Až na to, že dřív se polka tančila i v áčkách a na mistrovství byla jako pohárová.

[reagovat]

>>>>Polka a Odbočka 11.10.2010 15:15:40 | Na co to je reakce?

aha, tak to se omlouvám ze mylnou informaci :-), nevím jak to bylo předtím, ale měl jsem za to, že polka (před tím než byla zrušena) se tančila až do třídy C…

[reagovat]

Z.S.
>Polka a Odbočka 11.10.2010 12:32:45 | Na co to je reakce?

a co teprv nad 25. mnozí si myslí že nikdo takový ani neexistuje, motný neckde v LDC na smrtelnym lužku… no kdyz tanecni sport o me prachy zajem nema tak holt najdu neco jinyho, kde nepanuje tak extremni ageismus a elitarstvi nactiletych, kterym to plati papinkove

[reagovat]

nad 25
>>Polka a Odbočka 11.10.2010 15:44:59 | Na co to je reakce?

Zkus to přeložit do češtiny

[reagovat]

POLKA 29.09.2010 02:23:11

mohu se zeptat někoho zkušenějšího na názor ohledně zařazení polky do latinsko amerických tanců na soutěži. Je to normální a běžné? Děkuji Martina

[reagovat]

>POLKA 29.09.2010 02:33:19 | Na co to je reakce?

pokud vám jde o soutěže hobby (a narážíte tím na to, že včera na Kladně se polka tančila), tak to obvyklé nebývá, ale u soutěží hobby je všechno jen doporučeno, Pokud pořadatel při zadávání propozic odklikne, že budou hobby tančit třeba pasodoble, tak se s tím nedá nic dělat a tančit ho budou :-) Záleží to na něm. Tance jsou v případě hobby soutěží výslovně napsány zkratkami v propozicích soutěže

[reagovat]

Mary
>>POLKA 29.09.2010 03:44:43 | Na co to je reakce?

U hobíků záleží jen na pořadateli, pokud vám to nevyhovuje a chcete mít jistotu dodržování pravidel ČSTS, tak se zaregistrujte – jinou možnost nemáte.

[reagovat]

>>>POLKA 29.09.2010 07:25:18 | Na co to je reakce?

no on spíš kdokoliv komu je přes 20 nemí jinou možnost než se NEzaregistrovat na čsts. opravdu ten neustále opěvovaný a opakovaný pohrdání staršími a nešpičkovými tanečníky už je do očí bijící.

lidi co se zaregistrují pak musí posílat tučné obálky na csts, aby je odblokovali pro hobby soutěže, nebo se na tance vyprdnou, i když byli ochotni utrácet peníze…

dobrou alternativou jsou ovšem hobby soutěže pořádané csts, tam registrace být nemusí

[reagovat]

přes 20
>>>>POLKA 29.09.2010 09:51:29 | Na co to je reakce?

Nebudu popírat, že Vámi popisovaný efekt do jiste míry existuje, ale neni to zas takové, že by byl člověk přes 20 v reg. soutěžích automaticky přehlížen. To je zas trochu pžehnané tvrzení …

Ba naopak, najdou se i úspěšné páry (hlavně ve STT), které začali tančit až po třicítce, začali v hoby-dospělí (ne v seniorech, protože techno soutěží je pár do roka) po necelém roce se registrovali a ted po cca dvou až třech letech soutěžení dopadají slušně ve třídě C, ba dokonce i v B …

Takže jde to !!! Jen si to člověk nesmí nechat sprotivit občasnou nepříjemnou zkušeností…

[reagovat]

Michal Hažlinský
>>>>Odbočka 29.09.2010 13:25:56 | Na co to je reakce?

To, co tady vážený/á „přes 20“ píšeš je pěkná blbost!!! Jak jako, že „kdokoliv komu je přes 20 nemá jinou možnost než se NEzaregistrovat na čsts“??? Proč??? Já začala tančit až ve 20 a teď (po 5 letech) mám poctivě vytančenou třídu A, ne jen získanou přes parntera! Omlouvám se, že rozvádím tuhle odbočku, ale tento komentář mě jako čerstvou pětadvacítku opravdu rozčílil a trochu i urazil!!!:/

[reagovat]

Ejša
>>>>>Odbočka 30.09.2010 04:46:23 | Na co to je reakce?

jenze ty anezko ani omylem nevypadas na to ze je ti pres dvacet a partner taky vypada jako mladoch, takze tak

[reagovat]

>>>>>Odbočka 30.09.2010 05:43:31 | Na co to je reakce?

Klíííd :-) Mně to taky přijde jako blbost,tak to ber jako svádění viny za neúspěch na všechny okolo:-) Ten popisovaný problém se asi vyskytuje, ale ne nad 20 ale spíš asi až kolem 30. Prostě problém by mohl nastat ve chvíli, kdy „líčení už nedělá ze všech holek 15–30 jednu univerzální skupinu 22 a někdo dost vyčnívá“ :-)

[reagovat]

H.S.
>>>>>>Odbočka 4.10.2010 08:28:05 | Na co to je reakce?

Univerzální skupina 22 :) … to si musím pamatovat :D

[reagovat]

Roco
blbosti!!! 30.09.2010 11:04:01 | Na co to je reakce?

Zajímalo by mě kde jste na takovou blbost přišli!!! Zaregistroval jsem se ve svých 20. A dnes po 4 letech mám třídu M… Vůbec to není o věku… nikdo tu staršími neopovrhuje!

[reagovat]

Domík
>blbosti!!! 9.10.2010 10:51:31 | Na co to je reakce?

ve STT nebo LAT?

[reagovat]

>POLKA 29.09.2010 03:42:56 | Na co to je reakce?

Polka je zařazena do latinsko-amerických tanců. Je to normální a běžné a bylo to tak i v době, kdy se tančila na mistrovství.

[reagovat]

>POLKA 29.09.2010 04:02:10 | Na co to je reakce?

Nevím, jak je tomu teď, ale cca před 10 lety byla polka úplně běžná na soutěžích juniorů I a II a tuším i dětí – registrovaných D. To, zda se tančit bude, či nebude, záleželo na tom, zda přijedou zahraniční páry. Např. na Moravě se tuším netančila, protože slovenské páry ji neuměly a na druhou stranu v Sev. Čechách ano, protože polské(a německé) ji uměly. Teď jsem si to ještě ověřila na ABTechu a je to tak – Jun I a II D LAT – tance Samba,Chacha,Rum­ba,Polka,Jive. A Děti I D – tance Waltz,Tango,Qu­ickstep,Chacha­,Polka,Jive. V legislativě je polka už uvedená jen u Dětí I a II D – Waltz, Quickstep, Polka, Chacha, Jive, tzn. před 10 lety tančily děti 6 tanců, nyní 5. Přičemž koukám na aktuální výsledky Dětí II D na soutěži v Čechách s účastí polského páru a i na výsledky soutěže na Moravě s účastí slovenských párů a polka se netančila ani v jednom případě, měli jen 4 tance. Prostě polka bývala, postupně se její přítomnost výrazně omezuje a tak ty páry, které tančí kratší dobu, jsou z toho vedle, protože to nezažily:-)))

[reagovat]

H.S.
>>POLKA 9.10.2010 03:43:40 | Na co to je reakce?

No hlavně aby se nám polka nedostala i mezi dospěláky…to by byl děs… :D

[reagovat]

Honzáč
>>>POLKA 9.10.2010 10:37:39 | Na co to je reakce?

no cca 18 let zpátky se ještě v D v dospělácích tančila :)

[reagovat]

>>>>POLKA 13.10.2010 05:23:35 | Na co to je reakce?

no a cca před 25 lety se polka tančila ještě v B, rumba až ve třídě C a paso-doble až ve třídě B

[reagovat]

>>POLKA 10.10.2010 04:15:16 | Na co to je reakce?

To mi připomíná, že už jsem si taky říkal, z čeho pramení ta „vstřícnost“ vůči zahraničním párům, kdy v kategorii Děti-II, pokud přijede zahraniční pár, tak se Polka netančí a přitom u nás se zase například v Dětech netančí Valčík a když přijedete na soutěž na Slovensko, tak ten Valčík taky nevyškrtnou jen proto, že je tam pár z Česka… Myslím, že to samé platí pro Polsko… Proč vlastně tahle „nesymetrie“?

[reagovat]

>>>POLKA 10.10.2010 11:55:57 | Na co to je reakce?

protože valšík je standrdní tanec a polka je národní tanec?

[reagovat]

polka

Nadpis
Text
Podpis Přihlaš se! Příspěvěk bude mít větší hodnotu.
Email