Dominika Korová
C LAT, B STT

jak sehnat partnerku na standard?

Zpět na přehled témat

Přidat nový příspěvek

Reagujte prosím na konkrétní vzkazy, pokud je to možné (diskuse bude přehlednější)

Legenda: Nepřihlášený pisatel    Registrovaný uživatel   Ověřený uživatel

Příspěvek 2021-03-02 21:09:33

Latina :) 8.12.2010 04:34:21

Mě prostě, asi jako spoustě holek, přijde standard strašně nudnej a nezáživnej, latina jsou emoce, vyjádření se atd.,kdežto standart vede muž, a žena tam tak nějak jen doplňuje… Určitě má každý tanec své kouzlo, ale toť názor můj a asi většiny partnerek, na které jsi zatím narazil.. Ale kdo hledá, najde :-)

[reagovat]

Hott
>Latina :) 8.12.2010 06:47:29 | Na co to je reakce?

v latine taky vede muz ;)

[reagovat]

Lukáš B.
>>Latina :) 8.12.2010 09:27:29 | Na co to je reakce?

to sice jo, ale partnerka je tam svobodnejsi :)

[reagovat]

Bestie
>>>Latina :) 8.12.2010 09:30:27 | Na co to je reakce?

to nepochybne ;)

[reagovat]

Lukáš B.
>Latina :) 8.12.2010 11:05:21 | Na co to je reakce?

Latina jsou emoce a vyjádření? A co je potom ve standardu? Vzduchoprázdno? :)Ve standardu vede muž a žena tam něco doplňuje? No, pokud bych měl být přesný, tak pouze kreativní tanec a improvizace může být svobodná a reflektující naši osobnost, ale zvolili jsme si společenský tanec, ať už standardní nebo latinskoamerický. To znamená, že jsme si zvolili nějaké omezení v našem tanečním projevu (zejména daným technikou). To ale neznamená, že nemáme možnost vyjadřovat emoce, pocity i ve standardu. Partnerka sice následuje partnera, ale to neznamená, že ho jenom doplňuje, má nespočet možností k sebevyjádření. Partner je svým způsobem taky omezený vedením partnerky.. :)

[reagovat]

Pavel Bič
>>Latina :) 8.12.2010 11:15:08 | Na co to je reakce?

Absolutní souhlas !!!!!

[reagovat]

>>Latina :) 8.12.2010 11:21:27 | Na co to je reakce?

Já teda nemám potřebu se ve standardu vyjadřovat nějak nezávisle na partnerovi. Vyjadřuju se tím, že vytváříme něco společného a že dvě energie dohromady nejsou jen součet, ale nová kvalita. Kdybych se chtěla vyjadřovat sama, tak budu dělat scénický tanec… Ale je fakt, že tohle má obzvláště ve standardu jednu důležitou podmínku a to že partner nesmí být dřevo :-)

[reagovat]

nina b.
>>>Latina :) 8.12.2010 11:26:13 | Na co to je reakce?

Nino, podle mě jsi zmínila jednu moc důležitou věc, a to tu, že se vlastně partner ani partnerka nemohou vyjadřovat nezávisle na tom druhém. Ať už je na místě, že vede nebo je veden(a).. Vést a být veden(a) znamená vnímat toho druhého.. Ju a partnerka nesmí být taky dřevo, když už jsme u toho. :)

[reagovat]

Pavel Bič
>>>>Latina :) 8.12.2010 11:36:38 | Na co to je reakce?

Jo a to jsem ještě zapomněla napsat, že to platí i v latině ;-) Potíž je v tom, že právě někdy je problém (hlavně v začátcích) najít si partnera, kterého nebudeme vnímat jako „dřevo“. Mám pocit, že spousta tanečníků (tanečnic) bere partnera/partnerku jako nutné zlo a v podstatě nemá potřebu s ním/ní společně cokoliv vyjadřovat, očekávají od něho/ní spíše to, že jim bude co nejméně vadit. A tady už vyvstává spousta otázek jako je „co můžu nabídnout/oče­kávat“, „proč vlastně chci tančit“, „co dokážu překousnout a na čem trvat“ atd… Jako vždy to není jednoduché :-)

[reagovat]

nina b.
>>>>>Latina :) 8.12.2010 12:27:13 | Na co to je reakce?

To je jasné, že vede muž ve společenském tanci ať už v latině, nebo stt. Ovšem v latině vede pouze za ruku, případně ve stínovce apod.,kdežto ve standartu je velmi důležitý pevný rám a držení. V latině má tedy každý svůj prostor, ve kterém v podstatě vytváří „něco svého“, podle toho jak to cítí on či ona. Samozřejmě musí být přitom v kontanktu a to, co vytvoří každý zvlášť musí jít dohromady, tvořit nějaký příběh. Oproti tomu ve standardu je pár celou v těsném držení, a moc variant k sebevyjádření tam není, zkrátka ve STT jde o to, aby se pár pohyboval v podstatě jako jeden člověk,a LAT tvoří příběh, kde jsou ovšem muž a žena každý vlastně ve svém tanečním prostoru a společně něco vytvářejí, ale normálně, každý za sebe, i když při tom samozřejmě za pár. Ovšem to je můj názor, jak už jsem uvedla v prvním příspěvku – „Určitě má každý tanec své kouzlo, ale toť názor můj a asi většiny partnerek, na které jsi zatím narazil.. Ale kdo hledá, najde :-)“…

[reagovat]

Hott
>>>>>>Latina :) 8.12.2010 12:57:28 | Na co to je reakce?

Jako názor to beru, ale nemůžu s ním souhlasít. Ano, je tady nějaký rozdíl v držení a kontaktu. Ale neexistuje moc variant k sebevyjádření? Ukážu vám klidně jednu věc mnoha způsoby. Rozdíl je jenom ten, že při tom budu mít neustále držení. S čím dále nemůžu souhlasit je příkladem standardu („…jako jeden člověk“) a latiny („…LAT tvoří příběh..“). Už jsem si začínal myslet, že je takový názor překonaný. Pokud se zamyslíme, tak ve standardu a latině je důležité tancovat spolu, vytvářet něco společně, ale nikdy (byť v podstatě) jako jeden člověk..

[reagovat]

Pavel Bič
>>>>>>>Latina :) 8.12.2010 13:44:59 | Na co to je reakce?

Nepopíratelné ale je, že pokud partner k tomu partnerce neposkytne prostor, tak se ve standardu může nějak vyjádřit jen velmi těžko. Podobně pokud nebudou na stejné vlně. Partner se v tomto případě o nějaké sebevyjádření může aspoň pokusit. Pokud partnerka nebude spolupracovat, tak to sice vyzní trapně, ale aspoň iluze nějaké možnosti vlastní aktivity zůstane…

[reagovat]

nina b.
>>>>>>>>Latina :) 8.12.2010 15:26:24 | Na co to je reakce?

Jako názor to taky beru, ale zatím svým si stojím… Jaxi nevidím možnost sebevyjádření ve STT, ač ho tam zřejmě ani netřeba – ovšem právě to je podle mě důvodem, proč je latina pro některé tanečníky, partnerky atraktivnější ;-) → nina b. – omlouvám se, ale z vašeho posledního příspěvku mi nějak uniká jeho podstata..?

[reagovat]

Hott
>>>>>>>>>Latina :) 8.12.2010 15:40:36 | Na co to je reakce?

Podstata: ve standardu se partnerka může vyjádřit jen tehdy, když jí to partner umožní, v latině se může vyjádřit vždy; partner se může vyjádřit ve standardu i v latině bez ohledu na partnerku, ale ve standardu to vyzní tristně, pokud partnerka nebude spolupracovat.

[reagovat]

nina b.
>>>>>>>>>>Latina :) 8.12.2010 16:21:11 | Na co to je reakce?

A vůbec, řešíte to úplně zbytečně… Zoufalka prorokovala že standard stejně zanikne, tak co.

[reagovat]

>>>>>>>>>>>Latina :) 9.12.2010 05:21:00 | Na co to je reakce?

Nějak si nedovedu představit jak se vyjádřit ve standardu, když jdou oba stejný pohyb většinou… No, zoufalka… Případ sám pro sebe :D

[reagovat]

Hott
>>>>>>>>>>>>Latina :) 9.12.2010 07:44:46 | Na co to je reakce?

Vyjádření emocí ve standardu mi přijde poněkud jiné, než v latině, ale není o nic méně intenzivní. Nedokážu popsat jak to funguje, ale (aspoň u mě) tam jde dost o vnitřní prožití té emoce, než o její prvoplánovou expresi navenek. Ta tam je samozřejmě taky, ale ne každý ji hned uvidí (tedy..u špičkových párů vidět jde docela dobře :-D )

[reagovat]

Vítek Navrátil
>>>>>>>Latina :) 9.12.2010 06:43:23 | Na co to je reakce?

Nevím – mohl by to potvrdit či vyvrátit Pavel – ale jakékoliv vyjádření ve standardu je podmíněno značnými kvalitami tanečníků a vzájemným porozuměním (tanečním). U latiny se může zdát, že vyjádřit se může každý, už od třídy B … Ale to je klamné.

[reagovat]

mužský element a stt 8.12.2010 04:16:08

já mám taky radši stt :DDDDDDDD…týjo, ale je zvláštní, že je tolik kluků co mají rádi STT!!! vždyť to je tak krásný a romantickýýý.­....:DD :PPP :))) (mozna je jim to sympatictejsi, nez latinarsky upnuty oblecky? :DD >>> pouhopouha cista OTAZKA vhozena do eteru!! :D > neznamena to tedy muj nazor :D ..aby me nekdo neosocil..)

[reagovat]

Daniela H.
>mužský element a stt 8.12.2010 04:29:59 | Na co to je reakce?

Asi se to nedá takto zobecnit. Kamarádka v Olomouci hladá partnera hlavně na STT a zase zatím potkává samé latináře. Podle mě se ta oblíbenost postupně mění, přechází ve vlnách..

[reagovat]

Vítek Navrátil
>>mužský element a stt 8.12.2010 11:17:13 | Na co to je reakce?

Mám taky podobný problém, chci STT a nabídka pouze a jen v rovině latiny… ach jo !

[reagovat]

>mužský element a stt 8.12.2010 15:47:14 | Na co to je reakce?

Já se v těch latinských pohybech necítím moc elegantně. Navíc mi to občas přijde jako pořadové cvičení… Když stojí oba např. za sebou a najednou si dají oba ruku v bok a sklopí hlavu k zemi. To si pak říkám, jak to ten partner partnerkou dokázal?

[reagovat]

Equus
stt 5.12.2010 13:29:03

já mát stt radši… jak se to vezme, asi se to nedá moc srovnávat, obojí má svoje kouzlo. třeba ty holky nemaj stt rády kvůli partnerovi, protože ony sami nejsou až tak moc schopny ovlivnit, jak bude pár stt tančit. Když partner tancuje stt blbě, holka už to nevytrhne… Čistě spekulace :)

[reagovat]

jak sehnat partnerku na standard? 30.11.2010 21:04:14

všechny holky chtěj tancovat latinu. některé „jsou ochotny“ dělat (strpět) i standard, ale to neni co hledám, hledám holku, kterou standard baví sám o sobě, a nedělá ho jen kvůli partnerovi.

naopak partnerů, kteří chtějí dělat standard je veliký nadbytek.

jak si to vysvětlujete?

[reagovat]

nezadany
>jak sehnat partnerku na standard? 1.12.2010 07:48:22 | Na co to je reakce?

standard je přece nuda :D, ne to je vtip ale tosi myslí jen zoufalka, ja mam třeba stt radši

[reagovat]

jana
>jak sehnat partnerku na standard? 1.12.2010 16:04:35 | Na co to je reakce?

ale vubec i standardacek je dost

[reagovat]

>jak sehnat partnerku na standard? 1.12.2010 16:20:25 | Na co to je reakce?

ja mam taky stt radsi..

[reagovat]

>jak sehnat partnerku na standard? 4.12.2010 19:32:30 | Na co to je reakce?

Jj, naprosty souhlas. Vsechny holky LAT a kdyz uz, tak dodaji, ze STT by teda taky nejakym zpusobem pretrpely, ale hlavne tu LAT. Je to bida. Pritom STT je takova nadhera… Chce svuj cas, ale pak se bohate odmeni.

[reagovat]

Pavel M.
>jak sehnat partnerku na standard? 5.12.2010 00:07:33 | Na co to je reakce?

Ja mám teda standart ráda :)

[reagovat]

Adéla
>jak sehnat partnerku na standard? 5.12.2010 00:07:37 | Na co to je reakce?

Ja mám teda standart ráda :)

[reagovat]

Adéla
>>jak sehnat partnerku na standard? 5.12.2010 08:17:09 | Na co to je reakce?

já mám radši standarD XD

[reagovat]

MililiVantili
>jak sehnat partnerku na standard? 10.12.2010 12:57:46 | Na co to je reakce?

myslím, že to není až tak pravidlo dcera chce tak hrozně tancovat standart ale partner tvrdí, že jako nechce jelikož je to nuda. A když si dá inzerát tak nic . Je začínající tanečnice ale žije pro tanec a baví ji to moc.

[reagovat]

Nadpis
Text
Podpis Přihlaš se! Příspěvěk bude mít větší hodnotu.
Email